آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت دندان برای دندان های پوسیده

لمینت دندان برای دندان هایی که پوسیدگی دارند، لمینت دندان برای دندان های پرشده، آیا امکان پوسیدگی دندان پس از لمینت وجود دارد؟ لمینت دندان پس از پرکردن دندان، آیا میتوان پس از پر کردن دندان از لمینت دندان استفاده کرد؟ لمینت دندان روی دندانهای پوسیده، برای دندانهای پوسیده تاج دندان بهتر است یا لمینت

لمینت دندان برای دندان هایی که پوسیدگی دارند

کامپوزیت و لمینت دندان روی بیمارانی که خطر پوسیدگی بالایی دارند انجام نمی شود ، بنابراین اگر دندانپزشک یا متخصص پروتز دندان شما کامپوزیت ونیر یا لمینت سرامیکی را به عنوان گزینه درمانی برای شما توصیه می کند ، می توانید اطمینان داشته باشید که شما خطر پوسیدگی دندان ندارید. همچنین ، روکش های لمینت دندان در برابر پوسیدگی مقاومت نشان می دهند و به شما این امکان را می دهد که روزانه دو بار با استفاده از خمیر دندان فلوراید مسواک بزنید و مرتباً از دهانشویه فلوراید استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل کاهش پوسیدگی این است که روکش ها در قسمت جلوی دهان قرار دارند و باعث می شود که تمیز کردن و انجام امور بهداشتی برای بیمار راحت تر شود.

در هر صورت بعید نیست که پس از روکش لمینت یا کامپوزیت دندان ، پوسیدگی را تجربه کنید ، اگر روکش شما نسبتاً جدید باشد ، پوسیدگی به راحتی با اتصال مواد هم رنگ دندان پر می شود. در روکشهای قدیمی دندان بهتر است که روکش جایگزین شود. برای دندانهایی که پوسیدگی شدید دارند ، ممکن است روشهای دندانپزشکی دیگر مانند تاج یا حتی پل دندانی مناسب تر باشد. بهترین کار در این مورد مشورت با دندانپزشک است، که  می تواند در مورد تمام گزینه های درمانی و همچنین جوانب مثبت و منفی آنها به شما مشاوره ارائه دهد.

تخمین زده می شود که پس از گذشت 10 سال از عمر لمینت دندان ، حدود 50٪ از روکش های لمینت به نوعی شکست می خورند ، ممکن است لب پر شوند ، ترک برداند یا در غیر این صورت نیاز به تجدید داشته باشند. بهداشت دهان و دندان خوب می تواند به در طولانی شدن عمر روکشهای لمینت شما کمک کند.

مهمترین موارد استفاده از نخ دندان و مسواک زدن معمول ، همراه با مراجعات منظم به دندانپزشک است. در حالی که لمینت دندان و نیز کامپوزیت دندان نمی توانند پوسیده شوند ، دندانهای زیرین قطعاً می توانند پوسیده شوند، دندانها در هر کجا که به نوعی با روکش در ارتباط هستند آسیب پذیر هستند (در قسمت پشت و بعضی مواقع در طرفین) و همچنین در جایی که مستقیم با روکش ها در تماس هستند. اگر پوسیدگی دندان شما جزئی باشد ، می توان با تشخیص دندانپزشک پس از پر کردن دندان، لمینت دندان انجام داد.

بیشتر بخوانید: بهترین نوع ایمپلنت دندان، طول عمر لمینت دندان، کامپوزیت دندان های جلو، ایمپلنت ارزان، ایمپلنت اقساطی، قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری، ایمپلنت دندان جلو

لمینت دندان برای دندان هایی که پرشده اند

روکش های "لمینت دندان" روی دندانهای سالم و بدون هیچگونه کار دندانپزشکی قبلی بهتر کار می کنند. اگر یک پرکردگی کوچک داشته باشید که فقط در قسمت جلویی یا پشتی روکش لمینت وجود داشته باشد ، ممکن است هنوز گزینه ای برای لمینت دندان باشید ، اما هنگامی که پر کردگی های دندان شما بخش عمده ای از دندان را گرفته باشد ، بهترین گزینه برای شما تاج دندان است. تاج دندان در واقع دندان شما را قوی تر کرده و به شما امکان می دهد بدون ترس از برآمدگی روکش ها ، غذا بخورید ، تاج دندان نیز احتمال لکه گیری پرکردگی ها را کاهش می دهد. بطور کلی اینکه لمینت دندان برای شما مناسب باشد یا تاج دندان به وضعیت و شرایط دندان های جلوی شما بستگی دارد.

همیشه اینطور نیست که شما نتوانید از لمینت دندان روی دندان هایی که  پر شده اند استفاده کنید اما در شرایطی که بخش عمده ی یک دندان با کامپوزیت پر شده باشد ، نمی توان از روکش های لمینت سرامیکی روی آن استفاده کرد. اگر مقدار زیادی از دندان شما پر شده باشد باید از تاج دندان استفاده کرد این به این معنا است که دندان های شما پوسیدگی زیادی دارند.

تاج دندان نسبت به روکش لمینت دندان در برابر پوسیدگی دندان مقاوم تر است و از دندان ها محافظت بهتری می کند. و اگر تمایل دارید حفره هایی را روی دندانهای جلوی خود بدست آورید ، حاشیه روکش های لمینت ، در محلی که به دندان متصل می شوند ، بیشتر مستعد آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان می باشند. بنابراین تاج دندان در این موارد ایده بهتری است و طل عمر آن نیز بیشتر است. بر خلاف تاج های دندان، که برای پوشش کل یک دندان طراحی شده اند ، لمینت دندان درست جلوی دندان را می پوشاند.

بطورکلی در پاسخ به آن دسته از بیمارانی که به دلیل پرکردن و یا پوسیدگی دندان، نمی دانند که آیا لمینت دندان برای آنها مناسب است یا نه ، باید گفت که بدون بررسی وضعیت دندان ها و اخذ مشاوره از متخصص دندانپزشک نمی توان گفت که لمینت بهتر است یا تاج دندان.

توصیه می کنیم برای اینکار به یک متخصص دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید. کلینیک دندنپزشکی سیب سفید خدمات خود را بصورت لمینت اقساطی، کامپوزیت اقساطی، ایمپلنت اقساطی و ایمپلنت ارزان با بهترین کیفیت ارائه می دهد.

آیا امکان پوسیدگی دندان بعد از لمینت وجود دارد؟

متاسفانه بله. یكی از تعهداتی كه هر بیمار هنگام تصمیم به لمینت دندان می دهد ، این است كه بهداشت دهان و دندان را رعایت کند.

 

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 ذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!