آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا لمینت دندان سبب پوسیدگی دندان می شود

آیا لمینت دندان سبب پوسیدگی دندان می شود؟ احتمال پوسیدگی دندان لمینت دندان، آیا لمینت دندان از دندان محافظت می کند؟ آیا لمینت دندان سبب خرابی دندان می شود؟ پوسیدگی دندان پس از لمینت دندان، پیشگیری از پوسیدگی دندان پس از لمینت دندان

آیا لمینت دندان سبب پوسیدگی دندان می شود
18 دی 1398
0
دسته بندی: لمینت,

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 480 هزار تومان به تعداد محدود تا 10 مهرماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

آیا لمینت دندان ، سبب پوسیدگی دندان می شود؟

روکش لمینت دندان در واقع پوششهای سرامیکی بسیار نازکی هستند که به طور مستقیم روی دندان ها نصب می شوند تا انواع نقص های زیبایی دندان را برطرف کنند.  روکش های لمینتدر اصل از جنس شبیه شیشه ساخته شده اند و با استفاده از مواد مخصوصی به مینای دندان متصل می شوند. هنگامی که لمینت سرامیکی توسط یک دندانپزشک زیبایی طراحی و روی دندان قرار داده شود ، آنها می توانند به طور همزمان سبب زیبایی لبخند و چهره شوند.

آیا اساساً روکش لمینت دندان از دندان شما محافظت می کند یا دندان های شما در زیر روکش لمینت در معرض مشکلات دندانپزشکی قرار خواهد گرفت؟

پاسخ این است که روکش لمینت سرامیکی، بخش زیادی از دندان را می پوشاند و بسیار کم احتمال دارد که سبب ایجاد پوسیدگی و حفره روی دندان شود. اما روکش لمینت دندان همانطور که به خودی خود سبب پوسیدگی دندان نمی شود، از دندان در برابر پوسیدگی نیز محافظت نمی کند. آنچه در اینجا مهم است رعایت بهداشت دهان و دندان بیمار می باشد.

هر زمان که غذا می خوریم ذرات ریز در قسمت پشت دندان و همچنین قسمت جلویی دندان جمع می شوند ، باکتری های موجود در دهان ما که سبب ایجاد پلاک می شوند ، از این ذرات ریز غذا تغذیه می کنند و همین امر باعث پوسیدگی دندان و ایجاد حفره ها می شود. این فرآیند برای هر شخصی چه روکش لمینت دندان داشته باشد چه نداشته باشد رخ می دهد.

همچنین ، با توجه به اینکه دندان ها لمینت شده اند ، ممکن است ذرات کوچک مواد غذایی در امتداد قسمت جلوی لثه ،در فاصله ی بین روکش لمینت دندان و لثه، جمع شوند. این مساله می تواند به پوسیدگی ریشه های دندان و در بسیاری موارد به بیماری لثه منجر شود. نکته مهم این است که روکش های لمینت دندان خطر بسیار کمی برای ایجاد حفره روی دندان دارند.

aya-laminate-dandan-sababe-poosidegi-dandan-mishavad

چگونه از پوسیده شدن دندان توسط لمینت دندان پیشگیری کنیم؟

خوشبختانه ، اجتناب از ایجاد پوسیدگی دندان زمانی که روکش لمینت دندان دارید به روال خاصی احتیاج ندارد. در واقع ، این فقط شامل مراقبت های بهداشتی دهان و دندان است که همیشه رعایت می کردید:

دو بار در روز و هر بار حداقل دو دقیقه مسواک بزنید. مهم این است که با استفاده از یک برس نرم و بصورت ملایم مسواک بزنید ، زیرا مسواک زدن سخت می تواند با گذشت زمان باعث خراشیدن و آسیب رساندن به لمینت دندان شود.

یکبار استفاده روزانه از نخ دندان به جلوگیری از ایجاد پوسیدگی و همچنین جلوگیری از بیماری لثه کمک می کند.

ویزیت های منظم دندانپزشکی به دندانپزشک شما این امکان را می دهد تا دندانهای شما را در قسمتهایی که نمی توانید ، تمیز کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که روکشهای لمینت دندان شما در وضعیت خوبی قرار دارند. اگر دندانپزشک زیبایی مشکلی را مشاهده کند ، می تواند قبل از وخیم تر شدن مشکل، آن را برای شما برطرف کند.

