آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می رساند؟

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند؟ جایگزین های لمینت دندان ، در هنگام نصب لمینت دندان چه مقدار از مینای دندان برداشته می شود؟ لمینت دندان چگونه کار می کند؟ مزایای لمینت دندان، معایب لمینت دندان

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می رساند؟
10 مهر 1398
1
دسته بندی: لمینت,

آیا لمینت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند؟

لمینت دندان یکی از گزینه های محبوب  دندانپزشکی زیبایی است . بسیاری از افرادی که روکش پرسلن را برای دندان های خود در نظر می گیرند ، غالباً سوال می کنند که آیا نصب روکش لمینت باعث خراب شدن دندانهای طبیعی آنها می شود. اگر نصب روکش لمینت به درستی انجام شود ، دندان های شما را خراب نمی کند. با این حال ، قبل از تصمیم گیری ، مواردی وجود دارد که باید در مورد لمینت بدانید.

do-tooth-lamination-damage-your-teeth

لمینت دندان چگونه کار می کند؟

روکش های لمینت پوسته هایی به شکل دندان هستند که دندانپزشک آن ها را در قسمت جلویی دندانهای طبیعی شما قرار می دهد تا ضمن تغییر شکل ، اندازه و رنگ دندانها ، هرگونه نقص دندان را پنهان کنند. لمینت ها غالباً از سرامیک یا پرسلن تشکیل شده اند ، اما گاهی حاوی مواد کامپوزیتی نیز هستند. دندانپزشکان معمولاً هنگامی که دندانهای بیمار لکه هایی داشته باشند که درمان های سفید کننده تاثیر چندانی بر آنها ندارد، تصمیم به استفاده ار لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان می گیرند. دلایل دیگر استفاده از ونیر ها در دندانپزشکی زیبایی عبارتند از:

همه افراد دندانهای مناسب برای روکش ندارند. بنابراین ، لازم است دندانپزشک معاینه کامل دهان انجام دهد تا مشخص شود که آیا شما کاندید خوبی برای این گزینه هستید یا خیر. این معاینه معمولاً با اشعه ایکس انجام می شود  تا دندانپزشک را از آنچه در زیر سطح دهان شما می گذرد ، آگاه کند.

اگر دنداپزشک تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای روکش لمینت نیستید، گزینه های دیگر دندانپزشکی زیبایی مانند ونیر کامپوزیت ، پیوند دندان یا درمان ارتودنسی وجود دارد که می تواند به شما در ترمیم لبخند کمک کند. 

آیا روکش های لمینت به دندانهای من آسیب می رسانند؟

do-tooth-lamination-hurt-your-teeth

نه ، قطعاً نه!

اگر درمان توسط یک دندانپزشک با تجربه و به درستی انجام شود ، این گزینه دندانپزشکی زیبایی به دندان شما آسیب نمی رساند. دندانپزشک شما دندان های شما را به طور کامل معاینه می کند و از قبل پرتوهای ایکس را انجام می دهد تا مطمئن شوید دندان های که قرار است روکش شوند ناسالم و پوسیده نیستند ، و برای قرار دادن روکش ها مناسب است. درصورتی که شما مناسب انجام لمینت دندان نباشید، گزینه های دیگری مانند روکش کامپوزیت ، باندینگ ، ارتودنسی یا براکت ، سفید کردن دندان و ... وجود دارند. مهمترین نکته این است که دندانپزشک با شما درباره ی معایب و مزایای همه ی گزینه ها گفتگو کند تا تصمیم درستی بگیرید.

در هنگام نصب لمینت دندان چه مقدار مینای دندان برداشته می شود؟

به منظور آماده سازی دندان های شما برای نصب لمینت ، تقریباً نیم میلی متر مینای دندان از هر دندان که قرار است یک روکش لمینت دندان بر روی آن قرار دهیم ، تراشیده خواهد شد. این مقدار تقریباً برابر با ضخامت روکش لمینت است که به سطح دندان اضافه می شود. این فرایند باعث می شود فضای روکش به گونه ای باشد که باعث نشود که دندان شما از اندازه طبیعی بزرگتر شود.

