آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ایمپلنت فوری برای یک لبه ی ضعیف

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ ایمپلنت دندان چه مراحلی دارد؟مدت درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟ایمپلنت بهتر است یا بریج؟ هزینه کاشت دندان به چه صورت است؟ ایمپلنت فوری، طول درمان ایمپلنت فوری، ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟ کاشت دندان فوری، ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت فوری برای یک لبه ی ضعیف
12 تیر 1398
0
دسته بندی: ایمپلنت,

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

ایمپلنت فوری برای یک لبه ی ضعیف: یک پروتکل درمانی پیش بینی شده

مقدمه:

ایمپلنت دندان: از آنجایی که از دست دادن یک دندان منجر به فرسایش مقدار قابل توجهی از استخوان می شود، ارائه درمان ایمپلنت در ناحیه ای که برای یک مدت زمان طولانی فرد بدون دندان بوده است می تواند چالش های منحصر به فردی را به ویژه در مواردی که نیاز به جراحی تک مرحله ای دارد بوجود آورد. لبه نازک یا فرو رفتگی صورت می تواند فضای موجود برای قرار دادن ایمپلنت را محدود کند و نیاز به تقویت استخوان برای اطمینان از نتایج قابل پیش بینی و زیبایی شناختی دارد. در حالی که پیوند استخوان با ایمپلنت دیرهنگام، اغلب در این شرایط درمان برنامه ریزی شده ای را می‌طلبد، اما جداسازی لبه و بسط دادن روشی است که امکان جاگذاری فوری ایمپلنت را فراهم می کند.

تصویر 1: وضعیت قبل از عمل بیمار، که در ناحیه ی عرض لبه ی ضعیف دندان آسیاب کوچک سمت راست و یک زیربرش کوچک در چهره دارند.

تصویر 2: تصویر ساژیتال از یک اسکن CBCT نشان دهنده ی لبه های نازک رسوب شده می باشد که در زمان مشاوره اولیه حدود 2.4 میلی متر بوده است.

تصویر 3: یک ابزار اره مانند برای ایجاد یک برش افقی در استخوان استفاده شد و لبه های باقی مانده را دو نیم کرد.

در ترکیب با تکنیک های مناسب بازسازی استخوان، جدا سازی لبه ها با ایمپلنت فوری نشان داده است که احتمالا می توان لبه های کرستال را گسترش داد، که منجر به افزایش بقای عالی ایمپلنت می شود. این تکنیک به روی بیمارانی انجام می شود که دارای لبه های سازگاری هستند. مزایای قرار دادن ایمپلنت فوری شامل حفظ بافت سخت و نرم، آسیب کمتر بر اثر جراحی و زیبایی نهایی عالی می باشد. با کاهش دفعات عمل جراحی و کوتاه کردن مدت زمان درمان، این روش، بیماران را با اعمال ایمپلنت تاخیری به عنوان یک جایگزین جذاب که یک روش تقویت شدید استخوان جانبی از لحاظ جراحی می باشد فراهم کرده است.

برای اجرای روش تفکیک لبه ها، استخوان لبه های رسوب شده به طور میان دیستالی به دو بخش تقسیم شده است و دو برش عمودی بر روی پوشش غشایی گونه ایجاد می شود. این مسئله با پوسته شدن استخوان و انبساط لبه باعث گسترش لبه به سمت صورت می شود. تعیین این که آیا این روش درمانی مشخصی است یا خیر، مستلزم ارزیابی دقیق آناتومی استخوان بیمار است. تقسیم و گسترش ریج برای بیماران مبتلا به ریج مادرزادی که برای جا انداختن ایمپلنت قطر 3.5 میلی متری (یا بزرگتر) به اندازه کافی ضخیم هستند پس از انجام این روش مشخص شده است.

اگر ریج بیمار بیش از حد نازک باشد یا یک برش زیرین شدید در صورت وجود داشته باشد، روکش غشایی گونه طی عمل جداسازی لبه در معرض خطر شکستگی یا انقباض قرار دارد. بخش مربوط به صورت ریج (لبه-برآمدگی) باید به خوبی مشخص شود و باید بین دو لایه غشایی استخوان با میله فاصله ایجاد شود. کیفیت استخوان بیمار یک عامل تاثیر گذار است، زیرا استخوان ضخیم D1 مانع تقسیم لبه می شود. همجنسی لثه ضخیم نیز ضروری است زیرا باید بافت نرم کافی برای لبه های گسترش یافته داشته باشیم و بدون تنش فرآیند را خاتمه دهیم.

