آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تغییر رنگ لمینت دندان

تغییر رنگ لمینت دندان، تعویض لمینت دندان، آیا می توان لمینت دندان را با خمیردندان سفید کرد؟ آیا ژل سفید کننده لمینت دندان را سفید می کند؟ آیا رنگ لمینت دندان تغییر می کند؟ دلایل تغییر رنگ لمینت دندان، پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان، رنگ لمینت دندان، عوض شدن رنگ لمینت دندان، تیره شدن لمینت دندان

تغییر رنگ لمینت دندان
20 آبان 1398
0
دسته بندی: لمینت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 ذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

آیا رنگ لمینت دندان تغییر می کند؟

"لمینت دندان" به یک گزینه درمانی جالب برای اصلاح شکل و رنگ دندانهای قدامی تبدیل شده است. ایمپلنت و کامپوزیت دندان نیز می توانند برای اصلاح طرح لبخند اعمال شوند و هرکدام کارکردها و تفاوتهای خودشان را دارند. در خصوص رنگ لمینت دندان،  اگر لمینت خیلی سفید باشد ، غیر طبیعی به نظر می رسد. و اگر به اندازه کافی سفید نباشد طرح لبخند شما کدر به نظر می رسد. اما گاهی پس از دریافت لمینت دندان، ممکن است احساس کنید که روکشهای لمینت شما تغییر رنگ داده اند.

دندان های طبیعی با گذشت زمان لکه دار می شوند زیرا مینای دندان متخلخل است. به ذرات ریز از جمله رنگدانه های غذایی ، نوشیدنی ها و دخانیات اجازه می دهد تا درون آنها نفوذ کند و باعث تغییر رنگ شوند. با وجود اینکه لمینت سرامیکی مانند مینای دندان طبیعی است ، اما از نظر ماهیت با آن تفاوت دارد. در حقیقت ، لمینت دندان دقیقاً مانند شیشه است و رنگدانه ها به سادگی از آن جدا می شوند.

بنابراین ، پس از آنکه شما و دندانپزشک زیبایی،  رنگی را برای روکشهای لمینت دندان انتخاب کردید و مطابق با مشخصات دندان شما ، آنها بصورت سفارشی تهیه شد ، لمینت دندان هرگز تغییر نخواهد کرد. این یکی از دلایلی است که اکثر دندانپزشکان زیبایی لمینت دندان را به جای کامپوزیت دندان به بیمارانی که می خواهند لبخند خود را زیباتر کنند توصیه می کنند. مواد کامپوزیت ونیر می تواند با قرار گرفتن در معرض مداوم مواردی مانند  چای و قهوه لکه دار شود. اگرچه قیمت کامپوزیت دندان می تواند سبب گرایش بیمار به سمت کامپوزیت دندان شود ، با اینحال قیمت لمینت دندان در مقابل طول عمر و مقاومت آن به لکه گیری ارزش دارد.

اگرچه لمینت سرامیکی که در ساخت روکشهای شما به کار رفته است ، درخشش اصلی آن را برای مدت نامحدودی حفظ می کند ، لزوماً به معنای این نیست که نتایج درمان شما همیشه جدید به نظر می رسد. چند عامل وجود دارد که ممکن است باعث شود تا روکشهای لمینت دندان تیره تر شوند:

  • ماده ای که لمینت دندان به وسیله ی آن به دندان چسبانده می شود، در بعضی موارد در فرایند اتصال می تواند رنگ آمیزی شود ، بنابراین باعث می شود روکش های لمینت تیره تر به نظر برسد. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است دندانپزشک زیبایی شما مجبور شود لمینت دندان را جدا کرده و آنها را با مواد تازه وصل کند.
  • خراش های کوچک در لمینت دندان می تواند به وجود بیاید. این خراش های کوچک می توانند ذرات موجود را در خود جذب کنند و باعث شوند تا روکش های لمینت دندان ظاهر شفافی نداشته باشند. بهترین راه برای پیشگیری از این امر استفاده از خمیردندان بدون ساینده و ملایم هنگام مسواک زدن دندان ها است. سعی نکنید لمینت دندان خود را با خمیردندان سفیدتر کنید. این خمیردندان ها نسبت به نمونه های معمولی ساینده تر هستند و می توانند باعث خراش های بیشتر بر روی روکش لمینت شوند.
  • روکش های بسیار قدیمی (آنهایی که بیش از ده ها سال قبل قرار داده شده اند) ممکن است از همان مواد باکیفیتی که امروزه استفاده می شود، ساخته نشوند. آنها می توانند با افزایش سن ، کدر به نظر برسند. اگر این اتفاق بیفتد ، باید در مورد تعویض روکش های لمینت دندان با دندانپزشک خود صحبت کنید.