قبل از تراشیدن مینا ، دندانپزشک مقداری بی حس کننده استفاده می کند تا قسمت مورد نظر را بی حس کند. پس از آن ، دندانپزشک از دندان های شما قالب گیری خواهد کرد ، به طوری که براساس قالب آماده شده،  یک آزمایشگاه دندانپزشکی می تواند روکش ها را متناسب با وضعیت دندان های شما کاملا تنظیم کند. آزمایشگاه از طریق فرآیندی که معمولاً بین دو تا سه هفته طول می کشد ، روکش لمینت شما را با ابعاد دقیق مطابقت خواهد داد. تا زمانی که روکش های سفارشی شما آماده نصب نباشند ، متخصص دندانپزشک برای حفاظت از دندانهای شما روی آن ها روکش های موقت نصب می کند.

بیشتر بخوانید: هزینه ی انجام ارتودنسی دندان، ارتودنسی کوتاه مدت بیمارپسند، تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی، هزینه لمینت دندان، ایمپلنت چیست؟چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ هزینه لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان

مزایای لمینت دندان

 • لمینیت ها دقیقاً مانند دندانهای طبیعی شما به نظر می رسند و احساس می شوند
 • لمینت دندان اغلب از پرسلن و سرامیک تشکیل شده اند - که در برابر لکه ها بسیار مقاوم هستند
 • روکش های لمینت در زمان کم لبخند کاملی را که همیشه می خواستید به شما می دهند
 • لمینت با بهداشت دهان و دندان می توانند تا 20سال دوام بیاورند
 • لمینت های دندان نیازی به شکل دادن به شکل تاج ندارند
 • لمینت ها به شما امکان می دهند که لبخندتان را همانطور که می خواهید به نظر برسد، تنظیم کنید. دقیقاً چطور می خواهید لبخندتان به نظر برسد

معایب لمینت دندان

 • از آنجا که بخشی از مینای دندان برداشته می شود ، این درمان برگشت پذیر نیست. و شما همیشه باید روی دندان های خود روکش داشته باشید.
 • برای افرادی که به بیماری لثه مبتلا هستند مناسب نیست
 • روکش های لمینت می توانند به دلیل عادتهای بد مانند دندان قروچه کردن آسیب ببینند
 • اگر نتوانید از لمینت دندان مراقبت صحیح و کامل انجام دهید ، دندانهای شما هنوز هم مستعد پوسیدگی هستند

جایگزین های لمینت دندان چیست؟

گزینه های مختلف درمان به عنوان جایگزینی برای لمینت دندان وجود دارد که شامل این موارد می شود

پیوند کامپوزیت - پیوند یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش دندانپزشکی است. رزین کامپوزیت مورد استفاده در پیوند می تواند به شکل و صیقلی باشد تا با دندانهای اطراف مطابقت داشته باشد. در اکثر موارد ، از پیوند برای اهداف زیبایی و بهداشتی برای بهبود ظاهر یک دندان تغییر رنگ داده استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای بستن فاصله بین دندانها ، تغییر شکل یا تغییر رنگ دندانها استفاده کرد. فایده این امر این است که نیازی به تراشیدن دندان نیست و اتصال در هر نقطه به راحتی قابل برداشت است. مضرات این است که خیلی زودتر از لمینت های دندان تغییر رنگ می دهند..

کامپوزیت ونیر - شبیه به پیوند کامپوزیت  اما سطح دندان بیشتری را پوشش می دهند

تاج دندان - تاج نوعی ترمیم دندان است که کاملاً از دندان یا ایمپلنت دندان محافظت می کند. تاج اغلب در مواقعی که یک حفره بزرگ سلامتی دندان را تهدید کند ، مورد نیاز است.

کانتورینگ زیبایی - این تکنیکی است که مقادیر کمی از مینای دندان (پوشش خارجی دندان) را به منظور تغییر شکل ، طول یا سطح یک یا چند دندان از بین می برند.

درمان ارتودنسی - از بریس های ثابت و جداشونده نیز می توان برای تغییر شکل ظاهری دندان ها بدون هیچ گونه آماده سازی استفاده کرد. انواع ارتودنسی و بریس ها می توانند دندانها را به طور چشمگیری و با خیال راحت به حالت دلخواه دربیاورند و هرگونه شکاف دندان ها را بسته موقعیت آن ها را بهبود بخشند.

منابع مقاله

 1. https://www.perfectsmilespa.com/dental-blog/do-dental-veneers-ruin-your-teeth/
 2. https://lakeforestdentalarts.com/will-veneers-ruin-my-existing-teeth/

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 30 ذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!