آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا لمینت دندان دائمی است

آیا لمینت دندان دائمی است؟ ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟ طول عمر لمینت دندان، چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم؟ آیا می توان لمینت دندان را مسواک زد؟ لمینت دندان دائمی است یا موقت؟ لمینت دندان چند سال دوام دارد؟ آیا می توان لمینت دندان را تعویض کرد؟ لمینت دندان چند وقت به چند وقت نیاز به تعویض دارد؟

آیا لمینت دندان دائمی است
13 آبان 1398
0
دسته بندی: لمینت,

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 ذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

آیا لمینت دندان دائمی است؟

لمینت دندان که در قسمت جلوی دندان قرار می گیرد ، از نظر زیبایی شناختی روشی فوق العاده سریع و بسیار مؤثر برای مقابله با مشکلات دندانپزشکی بی شمار است. مقاوم در برابر تغییر رنگ و ساخته شده از سرامیک انعطاف پذیر و بادوام. "لمینت دندان" پس از قرار دادن می توانند چندین سال دوام بیاورند. با این حال ، آنها لزوماً یک راه حل دائمی نیستند و ممکن است با گذشت زمان جایگزین شوند.

با مراقبت صحیح ، جایگزینی لمینت نباید قبل از 10 لازم باشد. خوشبختانه ، مراقبت مناسب نه تنها آسان است ، بلکه کاملاً با روالی که قبلاً باید برای دندان های طبیعی انجام می دادید یکسان است. به سادگی بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید ، روزانه دو بار نخ دندان بکشید و هر شش ماه یکبار به مطب دندانپزشک مراجعه کنید تا روکش های شما برای سالهای آینده قوی و شفاف بمانند. مراقبت های ویژه ای مانند اجتناب از خمیر دندان های ساینده و دهان شویه ها با مواد قابض نیز ممکن است ضروری باشد. در مورد این موارد می توانید با جزئیات بیشتر با دندانپزشک خود صحبت کنید.

برای برنامه ریزی در مورد دریافت لمینت دندان با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید در ارتباط باشید. می توانید از خدمات ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت اقساطی و لمینت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید.

در دندانپزشکی ، ونیر های دندانی پوسته ای از مواد هستند که روی دندان قرار می گیرند ، ونیر ها  زیبایی لبخند را تکمیل می کنند و یا سطح دندان را از آسیب محافظت می کند. دو نوع اصلی از مواد برای ساخت ونیر دندان استفاده می شود: ونیر کامپوزیتی و لمینت سرامیکی.

اگرچه کامپوزیت دندان یک روش دائمی محسوب نمی شود زیرا احتمالاً پس از چند سال مجبور به تعویض آن خواهید شد ، اما تا زمانی که مراقبت از کامپوزیت به درستی صورت گیرد، ممکن است ماندگاری کامپوزیت دندان بیش از ده سال دوام داشته باشد. برخی از بیماران ممکن است هرگز نیازی به تعویض کامپوزیت نداشته باشند.

لمینت سرامیکی اما برگشت ناپذیر است. روکش لمینت برای اینکه روی دندان شما قرار گیرد  ، نیاز به تراش دندان طبیعی شما دارند. پس از برداشتن مقداری از مینای دندان ، مینای دندان دیگر رشد نمی کند ، بنابراین شما همیشه نیاز به داشتن روکش یا تاج بر روی دندانهای آسیب دیده خواهید بود.

اگر از فکر تراشیده شدن دندانهای طبیعی خود ناراحت هستید ، لومینیرز پیشنهاد خوبی است که اغلب به آمادگی کمتری نسبت به لمینت سرامیکی نیاز دارند. لومینیرها به اندازه ی لمینت سرامیکی بادوام یا ماندگار نیستند ، اما معمولاً قابل برگشت هستند. متخصص دندانپزشکی زیبایی پس از بررسی وضعیت دندان های شما، تصمیم می گیرد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای لمینت سرامیکی هستید یا روکش لومینیرز. در مورد دندان های از دست رفته ، ونیرهای دندانی کارساز نیستند و ایمپلنت دندان مطمئن ترین راه حل دندانپزشکی حاضر است.

ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

لمینت دندان به طور کلی محکم است و با مراقبت مناسب بین 10 تا 15 سال دوام می آورد. بسته به نوع ساییدگی یا آسیبهایی که به آنها وارد می شود ، روکش های لمینت ممکن است نیاز به ترمیم زیبایی یا تعویض کامل داشته باشند. محافظت از آنها برای افزایش طول عمر آنها ، نقش مهمی را بر عهده دارد.

اما در مورد طول عمر طبیعی روکش های لمینت کار زیادی نمی توانید انجام دهید زیرا لمینت دندان یک روش دائمی و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری نمی باشد. با این وجود ، شما می توانید با نگهداری از آنها ، بیشترین استفاده را از روکش لمینت خود داشته باشید. از این گذشته ، به طور کلی روکش ها می توانند یک سرمایه گذاری قابل توجه در سلامت دندان شما باشند ، بنابراین مطمئن شوید که آنها ارزش سرمایه گذاری پول شما را دارند. در اینجا چند روش برای مراقبت صحیح از روکش های لمینت و کامپوزیت آورده شده است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت اقساطی، ایمپلنت دندان جلو، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت دندان های جلو، قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت فوری

چگونه از لمینت دندان مراقبت کنیم؟

روکش های لمینت با مراقبت مناسب می توانند تا 30 سال دوام بیاورند. برای نگه داشتن لمینت دندان در بهترین شرایط ممکن ، موارد زیر را انجام دهید:

