آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تفاوت لمینت دندان و ارتودنسی

تفاوت لمینت دندان و ارتودنسی، لمینت دندان بهتر است یا ارتودنسی، آیا می توان از لمینت دندان به جای ارتودنسی استفاده کرد؟ همیشه نمی توان از لمینت سرامیکی به عنوان جایگزینی برای ارتودنسی دندان استفاده کرد. روکش های لمینت دندان در مواردی که کجی و ناهمواری دندان ها شدید باشند کاربرد ندارند...

تفاوت لمینت دندان و ارتودنسی
5 اسفند 1398
0

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1300 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 300 هزار تومان به تعداد محدود تا 19 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

تفاوت لمینت دندان و ارتودنسی

به طور طبیعی ، افراد سریعترین مسیر را به سمت یک لبخند کامل می خواهند ، و همچنین روشی را می خواهند که به نتایج ماندگار بیانجامد. اگر تصمیم شما ارتودنسی دندان است انواع مختلفی از بریس ها را می توانید در نظر بگیرید. همچنین ممکن است از روکشهای لمینت دندان به عنوان گزینه ای  جایگزین برای درمان ارتودنسی شنیده باشید.نکته مهم این است که همیشه نمی توان از لمینت سرامیکی به عنوان جایگزینی برای ارتودنسی دندان استفاده کرد. روکش های لمینت دندان در مواردی که کجی و ناهمواری دندان ها شدید باشند کاربرد ندارند و در این موارد حتما باید از ارتودنسی دندان استفاده کرد. در اینجا آنچه شما باید در مورد روکشهای لمینت و روش ارتودنسی باید بدانید، و همچنین مقایسه بین هزینه ، درمان و اثربخشی لمینت سرامیکی و ارتودنسی آمده  است.

tafavote-laminate-va-orthodoncy

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان بریس هایی است که ارتودنتیست ها برای تغییر تدریجی حرکت دندان با گذشت زمان از آن ها استفاده می کنند. از ارتودنسی دندان برای تصحیح کجی و ناهمواری دندان ها و همچنین ناهنجاری های مختلف مربوط به لبخند استفاده می شود.

مدت زمان درمان ارتودنسی برای افراد مختلف، متفاوت است اما به طور متوسط ​​بیماران بین یک تا سه سال در روی دندان های خود بریس دارند. ویزیت های منظم توسط متخصص ارتودنسی در طول دوره درمانی ضروری است ، ارتودنتسیت می تواند پیشرفت را تحت نظر داشته باشد و تنظیمات لازم را انجام دهد. هزینه ای که برای درمان با بریس های فلزی انتظار دارید حدود 5 تا ده میلیون تومان است. قیمت برخی انواع ارتودنسی مانند ارتودنسی نامرئی بالاتر خواهد بود.

روش ارتودنسی سنتی از براکت هایی تشکیل شده است که متخصص ارتودنسی به قسمت جلویی دندان ها متصل می کند ، نوارهای استیل ضد زنگ که به دندان چسبانده می شوند ، قوس هایی که به براکت ها وصل می شوند و حرکت دندان را راهنمایی می کنند و نوارهای الاستیک کوچکی که به براکت ها وصل می شوند. پرانتزهای فلزی طیف گسترده ای از اشکال ، سبک ها و لوازم جانبی را دارند و به افراد این امکان را می دهند که ظاهر براکت ها را شخصی کنند گزینه های جدیدتر برای اردنسی عبارتند از:

ارتودنسی سرامیکی کمی گرانتر تمام می شود و طول درمان ان کمی طولانی تر از ارتودنسی سنتی می باشد. با این حال ، این براکت های شفاف از نظر زیبایی شناختی جذابیت دارند.

 • ارتودنسی پلاستیکی

از جنس پلاستیک شفاف می باشد و برای افرادی که مایل هستند دید بریس های خود را به حداقل برسانند، مناسب است. انها ظاهری شفاف و "رنگ دندان" دارند ، اما اغلب دوره های درمانی طولانی تری دارند.

ساخته شده از پلی پروپیلن ، که معروف ترین آنها، برند Invisalign® است. این نوع براکت ها برای بهداشت دندان و خوردن غذا قابل برداشتن هستند. با این حال ، درمان ارتودنسی نامرئی در شرایط پیچیده مؤثر نیستند.

روکشهای لمینت دندان

روکش های لمینت دندان پوسته های نازک و سفارشی از موادی شبیه دندان هستند که برای پوشش سطح جلوی دندان ها و برای بهبود ظاهر دندان ها طراحی شده اند. روکش لمینت از کامپوزیت ونیر نازک تر است و برای انجام آن نیاز به برداشتن سطح کمی از دندان وجود دارد.  

