آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟ آیا لمینت دندان درد دارد؟ آیا لمینت به دندان ها صدمه می زند؟ آیا لمینت سرامیکی به دندان های شما آسیب می زند؟

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟
29 مهر 1398
0
دسته بندی: لمینت,

آیا لمینت دندان عوارض دارد؟

لمینت دندان یکی از محبوب ترین روشهای دندانپزشکی زیبایی برای افرادی است که آماده ی بهبود و اصلاح لبخند خود هستند. با استفاده از لایه های نازک لمینت که به روی دندان ها وصل می شود ، می توان طیف گسترده ای از نقص های لبخند مانند لب پریدگی ، ترک خوردگی ، لکه و دندان های نادرست را اصلاح کرد. قبل از استفاده از روکش های لمینت ، دندانها باید آماده شوند ، که بسیاری از افرادی که قصد انجام روکش لمینت را دارند سوال می پرسند که "آیا لمینت دندان عوارض دارد؟" "آیا لمینت دندان به دندان ها صدمه می زند؟"

آماده سازی دندان قبل از لمینت دندان

برای چسباندن روکشهای لمینت به دندانها برای اینکه از شکل غیرطبیعی و نیز برجسته شدن غیرطبیعی دندان ها اجتناب شود ، ابتدا دندانهای بیمار باید شکل گرفته یا آماده شوند. در طول آماده سازی ، مقدار کمی از ساختار دندان تراشیده می شود.

پس از آماده سازی دندان ، بیمار از روکش های موقت استفاده خواهد کرد. روکش های موقت به دو دلیل به بیمار توصیه می شوند: یکی  پوشاندن دندان های آماده و تراشیده شده تا زمانی که روکش های لمینت در آزمایشگاه به طور سفارشی با مشخصات دقیق مواد ، اندازه ، شکل و رنگ خود ساخته شوند و دوم ، برای اینکه در طی این زمان بیمار بتواند به لبخند جدید خود عادت کند. برخی از افراد هنگام استفاده از روکش موقت حساسیت بیش از حد را تجربه می کنند. روکش های موقت به اندازه ی روکش های نهایی شما محکم و عایق نیستند ، بنابراین می توان حساسیت به گرما ، سرما و فشار را انتظار داشت.

بعد از آماده شدن دندانها و آماده سازی روکش لمینت، در جلسه ی دوم دندانپزشکی، دندانپزشک روکش ها را به دندان بیمار متصل می کند. پس از این مرحله ، بیمار می تواند از لبخند کاملاً جدید و کامل خود لذت ببرد.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت چیست؟ راز داشتن دندان‌های سفید، جراحی لثه با لیزر، قیمت ایمپلنت دندان، درمان خانگی دندان درد، انواع بیماری‌های لثه، ایمپلنت ارزان

آیا لمینت دندان درد دارد ؟

بسیاری از بیماران سوال می پرسند که آیا در طی آماده سازی دندان ها برای دریافت لمینت، درد خواهند داشت؟  مقدار بسیار کمی از مواد دندان هنگام آماده سازی برداشته می شود و بیشتر بیماران درد قابل توجهی را تجربه نمی کنند. آماده سازی دندان یک لایه نازک از مینای دندان را بر روی سطح دندان از بین می برد تا نتایج صاف و بدون برجستگی حاصل شود. این باعث می شود فضای روکش ها به گونه ای باشد که بتوانند به راحتی روی دندان های شما قرار گیرند ، برجسته و حجیم به نظر نرسند ، و محلی برای تجمع مواد غذایی و باکتری ها وجود نداشته باشد.

اگرچه مقدار مواد حذف شده بسیار ناچیز است ، به طور معمول نیم میلی متر یا کمتر ،انتظار می رود که بیماران در طول مرحله ی آماده سازی دندان ها برای دریافت لمینت ، درد و ناراحتی بسیار کمی را تجربه کنند. با این حال ، متخصصان کلینیک دندانپزشکی سیب سفید می خواهند که بیماران تا حد امکان احساس راحتی کنند ، بنابراین از آرام بخش استفاده می کنند.

با استفاده از اکسید نیتروژن ، آرام بخش دهان یا آرام بخش IV ، بیماران در هنگام آماده شدن  دندان ها در آرامش کامل هستند. آرام بخش هرگونه ناراحتی را که بیمار احساس می کند به حداقل می رساند و او را آرام نگه می دارد. اگر از ظاهر دندان های خود ناراضی هستید ، می توانید از تصمیم خود برای انتخاب روکش لمینت خوشحال شوید!

