آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت دندان برای دندان های کوتاه

لمینت دندان برای دندان های کوتاه، اصلاح دندان های کوتاه، روش های درمان دندان های کوتاه، چگونه لمینت دندان می تواند دندان های کوتاه را اصلاح کنید؟ کاربرد لمینتددندان در اصلاح دندان های کوتاه

لمینت دندان برای دندان های کوتاه
31 شهریور 1398
0
دسته بندی: لمینت,

لمینت برای اصلاح دندان های کوتاه

لمینت دندان: اگر دندان هایی دارید که به نظر کوچک می رسد ، می تواند بر لبخند شما تأثیر منفی بگذارد. دندانهای کوچک ممکن است باعث شود شما تمایلی به لبخند زدن ، صحبت کردن یا خندیدن با دیگران ، از جمله دوستان و اعضای خانواده نداشته باشید. اگر شغلی دارید که بسیاری از تعامل های عمومی یا بین فردی را درگیر می کند ، دندان های کوچک می تواند بر عملکرد شما تأثیر بگذارد.

بازسازی لبخند برای دندانهای کوچک به توانایی متخصص دندانپزشکی زیبایی در متعادل کردن اندازه و شکل دندان ها در هم آمیخته بستگی دارد. راه حل مورد استفاده برای دندانهای کوچک می تواند به سادگی اضافه کردن لمینت سرامیکی برای افزایش اندازه دندان باشد.

هنگامی که فقط دو دندان هماهنگ نیستند ، و بقیه دندان ها ظرافت خود را دارند، دو دندان ناهماهنگ واقعاً می توانند بر تعادل صورت شما تأثیر بگذارند.  در این حالت فقط دو روکش می تواند با ارائه ظاهری بسیار دقیق تر می تواند احساسات شما را نسبت به خود تغییر دهد.اما ، هنگامی که تمام دندان های بیمار خرد شده و کوتاه است، می توان نیش جدیدی ایجاد کرد بدون اینکه آسیبی به دندانهای طبیعی وارد شود.

tooth-lamination-for-small-tooth

لمینت دندان ، برای بزرگسالانی که دندانهای کوچک دارند ، فقط در عرض چند روز می توانند شکل دندانهای انها را تغییر دهند. کل درمان دندانپزشکی غیر تهاجمی خواهد بود.در این فرایند هیچگونه صدمه  ، ناراحتی و  ازبین بردن  دندان طبیعی وجود نخواهد داشت. با قرار دادن روکش لمینت روی دندانهای کوچک ، در کمترین زمان لبخند کاملاً طبیعی خواهد بود.

تطبیق لمینت با سایر دندان ها

یکی از بزرگترین چالش ها ، که تعداد بسیار کمی از دندانپزشکان می توانند با موفقیت انجام دهند ، تطبیق  لمینت دندان با مینای دندان طبیعی مجاور است. دندانپزشک باید باید  برای طراحی رنگی مناسب ، شفافیت ، بافت سطح و شکل لمینت از نزدیک با لابراتور خود همکاری کند تا این  ترمیم دقیقاً مانند بقیه دندان ها به نظر برسند.

اگر حتی یکی از این عناصر طراحی به دقت در نظر گرفته نشود ، کل روکش دندان شکل نامناسبی خواهد داشت. بیشتر دندانپزشکان در طول فرآیند آماده سازی پرسلن با آزمایشگاه خود کار نمی کنند و اینجاست که کیفیت به خطر می افتد.

خوشبختانه با استفاده از درمانهای دندانپزشکی زیبایی و بهداشتی مانند روکش پرسلن ، می توان لبخند را احیا و تقویت کرد.

دلایلی که افراد ممکن است دندانهای کوچک داشته باشند

برخی از شایع ترین علل دندان های کوچک شامل موارد زیر است:

  • ژنتیک:

اگر والدینی داشتید که دندان های کوچک داشتند ، احتمال وجود دارد که دندان های شما هم چنین باشید.

  • دندان قروچه کردن (Bruxism) :

 دندان قروچه کردن و بهم فشردن دندان ها می تواند بر ساختار دندان تاثیر بگذارد. در صورت عدم درمان ، به مرور زمان فرسایش ایجاد می کند. در نتیجه ، دندان ها می توانند فرسوده شوند و باعث می شود که آنها کوچک به نظر برسند.

  • مشکلات مربوط به تراز دندان:

دندانهای کج ، تراز نامتقارن و سایر موارد مربوط به لبخند شما می تواند منجر به کوچکتر یا بزرگتر شدن دندان نسبت به دندانهای مجاور شود.

  • شکاف بین دندانها:

شکاف دندان باعث می شود دندانهای معمولی کوچک به نظر برسند ، همچنین مشکل فاصله باعث می شود دندانهای کوچک حتی کوچکتر به نظر برسند.

  • برجستگی لثه:

بعضی اوقات دندانها خوب هستند اما مشکلاتی که با لثه برجسته وجود دارد باعث می شود تاج دندان ها کوچکتر به نظر برسند.

  • ترکیبی از موضوعات فوق نیز امکان پذیر است که می تواند باعث بدتر شدن امور شود.

درمان دندان های کوتاه

روش های مختلفی وجود دارد که می توان دندان های ظاهر کوچک را اصلاح کرد .

