آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت دندان بهتر است یا تاج دندان

لمینت دندان بهتر است یا تاج دندان؟ تفاوت تاج دندان و لمینت دندان، لمینت دندان و تاج دندان هر دو از روش های ترمیم دندان هستند که می توانند ظاهر و عملکرد دندان های شما را بهبود بخشند. تفاوت اصلی در این است که لمینت دندان فقط قسمت جلویی دندان شما را می پوشاند و تاج دندان تمام دندان را می پوشاند.

لمینت دندان بهتر است یا تاج دندان
2 بهمن 1398
0

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی و

درمانی

لمینت دندان بهتر است یا تاج دندان

لمینت دندان و تاج دندان هر دو از روش های ترمیم دندان هستند که می توانند ظاهر و عملکرد دندان های شما را بهبود بخشند. تفاوت اصلی در این است که لمینت دندان فقط قسمت جلویی دندان شما را می پوشاند و تاج دندان تمام دندان را می پوشاند.

روشهای ترمیم دندان بسیار پرهزینه است ، بنابراین مهم است که بدانید کدام یک از این روشها ممکن است برای شما بهترین باشد. اگرچه مراحل انجام تاج دندان و لمینت سرامیکیمختلف است ، اما هم لمینت و هم تاج میزان موفقیت خوبی دارند.

در اینجا تفاوتهای بین روکشهای لمینت دندان و تاجها ، جوانب مثبت و منفی هرکدام و نحوه استفاده آنها آورده شده است.

tooth-lamination-vs-crown

تفاوت بین لمینت دندان و تاج دندان چیست؟

لمینت دندان که به آن لمینت سرامیکی نیز گفته می شود یک لایه بسیار نازک از پرسلن یا سایر مواد با ضخامت حدود 1 میلی متر (میلی متر) است که به قسمت جلوی دندان شما وصل می شود.

تاج دندان تقریباً 2 میلی متر ضخامت دارد و کل دندان را می پوشاند. تاج دندان هم می تواند سرامیکی یا پرسلن باشد هم یک آلیاژ تمام فلزی دیگر.

اینکه لمینت دندان برای شما مناسب است یا تاج دندان ، به وضعیت دندان های شما و آنچه را که می خواهید اصلاح کنید بستگی دارد. شرایط معمول برای ترمیم عبارتند از:

 • دندانهای رنگی
 • دندانهای خرد شده ، ترک خورده یا شکسته
 • دندان های پوسیده یا ضعیف
 • دندانهای کج
 • لمینت سرامیکی و تاج دندان سرامیکی یا پرسلن (به جز تاج های تمام فلزی) با دندانهای شمامطابقت دارند.

روکش لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان فقط سطح جلویی دندان شما را می پوشاند. لمینت سرامیکی به اندازه تاج دندان تهاجمی نیستند ، زیرا در آماده سازی دندان برای دریافت لمینت بیشتر دندان اصلی شما دست نخورده باقی می ماند.

حدود نیم میلی متر از مینای دندان در قسمت جلوی دندان برای آماده شدن سطح دندان جهت پیوند لمینت به دندان تراشیده می شود برخی از انواع جدیدتر لمینت دندان مانند لومینیرز به تراشیدن سطح دندان احتیاج ندارند. برای تراشیدن دندان ممکن است به یک بی حس کننده موضعی احتیاج داشته باشید ، زیرا ممکن است کمی دردناک باشد. برای اینکه لمینت دندان به درستی کار کند ، دندان شما باید به اندازه کافی مینا داشته باشد تا روکش لمینت سرامیکی به آن بپیوندد.

در لمینت سرامیکی ، متخصص دندانپزشک زیبایی با اسکن دیجیتالی یا استفاده از قالب ، فرم و قالب دندان شما را تهیه می کند. اگر دندانپزشک شما تأسیساتی در محل نداشته باشد ، ممکن است تصویر یا قالب به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال شود. بسته به اینکه دندان شما چقدر لبه دار شده است ، ممکن است دندانپزشک شما تصمیم بگیرد تا آماده شدن روکشهای لمینت دندان شما در آزمایشگاه، روکش موقت روی دندان شما قرار دهد. پس از آماده شدن ، روکش دائمی لمینت  جایگزین روکش موقت می شود. لمینت دندان با مواد مخصوص به دندان چسبانده شده و با اشعه ماوراء بنفش سخت می شود.

بعد از نصب روکش لمینت دندان ، معمولاً حداقل حرکت دندان وجود دارد. اما اگر عادت دارید دندانهای خود را خرد کرده و یا بهم بچسبانید، ممکن است برای محافظت از روکش از محافظ دندان شبانه استفاده کنید.

تاج دندان چیست؟

تاج دندان تمام دندان را می پوشاند. برای داشتن تاج دندان، مقدار بیشتری از دندان ها باید آماده شوند یا برداشته شود تا برای قرار دادن تاج دندان آماده شوند.