گزارش پرونده زیر نشان می دهد چگونه برای تسهیل عمل جراحی تک مرحله ای برای بیمارانی که لبه ی ضعیف رسوب یافته دارند از تقسیم و گسترش لبه ها استفاده کنیم. علاوه بر نشان دادن چگونگی تعیین این که آیا این روش برای یک بیمار مناسب است، این ارائه پروتکل درمان اولیه شامل تقسیم، گسترش، پیوند لبه، انتخاب و جاگذاری مناسب ایمپلنت فوری؛ و چگونگی دستیابی به نتیجه ی ترمیمی ایده آل را بررسی می کند.

گزارش وضعیت:

تشخیص و برنامه ریزی درمان:

یک بیمار زن 40 ساله برای درمان دندان های از دست رفته در ناحیه دندان های شماره 12 و 13 اقدام کرده است (تصویر 1). دندان ها چند سال پیش پس از شکست درمان اندودنتیتی خارج شد. بیمار که به طور کلی سلامت دهانی خوبی داشت، از پوشیدن یک ابزار نصفه خسته شده بود و خواستار یک راه حل بلندمدت بهتری بود. از آنجاییکه پیوند حفره انجام نشده بود و دندان ها از چندین سال قبل از بین رفته بودند، رگه ها در ناحیه بی دندان به طور قابل توجهی جذب شدند. همچنين یک برش زیرین کوچکی نیز در صورت وجود دارد. معاینه داخل دهان و تجزیه و تحلیل CBCT نشان داد که اگر چه بین شکاف لبه و کف سینوس فضای زیادی وجود داشت، عرض لبه برای ایمپلنت فوری بدون شیارهای شکافتن ایمپلنت یا برآمدگی از طریق پوشش گونه کافی نبود (تصویر 2).

با این حال، ارزیابی محدوده بی دندان و آناتومی استخوان بیمار نشان داد که پس از جداسازی و گسترش برآمدگی، دو ایمپلنت می توانند به راحتی و قابل پیش بینی در محل قرار گیرند.

تصویر 4. دو برش عمودی درون پوشش غشایی لپ با طول 3.5 × 10 میلی متر و 4.3 × 8 میلی متر مناسب ایمپلنت هایی که برای این روش انتخاب شده اند ایجاد شد.

تصویر 5: با مغار های استخوانی از سری ابزارهای Medco برای گسترش تدریجی مرز های رسوب یافته استفاده می شود که با یک پتک فلزی سبک به هر ابزار ضربه های سبکی زده می شود.

تصویر 6. بسط دهنده های لبه  Medco با یک آچار چرخ دنده در یک مرز جدا شیار ایجاد کردند تا یک برش استخوانی برای ایمپلنت ایجاد کنند.

تصویر 7. ایمپلنت های Hahn Tapered (آزمایشگاههای Glidewell) در مرز دنباله ای وسیعی قرار داده شده و همانطوریکه در محل قرار می گیرند کنترل جهت دقیق انجام می شود.

تصویر 8. The Newport Biologics Mineralized Cortico / Cancellous Allograft Blend was hydrated with platelet-rich fibrin.

تصویر 9. پس از پر کردن مرز نصف شده و پوشش محل با مواد آلوگرافت و غشاء کلاژن، بافت نرم با بخیه PTFE بسته شد.

بیمار دارای استخوان نوع D3 با مقدار زیادی استخوان میله میله بین پوشش های غشایی و بافت نرم کراتینیزه شده‌ی ضخیم بود. اندازه گیری هایی که توسط یک اسکنر ICAT FLX CBCT ثبت شده است، نشان می دهد که با گسترش مرز، یک ایمپلنت 3.5 × 10 میلیمتری در ناحیه دندان شماره ی 12 و یک ایمپلنت 4.3-8 میلیمتری در ناحیه دندان شماره ی 13 می تواند قرار گیرد.

بعد از اینکه گزینه های درمانی به بیمار توسط متخصص ایمپلنت ارائه شد و هزینه ایمپلنت برآورد شد، او با یک برنامه درمانی موافقت کرد که در آن تقسیم لبه، پیوند استخوانی و قرار دادن ایمپلنت فوری تنها در یک مرحله جراحی انجام می شود. این رویکرد برای بیمار جذاب تر از ارتقا لبه جانبی با قرار دادن ایمپلنت همراه با تاخیر بود زیرا او تمایل به کاهش طول درمان و تعداد روند های جراحی داشت. 

