آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان، چند نوع لمینت دندان وجود دارد؟ انواع مختلفی از روکش های لمینت دندان وجود دارد ، مانند: لمینت دندان سرامیکی : روکش لمینت سرامیکی بصورت سفارشی از یک سرامیک با کیفیت بالا در آزمایشگاه تخصصی ساخته می شود و دقیقاً با بقیه دندانهای شما مطابقت دارد. این نوع لمینت دندان مانند...

انواع لمینت دندان
12 اسفند 1398
0
دسته بندی: لمینت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 480 هزار تومان به تعداد محدود تا 10 مهرماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

انواع لمینت دندان

هر شخصی لبخندی می خواهد که نه تنها سالم باشد، بلکه از نظر ظاهری نیز جذاب به نظر برسد. با پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی ، انواع مختلفی از درمان ها در دسترس است تا لبخند مورد علاقه خود را به دست آورید. یکی از روشهای درمانی برجسته لمینت می باشد. روکش های لمینت دندان یک روش ساده و موثر برای تغییر دندان ها و لبخند زدن شما است. لمینت یک پوسته نازک به شکل دندان است که به قسمت جلوی دندان متصل شده و می تواند برای اصلاح دندانهای لکه دار ، کج ، ناهموار ، ترک برداشته یا شکسته استفاده شود. روکش های لمینت سرامیکی همچنین می توانند شکافهای ناخوشایند بین دندانها را پر کنند. جلوه زیبایی شناسی لمینت دندان به گونه ای است که می تواند لبخندی بی عیب و نقص را به شما هدیه دهد.

بطور کلی از لمینت دندان می توان برای رفع مشکلاتی مانند موارد زیر استفاده می شود:

  • تغییر رنگ دندان
  • دندان های ناهموار
  • دندانهای شکسته / خرد شده
  • مشکلات تراز دندان
  • شکل و اندازه ناموزون دندان ها
  • شکاف بین دندانها

انواع مختلفی از روکش های لمینت دندان وجود دارد ، مانند:

  • لمینت دندان سرامیکی : روکش لمینت سرامیکی بصورت سفارشی از یک سرامیک با کیفیت بالا در آزمایشگاه تخصصی دندانپزشکی ساخته می شود و دقیقاً با بقیه دندانهای شما مطابقت دارد. این نوع لمینت دندان مانند مینای دندان روشن و کمی شفاف به نظر می رسند ، در نتیجه ظاهری یکدست و طبیعی ایجاد می کنند. به معنای واقعی کلمه غیرممکن است که تفاوت آن را بین دندانهای عادی متوجه شوید.

روکش لمینت دندان پرسلن بسیار قوی و بادوام است. این نوع لمینت در برابر تراشیدن مقاومت می کنند و به راحتی می توانند 20 سال یا حتی بیشتر از آن باقی بمانند. با مراقبت صحیح از این نوع لمینت دندان، آنها تغییر رنگ نمی دهند.

با این حال ، قیمت لمینت دندان سرامیکی گران است. در این نوع لمینت ، آماده سازی دندان ، تهیه قالب دندانی ، قرار دادن روکشهای موقتی و بالاخره قرار دادن روکشهای دائمی لمینت دندان نیاز به دو جلسه دارد. اما فوق العاده بودن این نوع لمینت دندان ارزش سرمایه گذاری را دارد.

  • لمینت دندان کامپوزیتی : در این نوع لمینت دندان، دندانپزشک یک ماده رزین کامپوزیت را روی دندان قرار می دهند تا یک روکش را در خود مطب دندانپزشکی روی دندان قرار دهند. در لمینت کامپوزیتی نیاز به تراشیدن سطح دندان نیست.

روکشهای کامپوزیت دندان ناخوشایند را پنهان می کنند و لبخند زیبایی را به وجود می آورند. کامپوزیت دندان قطعاً ارزان تر هستند و می توانند در یک جلسه دندانپزشکی انجام شوند.

با این حال ، کامپوزیت ونیر بیشتر مستعد رنگ آمیزی و تراشیدن هستند. کامپوزیت دندان ممکن است نیاز به پرداخت مکرر یا اصلاح داشته باشند و طول عمر کامپوزیت دندان به طور قابل توجهی کوتاه تر می باشد. جذابیت زیبایی شناختی کامپوزیت با روکشهای لمینت سرامیکی هم مطابقت ندارد.

