آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا لمینت دندان باعث بیماری لثه می شود

آیا لیمنت دندان سبب بیماری لثه می شود؟ چگونه از بیماری لثه پیشگیری کنیم؟ آیا کسانی که بیماری لثه دارند می توانند دندان هایشان را لمینت کنند؟ لمینت دندان و بیماری لثه، آیا لمینت دندان برای لثه عوارض دارد؟ تداخل لمینت دندان و بیماری لثه

آیا لمینت دندان باعث بیماری لثه می شود
25 آذر 1398
0
دسته بندی: لمینت,

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی 

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای لمینت دندان و کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لیمنت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

روکش های لمینت دندان می توانند به بهبود جذابیت ، زیبایی و کیفیت کلی دندان های شما کمک کنند. اگر نگران رنگ زرد یا شکاف بین دندانهای خود هستید ، پس روکش لمینت سرامیکی انتخاب مناسبی برای شما است. با این وجود ، ممکن است نگران باشید که آیا لمینت دندان برای لثه شما بی خطر است ، یا خطر ابتلا به بیماری های لثه را افزایش می دهد؟ در ادامه مطلب با ما باشید.

آیا لمینت دندان سبب بیماری لثه می شود؟

اگر اخیراً لمینت دندان دریافت کرده اید و لثه های شما هنگام مسواک زدن شروع به خونریزی می کند، این اتفاق مطمئنا طبیعی نیست. چناچه عادت خود را تغییر نداده اید و مشکل کمی بعد از قرار دادن روکشهای لمینت سرامیکی شما شروع شده است ، کاملا منطقی است که برای خونریزی لثه هایتان به لمینت دندان شک کنید. با این حال ، روکش لمینت دندان به تنهایی باعث ایجاد بیماری لثه نمی شود. از طرف دیگر روکشهای لمینت اگر به درستی انجام نشده باشند می توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند.

aya-laminate-dandan-sababe-bimariye-lase-mishavad?

اگر مشکل خونریزی لثه پس از دریافت روکشهای لمینت دندان شروع شده باشد ، احتمالاً ارتباطی وجود دارد. بعضی اوقات ، یک دندانپزشک زیبایی کم تجربه، لمینت دندان را بصورت نادرست روی دندان ها قرار می دهد، این باعث ایجاد یک خط فاصله بین لمینت  و لثه می شود که در آن باکتری ها جمع شده و منجر به مواردی مانند بیماری لثه و پوسیدگی دندان می شوند و در نهایت سلامت دهان و دندان شما را از بین می برند. به طورکلی ، اگر از قبل سابقه بیماری لثه نداشته باشید، دو دلیل وجود دارد که لثه های شما بعد از لمینت دندان خونریزی می کنند:

  • فاصله داشتن روکش لمینت از لثه

بسیاری از دندانپزشکان عمومی مهارت لازم برای قرار دادن روکشهای لمینت دندان را ندارند. اگر فاصله ای بین روکش لمینت سرامیکی و حاشیه دندان آماده شده شما باقی مانده باشد ، باکتری ها می توانند در آن جمع شوند و باعث سوزش ، التهاب و خونریزی لثه و احتمالاً پوسیدگی دندان شوند. همچنین مواد پیوند دهنده اضافی بین دندان و روکش لمینت می توانند لثه های شما را تحریک کنند.

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

نخ دندان و مسواک زدن مکرر ، برای ماندگاری لمینت دندان بسیار مهم است ، همچنین رعایت دقیق و منظم بهداشت دهان و دندان ، می تواند شما را از بیماری لثه یا پریودنتال نجات دهد و طول عمر لمینت دندان شما را برای سالها افزایش دهد. داشتن بیماری لثه برای همه ی روشهای دندانپزشکی نظیر ایمپلنت و کامپوزیت نیز ایجاد خطر می کند. حتی بهترین نوع کامپوزیت دندان و لمینت دندان و بهترین نوع ایمپلنت دندان نیز در برابر بیماری لثه ی درمان نشده نمی توانند به مدت طولانی مقاومت نشان دهند.

چگونه از بیماری لثه پیشگیری کنیم؟

مراقبت جدی در خانه: اگر عاشق زیبایی لبخند خود هستید روی بهداشت دهان و دندان خود در منزل سرمایه گذاری کنید تا مانع تجمع باکتری روی دندان های خود شوید. بهداشت دهان و دندان همانگونه که برای مراقبت از دندان های طبیعی ضروری است به همان ترتیب برای مراقبت از لمینت دندان، کامپوزیت دندان، ارتودنسی و ایمپلنت نیز ضروری است.