بیشتر بخوانید: ارتودنسی، هزینه کامپوزیت دندان، سوالات رایج بلیچینگ دندان، انواع ایمپلنت دندان، درمان آفت دهان، آبسه دندان، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، تاثیر لمینت روی زیبایی، ارتودنسی سرامیکی،  ایمپلنت دندان، ایمپلنت اقساطی

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

پروتکل جراحی:

پروتکل جراحی برای تقسیم مرز شامل بازتاب ضربه، برش استخوان، گسترش رمز، قرار دادن ایمپلنت، پیوند استخوان و بستن محل است. این محل همیشه باید پس از این روش پوشش داده شود، 4 تا 6 ماه برای بهبودی ، بازسازی استخوان، و شکل گیری بافت استخوانی به دور ایمپلنت زمان می‌برد. علاوه بر ابزار دقیق مورد نیاز برای عمل جراحی ایمپلنت دندان، کلیه تجهیزات این روند شامل ابزار برش استخوان،قلم(مغار) تقسیم مرز، یک پتک پزشکی سبک، یک کیت منبسط کننده ی استخوانی، مواد پیوندی غشایی / اسفنجی و یک غشای جذب کننده ی کلاژن می باشد.

برای شروع عمل جراحی، یک ضربه ی محکم شکاف های نیمه حلقه ای و عمودی ایجاد می کند. تصویر کاملی از بخش های حلقه ای (تاجی) و لپی لبه ی جذب شده بدست می دهد. سپس یک سری برش برای تسهیل گسترش ریج به سمت صورت ایجاد شد. یک سیستم فراصوتی فیزوالکتریک (Osada ENAC OE-F15) و یک ابزار اره مانند برای برش استخوان تاج استفاده می شود، و در نهایت مرز رسوبی را در عمقی که مربوط به طول ایمپلنت برای پروسه انتخاب شده است، جدا می کند (تصویر 3).

برش دور از مرکز میانی در سرتاسر تاج استخوان در فاصله ی 1.5 میلیمتری دندان های مجاور قرار داشت و در مجموع 11.0 میلی متر گسترش یافت و یک فضای 3.0 میلیمتری بین ایمپلنت های قطر 3.5-4.3 میلیمتر ایجاد کرد. شروع انتهای هر برش که بالای فک را تقسیم می کند، 2 برش عمودی تقریبا در میان استخوان متراکم غشایی، در پایین بخش نزدیک به صورت لبه (تصویر 4) گسترش یافتند. سپس، یک سری قلم تقسیم مرز از نوع Medco که به طور گسترده ای متراکم بودند برای گسترش استخوان بطرف مرز نزدیک صورت، که با یک پتک سبک پزشکی ضربه ی آرامی به دسته ی هر ابزار وارد می کند استفاده شدند (تصویر 5).

همانطوریکه مرز گسترش می یافت فشار محکم انگشت بر روی قسمت های فک به صورت و کام نزدیک بودند اضافه شد. سپس یک کیت منبسط کننده ی استخوان از نوع Medco برای ایجاد استئوتومی ایمپلنت دندان با حداقل میزان آسیب جراحی مورد استفاده قرار گرفت. با استفاده از یک آچار چرخ دنده، منبسط کننده های استخوانی با لبه های نصف شده ای که با مکان برنامه ریزی شده ی ایمپلنت همتراز بودند محکم شدند (تصویر 6). بسط دهنده های ريج فرو برده شدند، استخوان را تشکیل می دهند و به تدريج براي جا انداختن ايمپلنت های 3.5 × 10 ميلي متر و 4.3 ميلي متر و 8 ميليمتر انجام شد فضاي مناسب ايجاد می کنند.

تصویر 10. 4 ماه پس از جراحی، این تصویر بسته، بهبود عرض لبه و بازسازی موفقیت آمیز استخوان و بافت نرم را نشان می دهد.

تصویر 11. ترميم هاي ايمپلنت که براي پشتيباني مطلوب به کار رفته اند با استفاده از نرم افزار CAD دنداني با دقت طراحي شده اند.

تصویر 12. پایه های درمانی برداشته شدند، که نشان می دهد بافت به خوبی شکل گرفته است که از مشخصه ی ظهور زیبایی شناختی پشتیبانی می کند.

تصویر 13. پایه های تیتانیومی (Glidewell Laboratories) قرار داده شدند، حاشیه های دقیقی ایجاد کرده و به آرامی زیر سطح لثه قرار گرفتند.

تصویر 14. جاگیری کامل پایه های سفارشی با رادیوگرافی تایید شد. به ادغام کامل Hahn Tapered Implants در گسترش لبه توجه کنید.

تصویر 15. تحویل نهایی تاج های زیرکونیوم یکپارچه (زیرکونیوم جامد کامل BruxZir [Glidewell Laboratories]) تناسب دقیقی از پایه های سفارشی ایجاد کرد.