  • لمینت دندان فوری : این نوع لمینت دندان از پیش ساخته هستند که  به سادگی با دندانهای موجود شما مطابقت دارند تا لبخند و ظاهر خود را بهبود بخشند.

این نوع لمینت دندان نسبت به همتایان خود ،لمینت دندان سرامیکی،  ارزان تر هستند اما دوام ندارند. ظاهری طبیعی نیز ندارند زیرا رنگ ، شکل و اندازه ی این نوع "لمینت دندان" به طور خاص و متناسب با دندان های شما طراحی نشده است.

  • روکش های لمینت دندان قابل جابجایی: این نوع لمینت دندان مانند دندانهای کاذب هستند که می توانند برای رفع هرگونه نقص و آسیب ، به روی دندانها قرار بگیرند. شما می توانید مانند همیشه غذا بخورید ، بنوشید و صحبت کنید اما برداشتن و تمیز کردن منظم مورد نیاز است.

این نوع لمینت دندان از رزین دندانپزشکی سفت و سخت ساخته شده ، کار با این نوع لمینت راحت است و کاملاً طبیعی به نظر می رسند. آنها جدیدترین و ارزان ترین روکش های لمینت موجود هستند ، اما به عنوان یک راه حل موقت هستند.

جدای از این ، روکش های لمینت دندان دارای مارک مختلفی نیز هستند. بسته به نیاز و بودجه خود و نیز با مشورت با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی انتخاب خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، ایمپلنت اقساطی، قیمت ایمپلنت دندان

چگونه لمینت دندان روی دندان ها قرار می گیرد؟

لمینت دندان به صورت سفارشی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود تا متناسب با دهان هر بیمار باشد. برای اطمینان از اینکه دندانها به اندازه طبیعی زیبا به نظر برسند ، ممکن است دندان کمی آماده سازی شود.  این بدان معنی است که قبل از قرار دادن روکش های لمینت دندان ، مقدار کمی مینای دندان ممکن است از سطح دندان شما برداشته شود. سپس روکش های لمینت با استفاده از ماده اتصال دهنده قوی روی دندانهای شما ثابت خواهند شد.

چگونه می توانم از لمینت دندان مراقبت کنیم؟

روکشهای لمینت دندان بسیار مقاوم هستند و نیز لمینت سرامیکی پوسیده نمی شوند. البته شما باید با مسواک زدن مکرر ، نخ دندان و مراجعه به دندانپزشک ، سطح خوبی از بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید ، درست مانند دندانهای طبیعی.

دندانپزشک شما همچنین ممکن است به شما توصیه کند که در صورت انجام کارهای ورزشی یا فعالیتهای پرخطر از یک محافظ دهان استفاده کنید تا در صورت ضربات سخت از شکستن آنها جلوگیری کنید.

آیا می توان لمینت دندان را از روی دندان ها حذف کرد؟

در بعضی موارد نادر ، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که از تصمیم خود برای دریافت لمینت دندان پشیمان شود و دوباره به دندانهای اصلی خود برگردد. به دلیل اینکه مینای دندان تراشیده می شود به احتمال زیاد چنین چیزی ممکن نخواهد بود. به طور کل حذف کامل لمینت بستگی به این دارد که آیا دندانهای شما قبل از قرار دادن  روکش دندان آماده شده بودند یا خیر.

بیشتر دندان ها قبل از چسباندن روکش ها ی لمینت دندان به حداقل مقدار تراشیدن مینای دندان نیاز دارند. اگر اینگونه باشد و اگر واقعاً از آنها ناراضی باشید ، باید روکش های لمینت را تعویض کنید. دندانهای طبیعی شما بسیار حساس و بدتر از گذشته خواهند بود ، بنابراین برداشتن ساده  لمینت از روی دندان ها ممکن نخواهد بود. با این حال ، اگر مینای دندان را حذف نکردید ، ممکن است بتوانید دندانهای طبیعی خود را به صورت قبلی خود برگردانید.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!