اگر نگران هزینه ی تعویض لمینت دندان هستید ، می توانید از شرایط لمینت اقساطی و نیز دیگر خدمات اقساطی مانند ایمپلنت اقساطی، کامپوزیت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید. بخصوص قیمت ایمپلنت دندان می تواند موجب نگرانی بیماران در زمینه ی پرداخت هزینه های ایمپلنت دندان شود. می توانید کیفیت را ارزان بخرید و بدون نگرانی از افت کیفیت ،  ایمپلنت ارزان و ایمپلنت اقساطی دریافت کنید.

color-change-of-dental-veneer

آیا می توان  لمینت دندان را با خمیردندان یا نوارهای سفید کننده سفید کرد؟

آیا رنگ روکشهای لمینت شما دیگر با رنگ دندانهای دیگر شما مطابقت ندارند؟ به سفید کردن آنها علاقه دارید؟ بگذارید به تمام سوالات شما پاسخ دهم.

پاسخ: متأسفانه ، ژل سفید کننده روی روکش های لمینت کار نمی کند. برای اینکه روکش لمینت شما با بقیه دندانهای شما مطابقت داشته باشد ، آنها باید تعویض شوند. اما هنوز هم کارهای زیادی وجود دارد که می توانید از تغییر رنگ لمینت دندان محافظت کنید!

بیشتر بخوانید: قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان های جلو، ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی، کامپوزیت ونیر چیست؟

تغییر رنگ لمینت دندان و دلایل آن

آیا خطوط قهوه ای ریزی در فاصله بین لمینت و دندان شما وجود دارد؟  چگونه این اتفاق می افتد؟  با بزرگ شدن سن ، لثه شما کمی عقب می رود (به این حالت رکود لثه گفته می شود) ، جایی که روکش لمینت با دندان متصل نمی شود. در این مکان یک خط چسب وجود دارد که مستعد تغییر رنگ است زیرا از کامپوزیت ساخته شده است. این کامپوزیت می تواند قهوه ، چای و سایر غذاها و نوشیدنی های تیره و لکه دار را جذب کرده و به یک خط قهوه ای روی دندان لمینت شده ی شما تبدیل شود.

چه باید کرد: نسبت به رکود لثه هوشیار باشید. در هر معاینه دندانپزشکی از دندانپزشک خود بخواهید این مورد را بررسی کند - رکود لثه غیر قابل برگشت است. شما می توانید از پیشرفت آن جلوگیری کنید ، اما نمی توانید صدمات گذشته را اصلاح کنید ، بنابراین هم اکنون پیشگیری از آن را شروع کنید.

لمینت دندان نباید به مرور زمان تغییر رنگ دهد. مواد لمینت دندان بسیار متراکم است و حتی بیشتر از دندان طبیعی نیز نسبت به لکه گیری مقاوم تر است.

چه کاری باید انجام شود: در هنگام مراجعه به دندانپزشک ، از پزشک متخصص خود بخواهید روکش را پولیش کند  تا لکه را از بین ببرد.

هنگامی که دندان ها به سختی ضربه می خورند ، بافت داخلی (عاج) آسیب می بیند. عاج دندان صدمه دیده سریعتر از عاج دندان سالم تغییر می کند - به این معنی که دندانهای شما سریعتر زرد می شوند.

چه باید کرد: قسمت پشت دندان را ژل سفید کننده بمالید. با انجام این کار می توان بافت داخلی (عاج) را سبک تر کرد و بدین ترتیب رنگی را که از طریق روکش لمینت شما بازتاب می یابد ، روشن تر کرده و کل دندان را سفیدتر نشان می دهد.

اگر روکشهای لمینت دندان شما بیش از 20 سال عمر داشته باشد ، احتمالا آنها از مواد آسیب پذیرتری ساخته شده اند که نسبت به مواد جدیدتر نسبت به تغییر رنگ مستعد تر هستند.

چه باید کرد: در نظر بگیرید که روکشهای قدیمی خود را با لمینت سرامیکی جدیدتر جایگزین کنید. جدیدترین مواد لمینت در برابر تغییر رنگ قوی ، ماندگار و بسیار مقاوم هستند.

در برخی موارد ، استراتژی های فوق ممکن است به روشن تر شدن سایه لمینت دندان شما کمک نکند. برای تغییر رنگ واقعی ، لمینت دندان باید تعویض شوند زیرا لمینت دندان نمی تواند با مواد سفید کننده ، سفید شود. قبل از تعویض لمینت دندان تصمیم بگیرید که چه رنگی می خواهید و مطمئن شوید که دندانپزشک شما دقیقاً می داند چه سایه ای را می خواهید.

جهت دریافت مشاوره درباره ی روکش های لمینت خود با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید. در این مرکز خدمات ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت ارزان ، لمینت اقساطی و کامپوزیت اقساطی با کیفیت بالا ارائه می شود.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!