در صورت پوسیدگی دندان ، دندانپزشک قبل از ساخت تاج قسمت پوسیدگی دندان را از بین می برد. در این حالت ، ممکن است دندان شما برای پشتیبانی از تاج بازسازی شود.

دندانپزشک شما با اسکن دیجیتالی یا ساختن قالب ، از فرم و قالب دندان شما را ایجاد می کند. اگر مطب دندانپزشکی فاقد آزمایشگاه باشد ، تصویر یا قالب برای ساخت تاج دندان به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود.

دندانپزشک ممکن است یک تاج موقت را روی دندان شما قرار دهد که تا هنگام ساختن تاج دائمی بتوانید از دندان خود استفاده کنید.

هنگامی که تاج دائمی آماده باشد ، دندانپزشک تاج موقت را برداشته و تاج دائمی را روی دندان شما قرار می دهد و تاج دائمی را روی دندان شما تنظیم می کند تا نیش شما درست باشد.

دندان های دارای تاج ممکن است حرکاتی داشته باشند که می تواند نیش شما را تغییر دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، باید تاج دندان دوباره توسط دندانپزشک تنظیم شود.

لمینت دندان برای شما مناسب است یا تاج دندان

اگر بیشتر دندان شما پر شده است یا بسیار فرسوده یا ترک خورده است ، احتمالاً تاج دندان بهترین گزینه است.

اگر اساساً دندان شما دست نخورده است و ترمیم آن صرفا برای اهداف زیبایی است ، روکش لمینت دندان ممکن است بهترین گزینه باشد. از اصلاحات کوچک لمینت دندان نیز می توان برای اصلاح اشکالات آن استفاده کرد.

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

روکش لمینت دندان می تواند پرهزینه باشد. قیمت لمینت دندان هر فرد بسته به تعداد دندان ، نوع لمینت و تاج ، قیمت های متوسط ​​در منطقه شما و ... متفاوت است.بیشتر بیمه های دندانپزشکی، خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان، لمینت سرامیکی را تحت پوشش قرار نمی دهند. اگر قصد دریافت کامپوزیت و یا لمینت و نیز ایمپلنت دندان را دارید ، می توانید از خدمات لمینت اقساطی، کامپوزیت اقساطی و نیز ایمپلنت اقساطی کلینیک دندانپزشکی سیب سفید بهره مند شوید. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

قیمت لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید 1100000 تومان  برای هر واحد دندان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و نیز قیمت ایمپلنت 2900000 تومان می باشد که بصورت اقساط بلند مدت قابل پرداخت است.

در بین انواع روکش دندان قیمت لمینت دندان از قیمت کامپوزیت ونیر گران تر می باشد ، اما طول عمر لمینت دندان بیشتر است. قیمت کامپوزیت دندان تقریبا نصف هزینه لمینت دندان می باشد.

قیمت تاج دندان

هزینه تاج دندان با متریال مورد استفاده برای ساخت تاج ، میزان کار مورد نیاز برای آماده سازی دندان و تعداد دندان متفاوت است.

تاج های سرامیکی و پرسلن نسبت به تاج های تمام فلزی کمی گران تر هستند.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت فوری، ایمپلنت دندان جلو، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، قیمت ایمپلنت دندان

جوانب منفی و مثبت لمینت دندان و تاج دندان

مزایای لمینت دندان

 • لمینت دندان زیبایی بیشتری نسبت به تاج دندان دارد.
 • برخی از روکش های لمینت سرامیکی نیاز به اصلاح زیادی ندارند ، بنابراین به اندازه دندان طبیعی شما سالم می ماند
 • دندانهای دارای روکش لمینت حداقل حرکت را دارند.

معایب لمینت دندان

مزایای تاج دندان

 • تمام دندان پوشانده شده است ، بنابراین دندان شما از پوسیدگی محافظت می شود.
 • تاج های سرامیکی درست مانند دندانهای طبیعی شما به نظر می رسند و احساس می شوند.
 • تاج ها نسبتاً دائمی هستند.
 • بیمه دندانپزشکی ممکن است بخشی از هزینه تاج دندان را تأمین کند.

معایب تاج دندان

 • بیشتر دندان طبیعی شما برداشته می شود تا جایی برای تاج ایجاد شود.
 • دندان تاج زده شده شما ممکن است در ابتدا به گرما و سرما حساس باشد و ممکن است درد لثه را تجربه کنید. در صورت افزایش حساسیت ، باید به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • پرسلن شکننده است و با گذشت زمان می تواند آسیب ببیند.
 • پرسلن که به یک تاج آلیاژ فلزی متصل شده است ، یک خط تیره نازک بین دندان طبیعی شما و تاج را نشان می دهد.

در نهایت اگر هنوز بین دریافت روکشهای لمینت دندان و یا تاج دندان مردد هستید بهتر است با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی صحبت کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید امکان مشاوره رایگان غیر حضوری را از طریق واتساپ و تلگرام فراهم نموده است. برای ویزیت و مشاوره رایگان توسط متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید می توانید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. مرکز سیب سفید کلیه خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد.

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!