لمینت دندان:

لمینت ها پوسته های نازک سطوح قابل مشاهده دندان های شما را پوشانده و در زمان کوتاهی نقص های ظاهری آنها را تغییر شکل می دهند. ونیرهای پرسلن در ابعاد دقیق مناسب برای دندان های شما قرار خواهند گرفت. اگر دندانهای کوچک تری دارید ، "لمینت دندان" می تواند دندان ها را بزرگتر کند ، و لبخند کامل تری به شما می دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ هزینه لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، ایمپلنت دندان، ایمپلنت ارزان

پل های ثابت پرسلن:

اگر چند دندان در یک ردیف خیلی کوچک است ، ممکن است با قرار دادن یک پل زیبا و بادوام با رنگ دندان بر روی آنها ، این دندان های اصلاح شوند.

ایمپلنت دندان:

اگر بنا به دلایلی دندان یا دندان هایی که خیلی کوچک هستند نیاز به حذف آن ها دارید. کاشت های دندانی (پایه های  تیتانیومی که در استخوان فک درج شده است) می توانند ترمیم های شما را انجام دهد. پروتزهای پشتیبانی شده از کاشت ایمپلنت معمولاً از زیبایی ، راحتی و کارایی بیشتری برخوردار هستند.

تاج دندان:

اگر یک یا چند دندان جداگانه برای دهان شما خیلی کوچک باشد ، ممکن است بتوان لبخند شما را با تاج دندان تقویت کرد. شبیه به یک پل ثابت ، این ترمیم دندان آسیب دیده را می پوشاند و فوراً اندازه آن افزایش می یابد.(در فرایند تاج دندان، رنگ دندان های شما نیز سفیدتر می شوند)

جراحی لثه:

اگر بیماری پریودنتال و هایپرپلازی لثه مربوطه علت این  باشد که دندانهای شما کوچکتر ظاهر شوند ، ممکن است با یک جراحی لثه مشکل برطرف شود،یا حتی لازم باشد برای مراقبت پیشرفته تر به یک متخصص پریودنتیست قابل اعتماد مراجعه نمایید.

محافظ دندان:

برای کمک به دندانهای کوچکتر مرتبط با بروکسیسم (دندان قروچه کردن)، ممکن است لازم باشد که از یک محافظ شب استفاده کنید. این دستگاه می تواند به نگه داشتن دندان های شما کمک کند و مانع از فشرده شدن  آنها در هنگام خواب می شود ، که می تواند باعث کاهش سرعت تحلیل مینای دندان شود.

براکت یا ارتودنسی:

اگر مشکل اندازه دندان شما مربوط به تراز نامناسب دندان ها است ، درمان ارتودنسی را توصیه می شود. می توانید دندانهای خود را با استفاده از بریس های سنتی ، یا ترازهای پلاستیکی اصلاح کنید.

چگونه لمینت دندان می توانند دندان های کوتاه را اصلاح کند

لمینت دندان پوسته های نازکی از سرامیک دندان است که به دندان چسبیده می شوند . با استفاده از ونیر پرسلن ، به طور موثری ماسک به دندان داده می شود. لمینت نقایص دندان را پنهان می کند و با ساختار طبیعی دندان یکپارچه می شود. وقتی از نزدیک ، در نور طبیعی یا نور مصنوعی دیده شود ، با دندان های طبیعی تشخیص داده نمی شوند. مردم  فکر می کنند شما خوش شانس بوده اید که با یک لبخند کامل به دنیا آمدید.

افرادی که مناسب لمینت دندان هستند

کاندیداهای خوبی برای روکش لمینت افرادی هستند که از عیب های زیبایی که در ظاهر لبخند موثر است رنج می برند. آنها باید از سلامت خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع گرایانه ای درباره روند و نتایج درمان داشته باشند.

اگر فرد دارای مشکلات جدی در تراز دندان باشد که منجر به نقص زیبایی آنها می شود ، استفاده از ارتودنسی دندان ایده آل تر خواهد بود. اگر مسئله لثه های برجسته وجود دارد ، در نظر گرفتن جراحی کانتورینگ لثه گزینه بهتری می باشد.

لمینت سرامیکی دندان

هنگام قرار دادن لمینت سرامیکی، مقدار کمی از ساختار دندان در مینای دندان تراشیده می شود. این اجازه می دهد تا لمینت بر روی دندان بدون ایجاد برجستگی قرار بگیرد و نتایج نهایی طبیعی به نظر برسد. پس از آماده کردن دندان، دندانپزشک از دندان قالب می گیرد و  سفارش لمینت دندان مختص دندان های بیمار را  به آزمایشگاه دندانپزشکی انجام می دهد.

پس از اتمام روکش نهایی ، دندانپزشک دوباره وضعیت دندان را بررسی می کند. تنظیمات جزئی را می توان در صورت نیاز قبل از چسباندن روکش نهایی در محل انجام داد.

آیا روکش پرسلن یک درمان مناسب است؟

به لطف لمینت سرامیکی، بیماران می توانند با اطمینان کامل لبخند بزنند ، بخندند و صحبت کنند. نتایج نهایی درمان می تواند کاملاً خیره کننده باشد ، به لطف ترکیب و کارونیر پرسلن دندان ها طبیعی به نظر می رسند.

منابع مقاله

  1. https://www.nordhusdentistry.com/blog/2018/10/30/porcelain-veneers-for-small-or-194609
  2. https://www.chrismanwysedental.com/blog/2018/10/02/porcelain-veneers-for-small-teeth-193841
  3. https://www.faceliftdentistry.com/veneers/porcelain-veneers-small-teeth.html

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!