از روکش های لمینت دندان بطور معمول برای اصلاح موارد زیر استفاده می شود:

 • دندان هایی که تغییر رنگ داده اند. تغییر رنگ دندان ها می تواند به دلایل مختلفی از جمله مصرف داروها ، استفاده بیش از حد فلوراید یا حفره های پر شده که ظاهر دندان را تغییر داده است، ایجاد شود.از بین گزینه های دندانپزشکی سه گزینه بلیچینگ دندان در موارد خفیف و لمینت دندان و کامپوزیت دندان در موارد شدیدتر برای سفید کردن دندان های استفاده می شوند.
 • دندانهایی که فرسوده ، تراشیده یا شکسته شده اند
 • دندان هایی که شکل نامنظمی دارند.
 • دندان هایی که بین آنها فاصله وجود دارد

لمینت دندان بهتر است یا ارتودنسی

برای تعیین اینکه آیا ارتودنسی یا روکش های لمینت دندان برای شما مناسب تر است ، شما و متخصص ارتودنسی شما باید جوانب جوانب مثبت هر یک از روشهای ارتودنسی دندان و لمینت دندان و همچنین هدف خود و میزان سلامتی دندان هایتان را در نظر داشته باشید.

مزایای ارتودنسی دندان

 • ارتودنسی، دندان های شما را دست نخورده می گذارد ، بنابراین ارتودنسی دندان راهی غیر تهاجمی برای صاف کردن لبخند شما هست. علاوه بر این ، ارتودنسی می تواند مسائل مربوط به تراز با فک یا نیش را اصلاح کند ، که می تواند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد. از آن گذشته لمینت دندان به هیچ وجه نمی تواند به طور کامل جایگزین ارتودنسی دندان شود و تنها در مواردی کخ مشکل دندان ها جزئی و قابل رفع با لمینت باشند، می توان از روکشهای لمینت دندان سرامیکی بجای ارتودنسی استفاده کرد. در صورتی که دندان های شما نیاز به ارتودنسی داشته باشند و آنها را درمان نکنید ، بسیاری از مشکلات جسمی از جمله موارد زیر رخ می دهد:
 • سردردهای تنشی
 • التهاب مفاصل فک (TMJ)
 • مشکلات لثه
 • گوش درد
 • گردن درد
 • دندانهای با فاصله یا روی هم رفته
 • از بین رفتن دندان

اگر هر یک از این شرایط را دارید ، عاقلانه تر است که وقت خود را برای درمان ارتودنسی اختصاص دهید.

معایب ارتودنسی

بیشتر افراد بزرگترین نقطه ضعف ارتودنسی را زمان درمان و همچنین مراقبت های طولانی مدت پس از درمان برای حفظ نتایج می دانند. دوره درمانی در ارتودنسی دندان معمولاً با استفاده از نگهدارنده ها انجام می شود تا از برگشت دندان به موقعیت های اصلی خود جلوگیری شود. متخصص ارتودنسی شما به طور معمول از شما می خواهد که چند ماه پس از برداشتن بریس های خود ، از نگهداره و محافظ دندان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، انواع ایمپلنت دندان، کاشت دندان، تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت

مزایای لمینت دندان

روکش های لمینت دندان با هدف معالجه دندان های شکسته ، فرسوده یا بد رنگی طراحی شده اند. با این حال ، راحتی لمینت دندان باعث شده است که آنها یک جایگزین محبوب برای درمان ارتودنسی باشند.

اگر به دنبال نتایج فوری هستید ، لمینت دندان فقط به دو یا سه مراجعه به دندانپزشک احتیاج دارد - یکی برای مشاوره و آماده سازی دندان ها و دیگری برای قرار دادن روکش لمینت

تفاوت ارتودنسی و لمینت دندان

 • روشهای ارتودنسی و لمینت دندان معمولا تحت پوشش بیمه نیستند. هزینه ارتودنسی دندان نسبت به قیمت لمینت دندان بیشتر است. قیمت لمینت دندان برای هر واحد دندان جداگانه حساب می شود. اما در ارتودنسی ، قیمت برای یک فک محاسبه می شود.
 • دوره درمان ارتودنسی 1 تا 3 سال است. و البته می توان مراحل بازپرداخت هزینه را در طول درمان توزیع کرد.
 • ارتودنسی دندان برای دندان های نامیزان، دندان هایی با کجی شدید، دندان های با فاصله زیاد و سایر ناهنجاری های ساختاری دندان اثربخشی بسیار مؤثری دارد. در مقابل لمینت دندان برای دندان های شکسته ، دندان هایی با میزان کجی کم، دندان های نامنظم ، شکاف بین دندان ها و پوشاندن نواقص زیبایی دندان ها بسیار موثر است.
 • ناگفته نماند روش لمینت دندان نمی تواند به طور کامل جایگزین ارتودنسی دندان شود و تنها در مواردی که میزان کجی وناهمواری دندان ها شدید نباشد می توان از لمینت به جای ارتودنسی دندان استفاده کرد.

اگر مطمئن نیستید که کدام روش برای اهداف درمانی شما مناسب تر است ، متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید می توانند به تعیین بهترین مسیر برای رسیدن به یک لبخند کامل کمک کنند. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

قیمت لمینت دندان در مرکز سیب سفید 1100000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار و قیمت ایمپلنت دندان 2900000 تومان می باشد که بازپردخت آنها بصورت اقساط بلند مدت فراهم شده است.

منبع مقاله

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!