آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم

مراقبت از لمینت دندان، چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم؟ نگهداری و مراقبت از لمینت دندان، چگونه ماندگاری لمینت دندان را بیشتر کنیم؟ مراقبت از لمینت سرامیکی، نحوه ی مراقبت از لمینت دندان، نحوه ی نگهداری لمینت دندان، چگونه لمینت دندان را تمیز کنیم؟ بهداشت لمینت دندان، مراقبت از روکش دندان

چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم
11 آذر 1398
0
دسته بندی: لمینت,

مراقبت از لمینت دندان

لمینت دندان یکی از کاربردهای متنوع برای بازگرداندن زیبایی لبخند شماست. لمینت های دندان،  دندانهای جلویی ترک خورده ، تراشیده شده ، دندان های کج ، دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و حتی دندان های شکسته را اصلاح می کنند. به همین ترتیب ، لمینت دندان یکی از گزینه های گران قیمت برای ترمیم لبخند می باشد، که قیمت لمینت دندان باعث می شود بسیاری از بیماران در مورد ماندگاری سرمایه گذاری خود نگران باشند. اگر نگران هزینه لمینت دندان خود هستید با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید و علاوه بر ویزیت و مشاوره رایگان از خدمات لمینت اقساطی و نیز کامپوزیت اقساطی و ایمپلنت اقساطی بلند مدت بهره مند شوید.

خبر خوب این است که لمینت سرامیکی به دندانهای طبیعی بسیار نزدیک است. برای مراقبت از لمینت دندان و حفظ زیبایی و عملکرد لمینت دندان لازم نیست از غذاهای خاصی پرهیز کنید یا کارهای بهداشتی خاصی را انجام دهید. در حقیقت ، برخی ممکن است بگویند که لمینت حتی نسبت به دندانهای طبیعی نیز برتر هستند زیرا در برابر لکه شدن مقاوم هستند. اگرچه روکش های لمینت دندان بسیار بادوام هستند ، بهداشت مناسب به افزایش طول عمر لمینت دندان کمک خواهد کرد.

بطور کلی لمینت های دندان پوسته های نازکی از مواد سرامیکی هستند که به گونه ای ساخته شده اند که با قرار گرفتن در قسمت جلوی دندان شما نقص هایی را می پوشانند تا ظاهر کلی شما را زیباتر کنند. لمینت دندان توانایی تغییر شکل ، اندازه ، طول و رنگ دندانهای شما را دارد. بیمارانی که از شکسته شدن ، بریدگی ، شکاف و یا سایر عیب های دندان خود ناراضی هستند، از روکش های لمینت دندان به عنوان راهی برای بهبود لبخند و اعتماد به نفس خود استفاده می کنند.

روکش لمینت دندان به بسیاری از افراد کمک می کند لبخندی زیبا و بی عیب و نقص را که همیشه در آرزویش بوده اند ، داشته باشند. روکش های لمینت دندان در صورت مراقبت از آنها و حفظ بهداشت دهان و دندان این پتانسیل را دارند که 15-20 سال به طول انجامد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در مراقبت و نگهداری از لمینت دندان آورده شده است.

بیشتر بخوانید: قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت فوری، بهترین نوع ایمپلنت دندان، بهترین نوع کامپوزیت دندان، قیمت لمینت دندان

چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم

 

  • بهداشت صحیح دهان و دندان را رعایت کنید

به منظور اینکه روکش های لمینت دندان سالها بی عیب و نقص به نظر برسد و سالم نگهداشته شوند ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بهداشت دهان و دندان را انجام دهید. رعایت بهداشت دندان نه تنها طول عمر لمینت دندان شما را طولانی تر می کند بلکه دهان را نیز سالم نگه می دارد. اگرچه خود لمینت دندان پوسیدگی ندارند ، اما هنوز بخش هایی از دندان وجود دارند که ممکن است در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار گیرند. برای اینکه روکشهایتان به شکل سالم باشند و برای مراقبت از لمینت دندان ، باید دو بار در روز مسواک بزنید و یکبار نخ بکشید.  رعایت بهداشت دهان و دندان نه تنها در مراقبت از لمینت دندان و افزایش طول عمر لمینت دندان موثر است بلکه به همان اندازه در افزایش طول عمر کامپوزیت دندان و نیز طول عمر ایمپلنت دندان موثر است. کامپوزیت دندان و ایمپلنت نیز همانند لمینت دندان کارکردهای زیبایی دارند. با اینحال کامپوزیت و لمینت بیشتر به هم شبیه هستند و کارکرد درمانی ایمپلنت دندان بیشتر از کارکرد زیبایی آن است.

chegooneh-az-laminate-dandan-moraghebat-konim

  • مسواک نرم و خمیردندان مناسب استفاده کنید

هنگامی که لمینت دندان سرامیکی دارید ، باید هنگام مسواک زدن مطمئن شوید که از مسواک نرم استفاده می کنید. برس مسواک سخت می تواند باعث صدمه زدن به لمینت دندان شما شود. از خمیردندان هایی که دارای ساینده های خشن هستند ، خودداری کنید زیرا این باعث آسیب دیدن روکش لمینت دندان شما نیز می شود. برای مراقبت از لمینت دندان از دندانپزشک خود بخواهید که یک خمیر دندان مناسب برای استفاده روی لمینت دندان توصیه کند.