از دندانپزشک خود بخواهید حاشیه بین دندان و روکش لمینت را بررسی کند، دندانپزشک شما باید صحت حواشی روکش لمینت دندان را بررسی کند و در صورت نیاز در مورد تغییر آنها تصمیم گیری کند.

اگر در مورد روکشهای لمینت موجود خود نگرانی دارید و یا اگر قصد دارید روکش  لمینت دندان دریافت کنید ، با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید تماس بگیرید . کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را بصورت لمینت اقساطی، کامپوزیت اقساطی و ایمپلنت اقساطی با بهترین مواد و بهترین متخصصین دندانپزشکی ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره 09122234921 تماس بگیرید و یا عکس لبخند خود را به 09122234921 واتساپ یا تلگرام کنید. قیمت لمینت دندان برای هر واحد دندان در این مرکز، 1000000 تومان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت ایمپلنت دندان 2700000 تومان می باشد که پرداخت آن بصورت اقساط بلند مدت می باشد.

آیا کسانی که بیماری لثه دارند می توانند دندان هایشان را لمینت کنند؟

به طور کلی ، به بیمارانی که از بیماری لثه رنج می برند ، توصیه می شود از روکش لمینت دندان استفاده نکنند. بسیار مهم است که ابتدا عفونت و بیماری لثه را معالجه کنید تا مطمئن شوید که پس از مدتی عوارضی به وجود نخواهد آمد و پس از آن دندان هایتان را لمینت کنید.

اگر لثه ها و دندان های سالم دارید و یا مشکلات دندانپزشکی گذشته درمان شده است ، پس شما مشکلی برای دریافت روکش لمینت سرامیکی نخواهید داشت. مهمترین مساله این است که شما بعد از دریافت لمینت دندان به بهداشت دهان و دندان خود متعهد باشید.  مراقبت از لمینت دندان شامل ویزیت های منظم دندانپزشکی و یک زندگی سالم برای اطمینان از کیفیت و ماندگاری لمینت دندان شما می باشد.

روکشهای لمینت دندان که امروزه در بازار دندانپزشکی وجود دارند بسیار قوی هستند و با نگهداری مناسب ، طول عمر لمینت دندان می تواند 20 سال و یا بیشتر باشد. بنابراین ، لازم است توصیه های دندانپزشک خود را در مورد روش صحیح تمیز کردن روکش های لمینت دندان دنبال کنید. گذشته از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ، شما باید بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید ، قرقره کردن و کشیدن نخ دندان را فراموش نکنید. همه اینها ضمن جلوگیری از بروز مشکلات لثه ، به افزایش طول عمر لمینت دندان نیز کمک می کند.

اگرچه موادی که برای لمینت دندان استفاده می شود ، دچار پوسیدگی نمی شوند، اما در صورت عدم مراقبت صحیح از لمینت سرامیکی ممکن است ساختار دندان زیر روکش لمینت به دلیل حفره های ایجاد شده از بین برود. در نتیجه ، ممکن است دوام لمینت دندان خیلی طول نکشد.

به همین دلیل باید مراقب های دندانپزشکی را به خوبی انجام دهید تا ضمن جلوگیری از ضعف لثه یا بیماری لثه ، زیبایی، کیفیت و ظاهر لمینت دندان خود را نیز به خطر ننیدازید.

مشکلاتی که با لمینت دندان حل نمی شوند

موارد خاصی وجود دارد که لمینت دندان نمی تواند آنها را اصلاح کند. اگرچه روکش های لمینت می توانند مشکلات جزئی مربوط به تراز دندان را پوشش دهند ، اما نمی توانند موارد بزرگتری را که باید با ارتودنسی رفع شود را پوشش دهند.

روکش های لمینت دندان نمی توانند پوسیدگی دندان یا بیماری لثه را برطرف کنند. برای این که بتوانید از لمینت استفاده کنید ، باید دندان های سالم داشته باشید. همچنین لازم است که مینای دندان سالم داشته باشید ، زیرا لمینت سرامیکی به منظور پیوند صحیح با دندان هایتان نیاز به تراشیده شدن مقدار کمی از مینای دندان شما دارند.

اگر به درمان ریشه ، درمان بیماری لثه یا درمان حفره های دندان نیاز دارید ، قبل از اینکه بخواهید روکش لمینت سرامیکی را در نظر بگیرید ، باید به این موارد توجه کنید. حتی ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که قبل از لمینت دندان،  دندانهایتان را سفیدتر کنید ، در اینصورت بین تمام دندانها تطابق وجود دارند و علاوه بر اینکه همه ی دندان هایتان سفیدتر دیده می شوند بین رنگ لمینت دندان و دندان های لمینت نشده تضاد دیده نمی شود!

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!