ایمپلنت Hahn Tapered (آزمایشگاه های Glidewell) بخاطر طراحی تهاجمی و قابلیت جاگیری در فضاهایی که بطور آناتومیک تنگ هستند انتخاب شده بودند. هر ایمپلنت ابتدا با استفاده از یک موتور سری AEU 7000 (Aseptico) و دستگیره ای که 15 دور در دقیقه سرعت دارد و با استفاده از یک آچار پیچشی برای رسیدن به مرحله نهایی جایگذاری شد (تصویر 7). شکل سفت و محکم ایمپلنت ها، باعث تسهیل موقعیت یابی فضای محدود مرزهای تقسیم شده شد، و خطوط تیز و عمیق باعث تثبیت و حفظ موقعیت مورد نظر در هنگام قرار دادن ایمپلنت شد.

سپس سرپوش پیچ ها به ایمپلنت ها متصل شدند و Newport Biologics Mineralized Cortico/cancellous Allograft Blends  هیدراته شد و در شکاف موجود در رگه گسترش یافته قرار گرفت و تمام فضاهای که ایمپلنت دندان با استخوان در تماس نبود را پر کرد (تصویر 8). ترکیب مواد پیوندی کورتیکال و اسفنجی تکه های استخوان، در حفظ فضا و بازسازی استخوان ها، ایجاد شکاف و فرآیند گسترش کمک می کند. ذرات استخوانی در مقابل پوشش غشایی لپ و بالای ایمپلنت و ریج های باز نیز قرار گرفته است. بستن اولیه محل با یک بخیه PTFE انجام می شود(تصویر 9).

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

پروتکل ترمیمی:

بیمار پس از 4 ماه به منظور ارزیابی پایداری ریج و ایمپلنت بازگشت (تصویر 10). سایت با یک شکاف در تاج پوشش اش برداشته شد، و یک ریج ضخیم و سالم ایجاد کرد. ایمپلنت‌ها دارای ثبات بالا و یکپارچگی کاملی در استخوان لبه ی گسترش یافته می باشند. پایه های بهبود دهنده ی سیستم های ایمپلنتHahn Tapered  (آزمایشگاه های Glidewell) به ایمپلنت ها متصل شدند تا مشخصات ظهور زیبایی شناختی را برای ترمیم نهایی به وجود آورند، سایت نیز سپس بخیه شد.

یک ماه بعد، پستهای انتقالی به ایمپلنت متصل شده و اثرات VPS گرفته شدند. بر اساس اثرات نهایی، Glidewell Dental با استفاده از نرم افزار CAD پیشرفته دندانپزشکی، پایه های سفارشی تیتانیومی و تاج های نهایی را طراحی کرده است (تصویر 11). پایه های سفارشی برای اطمینان از قرارگیری صحیح حاشیه ای 0.5 میلی متر زیر سطح لثه طراحی شده اند. تاج های زیرکونیک یکپارچه (Zirconia[Laboratories Glidewell] BruxZir Full-Strength Solid) برای اطمینان از دوام طولانی مدت انتخاب شده است، که برای ترمیم ایمپلنت عقبی ایده آل است.

در قرار تحویل نهایی، برداشتن پایه های بهبود دهنده، شکل های سالم شیاری را در اطراف ایمپلنت های کانونی Hahn ایجاد کرد (تصویر 12). پایه های سفارشی دقیقا مطابق آناتومی بافت نرم محل های ایمپلنت جا گرفتند (تصویر 13). پس از سفت كردن پیچ پروتز، نشست كامل پایه های سفارشی با رادیوگرافی تایید شد (تصویر 14). نهایتا تاج های زیرکونیوم یکپارچه تحویل داده شدند، که با وجود ضعف ریج در زمان مشاوره اولیه، نتایج قابل پیش بینی و زیبایی شناختی ایجاد کردند (تصویر 15).

نظرات نهایی:

تقسیم و گسترش ریج یک روش کمتر استفاده شده و سودمند است که می تواند در بسیاری از موارد باعث تسهیل ایمپلنت فوری شود که در غیر این صورت پروتکل «پیوند و صبوری» مورد نیاز است. تشخیص، برنامه ریزی درمان و جنبه های جراحی این رویکرد ساده در درمان ایمپلنت برای هر متخصصی که تجربه پیوند استخوان و قرار دادن ایمپلنت فوری را دارد قابل دسترسی است. با اتخاذ برخی از ابزارها و تکنیک های ساده، پزشکان می توانند قرار ملاقات ها، عمل های جراحی و زمان درمان را برای بیمارانی که دارای ریج رسوب شده‌ی ضعیف هستند کاهش دهند.

منبع مقاله

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!