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند؟

لمینت دندان معمولاً از سرامیک ساخته می شوند و در قسمت جلوی دندان شما قرار می گیرند ، لبخند شما را زیباتر می کنند و باعث می شوند دهان شما سالم تر و تمیز تر به نظر برسد. اما بحث در مورد اینکه چگونه لمینت دندان روی دندانهای شما تأثیر می گذارند و اینکه آیا این اثرات می تواند عوارض داشته باشد ، فراگیر شده است. بیایید نگاهی به روکش ها و روش هایی که آنها بر روی دندان های شما تأثیر می گذارند بپردازیم.

اول از همه ، شما باید بدانید که لمینت دندان واقعاً برای کمک به درمان دندان هایتان اقدامات زیادی انجام نمی دهند. آنها زیبایی را به شما می دهند ، و می توانند یک راه عالی برای پوشاندن دندان های ناخوشایند به نظر برسند ، اما آنها هیچ بیماری را درمان نمی کنند و دندان های شما را سالم تر نمی کنند. با لمینت دندان شما فقط روکش می کنید فقط برای اینکه لبخند زیباتری داشته باشید ، نه به این دلیل که می خواهید با برخی از مشکلات دندانپزشکی کنار بیایید.

در صورت وجود هر نوع مشکل پزشکی مربوط به دندان یا لثه باید مراقب آسیب دیدن دندان های خود باشید. بطورکلی از ونیر ها فقط باید روی دندانهای سالم استفاده شود.

اگر روکش ها به طور نامناسب روی دندان های شما قرار گیرند ، می توانند مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. آنها می توانند به لثه یا دندان های شما صدمه بزنند و فقط با گذشت زمان بدتر می شوند تا زمانی که آنها را مجدداً تنظیم و یا تعویض  کنید. اگر بعد از گذشت چند هفته از پوشیدن آنها هنوز احساس درد یا ناراحتی دارید ، قطعاً باید آنها را تنظیم کنید. ممکن است مراجعه به یک دندانپزشک دیگر برای انجام این کار لازم باشد ، زیرا اولین مورد بدیهی است که کار را به درستی انجام نداده است.

استفاده از روکش لمینت طولانی مدت به دندان شما آسیب نمی رساند ، اگر به درستی روی دندان قرار گرفته باشند. آنها احتمالاً راه حل دائمی برای مشکل لبخند شما نخواهند بود. اما اگر مراقب روکشهای سرامیکی خود باشید ، می توانند برای مدتها دوام بیاورند ، می توانید سالها لبخند خوبی داشته باشید. اما اگر با آنها مشکلی دارید ، بلافاصله به دندانپزشک خود اطلاع دهید. اگر مشکلی وجود داشته باشد ، احتمالاً به خودی خود از بین نمی رود و باید به آن رسیدگی شود. هرچه زودتر به روکشهای مشکل ساز رسیدگی کنید ، بهتر خواهد بود.

بیشتر افراد مشکلی با روکشهای خود نخواهند داشت. با این حال اصلاحات جزئی نسبتاً متداول است ، معمولاً این اصلاحات بدون هزینه زیادی برای شما انجام می شود. به طور کلی ، متخصص دندانپزشک تشخیص می دهد که چه مشکلی پیش آمده است و به برطرف کردن آن اقدام می کنند.

تا زمانی که شما به اندازه کافی سالم باشید که کاندیدای دریافت لمینت دندان شوید ، دندان های شما به دلیل روکش لمینت از بین نمی روند و هیچ مشکلی نخواهند داشت. از ونیرهای دندان ( کامپوزیت دندان و لمینت) هرگز نباید برای معالجه هرگونه بیماری دندان استفاده شود. آنها صرفا برای اهداف زیبایی استفاده می شوند ، بنابراین قبل از قرار دادن آنها اطمینان حاصل کنید که  کاندید مناسبی برای انجام روکش دندان هستید.

واقعیت های لمینت دندان

از آنجا که قبل از استفاده از روکش های لمینت، آماده سازی دندان لازم است ، بیماران باید مطمئن باشند که آماده تعهد به روکش های لمینت هستند. تنها راه برای فهمیدن اینکه روکش بهترین گزینه درمانی برای شماست ، مشاوره با یک متخصص دندانپزشکی است.

در حالی که ماندگاری لمینت دندان چند سال دوام دارد، بیماران باید آگاه باشند که آنها برای همیشه دوام نخواهند داشت و باید انتظار داشته باشند که زمانی می رسد که باید مجبور هستند روکش های لمینت خود را جایگزین کنند.

افرادی که روکش لمینت دندان دارند باید مراقب شکسته شدن آنها باشند. این به معنی اجتناب از عادت هایی مانند جویدن غذاهای سخت یا جویدن ناخن است.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 


 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!