  • از بیماری لثه جلوگیری کنید

بیماری لثه می تواند التهاب لثه ایجاد کند . التهاب لثه می تواند روکش لمینت دندان را تحت تاثیر قرار دهد و ظاهر کلی آنها را نامناسب کند. برای مراقبت از لمینت دندان به بهداشت صحیح دهان خود توجه کنید و در صورت آسیب دیدن روکشهای لمینت دندان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

  • مراجعه مکرر به دندانپزشک

هنگامی که لمینت سرامیکی دارید ، مهم است که برای مراقبت از لمینت دندان هر شش ماه یکبار با دندانپزشک خود ملاقات کنید. به این ترتیب لثه ها و دندان های شما سالم باقی می مانند و در صورت لزوم روکش های لمینت دندان شما ترمیم می شوند. برای افزایش طول عمر لمینت دندان قرارهای خود با دندانپزشک را از دست ندهید. در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید علاوه بر ویزیت و مشاوره رایگان می توانید از  خدمات لمینت اقساطی، کامپوزیت اقساطی، ایمپلنت اقساطی و نیز ایمپلنت ارزان با بهترین نوع ایمپلنت دندان بهره مند شوید.

  • جویدن اشیاء خودداری کنید

اگرچه لمینت دندان از دوام بالایی برخوردار هستند اما به اندازه دندانهای طبیعی قوی نیستند. برای مراقبت از لمینت دندان سعی کنید اجسام سخت مانند یخ ، ناخن ، قلم و مداد خود را نجویید. گاز زدن یک ماده سخت می تواند باعث شود لمینت دندان شما تراش بردارد یا آسیب ببیند.

  • از بهم فشردن دندان ها و دندان قروچه خودداری کنید

دندان قروچه به معنای واقعی کلمه دشمن دندان شما و دشمن لمینت دندان شماست. دندان قروچه کردن عادتی است که افراد معمولاً در طول شب دندانهای خود را خرد مي کنند. یکی از اصلی ترین روش ها برای محافظت از روکش های لمینت دندان، جلوگیری از دندان قروچه در شب است. دندانپزشک زیبایی شما می تواند یک محافظ دندان برای مراقبت از لمینت دندان به شما ارائه دهد که شب ها در دهان شما قرار می گیرد تا از بروز فشار به دندانهایتان جلوگیری کند. استفاده از محافظ دندان به طور مرتب می تواند برای افزایش طول عمر لمینت دندان کمک کند.

اگر دندانهای خود را بهم فشار می دهید و دندان قروچه دارید ، این عادت بدون در نظر گرفتن اینکه روکش لمینت دندان دارید یا نه باید متوقف شود. دندان قروچه و بهم فشردن دندان ها می تواند آسیب جدی به "لمینت دندان" وارد کند. اگر شما عادت دندان قروچه کردن دارید باید در مورد گزینه های درمانی با دندانپزشک خود صحبت کنید ، دندانپزشک می تواند به شما در جلوگیری از دندان قروچه قبل از آسیب رساندن به دندان یا لمینت دندان کمک کند.

  • از غذاهایی که دندان های شما را لکه دار می کنند ، خودداری کنید

بیشتر لمینت های سرامیکی در برابر لکه برداری مقاوم هستند ، اما چسب هایی که برای نگه داشتن روکش های لمینت دندان استفاده می شود در برابر لکه ها مقاوم نیستند. این می تواند باعث شود که لبه های لمینت دندان تیره یا زرد شود. برای مراقبت از لمینت دندان سعی کنید از نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای خودداری کنید و سعی کنید از نی استفاده کنید تا احتمال اینکه این نوشیدنی ها باعث تغییر رنگ لمینت دندان شوند ، را کم کنید.

  • ترک سیگار

همه از قبل می دانند که سیگار کشیدن عادت بدی است و همچنین برای روکش های لمینت دندان نیز بد است.  سیگار کشیدن می تواند باعث لکه دار شدن و تغییر رنگ لمینت دندان شود. اگر می خواهید لمینت دندان بهترین ظاهر خود را حفظ کند ، باید سیگار نکشید.

روکش لمینت دندان می تواند پیشرفت چشمگیری در ظاهر و اعتماد به شما ایجاد کند. با مراقبت مناسب از لمینت دندان برای سالها می تواند از دوام آنها اطمینان داشته باشید. برای مراقبت از لمینت دندان به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که لبخند شما همچنان روشن و زیبا به نظر می رسد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی  

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!