لمینت دندان سرامیکی تاکنون به افراد بی شماری برای غلبه بر نواقص دندان کمک کرده است تا لبخندی را که می خواهند،  داشته باشند و با رعایت بهداشت معمولی و روزانه دهان و دندان ، این لبخند ها به طور قابل اطمینان برای چند سال بدون پوسیدگی باقی می مانند.

بیشتر بخوانید: قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، بهترین نوع ایمپلنت دندان، بهترین نوع کامپوزیت دندان، طول عمر ایمپلنت دندان، طول عمر لمینت دندان

معایب لمینت دندان

اگرچه احتمال آن بسیار کم است ، اما روکش های لمینت دندان می توانند شکسته شوند. برای به حداقل رساندن احتمال بروز این اتفاق ، ناخن های خود ، مدادها ، یخ ها یا سایر اجسام سخت را نجویید. بصورت کلی فشار بیش از حد به دندان های خود وارد نکنید.

دندانهای دارای روکش لمینت دندان هنوز هم می توانند پوسیدگی را تجربه کنند ، در این صورت احتمالا نیاز به پوشش کامل دندان با تاج دارید.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست

لمینت دندان برای افرادی که دندانهای ناسالم دارند (برای مثال افرادی که دچار پوسیدگی دندان یا بیماری لثه فعال هستند) ، دندانهای ضعیف شده (در نتیجه پوسیدگی ، شکستگی ، پرش شدن وسیع دندان ها) یا برای افرادی که مینای دندان ضعیفی دارند مناسب نیست.

افرادی که دندان های خود را بهم فشرده و خرد می کنند ، کاندیدای ضعیفی برای روکش لمینت دندان هستند ، زیرا این فعالیت می تواند باعث ترک خوردگی یا تراشه شدن لمینت شود.

در حالت ایده آل ، دندانهای زیر روکش لمینت سرامیکی شما مانند همیشه، قوی خواهد ماند. اگر دستورالعمل های مراقبت و تمیز کردن دندان های خود را رعایت کنید ، ممکن است هیچ وقت مشکلی در مورد دندان های زیر روکش لمینت خود نداشته باشید. مراقبت و تمیز کردن مناسب دندان به معنای پیروی از دستورالعمل های دندانپزشک برای مسواک زدن (حداقل دو بار در روز با خمیر دندان بدون ساینده) ، نخ دندان (هر روز) و معاینه و تمیز کردن دندان ها (دو بار در سال) است. اگر این کار را انجام دهید ، روکش لمینت دندان به محافظت و پشتیبانی از دندان های شما کمک می کند.

با این وجود ، اگر مراقبت و نگهداری مناسب از روکشهای لمینت دندان خود انجام ندهید ، ممکن است در معرض خطر جدی برای ساختار دندان خود باشید. به طور خاص ، اگر نخ دندان استفاده نکنید ، به باکتری ها اجازه می دهید که با خیال راحت بین دندان ها پناه بگیرند. از آنجا تعداد باکتری ها با تجمع  در بین روکش لمینت و لثه  افزایش می یابد،  درنهایت می توانند حفره ای را در قسمت پشت دندان لمینت شده ایجاد کنند ، که تا زمانی که احساس نکنید که دندان به خطر افتاده است ، ممکن است تشخیص آن دشوار باشد.

زمانی که متوجه می شوید دندان شما به خطر افتاده است ، ممکن است خیلی دیر شده باشد. ممکن است برای حفظ دندان خود به ترمیم کانال ریشه احتیاج داشته باشید. یا ممکن است نتوان دندان مورد نظر را ترمیم کرد که در اینصورت باید کشیده شود تا راهی برای کاشت ایمپلنت یجاد شود.

اگر در حال تصمیم گیری برای دریافت روکش لمینت دندان هستید، مهم است که بخاطر بسپارید طول عمر لمینت دندان شما بستگی به میزان رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. اگر در مورد روکش لمینت سرامیکی سؤال بیشتری دارید ، لطفاً برای گفتگو با یک دندانپزشک زیبایی با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید. برای مشاوره و ویزیت رایگان در مرکز سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. از این طریق مشاورین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به شما اطلاعاتی درباره ی اینکه به آیا لمینت دندان احتیاج دارید یا به دیگر روشهای دندانپزشکی مانند کامپوزیت دندان و ایمپلنت دندان، قیمت لمینت دندان، قیمت کامپوزیت دندان ، قیمت ایمپلنت دندان، ایمپلنت ارزان و نیز شرایط اقساط ارائه خواهند داد.