  • برای حفظ سلامت دندان و لثه خود ، از لمینت دندان همانند دندان های طبیعی مراقبت کنید: مسواک بزنید و نخ دندان بکشید .
  • به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید و وضعیت روکشهای خود را بررسی کنید. قرارهای یکساله به دندانپزشک شما این امکان را می دهد تا مشکلات را برطرف کند.
  • از محافظ دندان استفاده کنید، بخصوص در هنگام ورزش کردن. ضربه روی صورت به راحتی می تواند به روکش های شکسته یا تراشیده منجر شود ، بنابراین ارزش آن را دارند که از آنها محافظت کنید.
  • از دندان ها به عنوان ابزار استفاده نکنید. همه ی ما گاهی از دندان به جای قیچی و یا شل کردن گره استفاده می کنیم ، اما این یکی از خطرناک ترین عادت ها  برای دندان های شما است ، چه دندان های طبیعی چه روکش های دندان. نه تنها میکروب ها را جمع می کند، بلکه یک راه مطمئن برای تراشیدن روکش است ، و ماندگاری ونیر های دندان را کاهش می دهد.
  • اگر هنگام خواب دندان هایتان را خرد کرده یا فشار(بروکسیسم) می دهید؟ ، باید در مورد آن با دندانپزشک خود صحبت کنید. عدم امکان کنترل آن ممکن است به روکش های شکسته منجر شود ، برای رفع آن می توانید از محافظ دندان در شب استفاده کنید.
  • در واقع ، همان مواردی که می تواند به دندانهای طبیعی شما آسیب برساند، می تواند به کامپوزیت یا لمینت دندان شما نیز آسیب برساند.. ونیرها مانند دندانهای طبیعی می توانند تراشه و ترک خورده باشند ، بنابراین گاز گرفتن غذاهای سخت - مانند یخ و سایر غذاهای سخت ، همچنین موارد غیر قابل خوراکی می تواند به آسیب دیدن سطح کامپوزیت ونیر و لمینت منجر شود. ونیرها همچنین مستعد تغییر رنگ هستند ، بنابراین در مورد نوشیدن مکرر قهوه ، چای و سایر نوشیدنی های رنگی هشدار داده می شود.

آیا می توانید لمینت دندان را حذف کنید؟

در فرایند لمینت دندان ، دندانپزشک مقداری از مینای دندان را تراش می دهد ، بنابراین شما همیشه به روکش نیاز دارید . در واقع لمینت دندان یک روش برگشت ناپذیر است و امکان برداشت یا حذف آن وجود ندارد. در صورت خراب شدن باید آنها را ترمیم و یا تعویض کنید.  

در کامپوزیت دندان ، در بیشتر موارد ، هیچ گونه برداشتن و تراشیدن دندانهای طبیعی ، نیاز نیست  و روکش های کامپوزیت مستقیماً روی دندان ها ساخته می شوند.

آیا لمینت، دندان ها را خراب می کند؟

اتصال روکش ها باعث خراب شدن یا صدمه زدن به دندان زیر آن نمی شود. در واقع ، لمینت دندان در واقع از نظر مقاومت در برابر آسیب یا لکه دار شدن نسبت به دندانهای طبیعی مقاوم تر است.

چند وقت یکبار لمینت دندان نیاز به تعویض دارد؟

به طور معمول ، لمینت دندان تقریبا 10 تا 15 سال دوام می آورد. آنها به جز مسواک زدن منظم ، نخ دندان و مراجعه به دندانپزشک  نیازی به مراقبت خاصی ندارند. اگر به درستی از آنها مراقبت شود ، می توانند خیلی طولانی تر دوام داشته باشند.

عوارض لمینت دندان چیست؟

معایب لمینت دندان عبارتند از :

  • قیمت لمینت دندان: روکش های لمینت گران قیمت هستند. لمینت دندان تقریبا دوبرابر کامپوزیت دندان قیمت دارد اما ماندگاری طولانی مدت آن ارزش این سرمایه گذاری دارد. هزینه ی لمینت نسبت به قیمت ایمپلنت دندان بسیار پایین تر می باشد.
  • لمینت دندان قابل حذف نیست. در صورت آسیب دیدن آن باید تعویض شود.
  • ایجاد حساسیت: ممکن است دندان شما نسبت به گرما و سرما حساس تر شود.
  • روکش های لمینت معمولاً در صورت تراشه یا ترک خوردگی قابل ترمیم نیستند. از آنجا که مینای دندان برداشته می شود ، ممکن است دندان شما نسبت به غذاهای گرم و سرد و نوشیدنی حساس تر شود. لمینت دندان ممکن است دقیقاً با رنگ دندانهای دیگر شما مطابقت نداشته باشند. ... اگر قصد سفید کردن دندان های خود را دارید ، قبل از انجام لمینت دندان دارید ، باید این کار را انجام دهید.

آیا لمینت دندان نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟

بله.  سالانه دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید. لمینت از طریق یک فرایند شیمیایی به دندان ها پیوند می خورد. روکش های لمینت می توانند تراشه و ترک خورده شوند اما به طور کلی لکه دار نمی شوند. بنابراین نیاز به مراقبت و نگهداری دارند.

آیا لمینت دندان را می توان مسواک زد؟

به روش معمول بهداشت دهان و دندان خود، از مسواک زدن روزانه  دوبار به طور معمول پیروی کنید و در نظر داشته باشید که لمینت دندان 10 تا 15 سال ماندگاری دارد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 ذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!