دلایل زیادی وجود دارد که روکش های لمینت دندان را به عنوان راه حلی برای انواع خاصی از مشکلات دندانپزشکی در نظر می گیرند. اگر شما دندان های ترک خورده ، تراشیده یا کج شده دارید ، لمینت سرامیکی می تواند لبخند شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و منجر به افزایش اعتماد به نفس شود. روکش لمینت همچنین می توانند دندان های شما را بسیار روشن تر نشان دهند و نسبت به دندان های طبیعی مقاوم به لکه هستند.

اما روکش لمینت دندان راه حل جادویی برای همه مشکلات مربوط به دندان و لثه شما نیست. در حالی که خود روکش لمینت به خودی خود نمی تواند پوسیده  شود ، اما این احتمال نیز وجود دارد دندانی که آن را لمینت کرده اید ، زیر روکش لمینت سرامیکی پوسیده شود و یا حفره در آن ایجاد شود.

دلایل مختلفی وجود دارد که دندانهای پوشیده شده با روکش لمینت دندان می توانند حفره ایجاد کنند:

لمینت دندان اگر به درستی نصب نشده باشد می تواند باعث ضعف بدنی در قسمت طبیعی دندان شوند و در مقابل پوسیدگی آسیب پذیر باشند ، زیرا برای انجام لمینت دندان قسمتی از محافظ مینای دندان برداشته می شود.

برای محافظت از لمینت دندان سرامیکی به رعایت بهداشت دهان و دندان و نیز مراجعه منظم به دندانپزشک نیاز دارید. اکثر بزرگسالان باید بطور منظم هر 12 تا 16 هفته یکبار به مطب دندانپزشکی مراجعه کنند. بهداشت ضعیف دهان منجر به شکست لمینت دندان و نیز پوسیدگی دندان می شود.

بیمار ممکن است داروهای ضد خشکی دهان را استفاده کند یا ممکن است سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد ، که می تواند منجر به التهاب و عفونت لثه و در نهایت لمینت دندان ناموفق شود.

ممکن است در درجه اول بیمار کاندیدای خوبی برای روکش های لمینت سرامیکی نبوده باشد. افرادی که دندانهای ناسالم دارند (پوسیدگی یا بیماری لثه فعال) ، دندانهای ضعیف شده (از پوسیدگی ، شکستگی یا پر شدن دندانهای بزرگ) یا برای کسانی که مینای دندان ضعیف دارند ، اگر روکش لمینت دندان را انتخاب کنند به احتمال زیاد نتایج ضعیفی را مشاهده می کنند. این افراد قبل از دریافت روکش لمینت دندان، باید مشکلات دندانپزشکی خود را برطرف کنند.

آسانترین راه برای جلوگیری از ایجاد حفره در دندان پوشیده شده از روکش لمینت دندان ، حفظ رژیم صحیح بهداشت دهان و دندان ، مشاهده منظم دندانپزشک خود و رعایت تمام پیشنهادات بعد از درمان ارائه شده توسط دندانپزشک است.

متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید ، می گویند: "روکش های لمینت دندان می توانند پیشرفتهای زیبایی شگفت انگیزی ارائه دهند ، اما مهم است که به یاد داشته باشید که لمینت به لثه و استخوان ارگانیک وصل شده اند. درمان مشکلات دندانهای خود پیش از دریافت روکش لمینت دندان  ،  باعث می شود که طول عمر لمینت دندان افزایش یافته و حتی از سلامت دهان شما حمایت کند"

اگر مایل هستید برای یک روکش لمینت دندان با کیفیت مشاوره دریافت کنید ، با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را بصورت کامپوزیت اقساطی، لمینت اقساطی و ایمپلنت اقساطی بلند مدت ارائه می دهد. برای دیدن نمونه کارهای لمینت دندان انجام شده در کلینیک سیب سفید اینجا کلیک کنید. قیمت لمینت دندان در کلینیک سیب سفید 1000000 تومان برای هر واحد، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت ایمپلنت دندان 2700000 تومان می باشد که بصورت اقساط بلند مدت ارائه می شود.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!