آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

4 مزیت روکش زیرکونیا

درمان‌های دندان‌پزشکی زیادی وجود دارد که می‌تواند به بهبود لبخند شما کمک کند، اما روکش‌ها یک گزینه عالی برای نتایج سریع هستند. اینها لایه‌های نازکی از پوشش‌های همرنگ دندان هستند که روی جلوی دندان‌ها اعمال می‌شوند تا ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشند.

4 مزیت روکش زیرکونیا
10 مهر 1401
0

4 مزیت داشتن روکش زیرکونیا

مزایای روکش زیرکونیا چیست؟

ساخته شده از یک ماده قوی و بادوام

می تواند ظاهر دندان های طبیعی را تقلید کند

در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است

درمان‌های دندان‌پزشکی زیادی وجود دارد که می‌تواند به بهبود لبخند شما کمک کند، اما روکش‌ها یک گزینه عالی برای نتایج سریع هستند. اینها لایه‌های نازکی از پوشش‌های همرنگ دندان هستند که روی جلوی دندان‌ها اعمال می‌شوند تا ظاهر آن‌ها را بهبود ببخشند. روکش ها از مواد مختلفی مانند رزین کامپوزیت، پرسلن و زیرکونیا ساخته می شوند. در این مقاله با فواید روکش زیرکونیا آشنا می شوید.

ساخته شده از یک ماده قوی و بادوام

دندان های ما اغلب از جویدن غذای سفت، لکه دار شدن و بسیاری موارد دیگر ضربه می خورند. به همین دلیل است که آنها باید به اندازه کافی قابل اعتماد باشند تا در برابر خرد شدن، ترک خوردن و سایر انواع آسیب مقاومت کنند. خبر خوب این است که روکش‌های زیرکونیا از ماده‌ای مقاوم و مقاوم ساخته شده‌اند که می‌تواند آسیب‌های اجتناب‌ناپذیر ناشی از استفاده طولانی‌مدت را تحمل کند.

روکش های زیرکونیا از اکسید زیرکونیا ساخته شده اند، ماده ای سرامیکی که به دلیل سختی و دوام معروف است. دارای چقرمگی شکست بسیار بالا، سختی و چگالی بالا و مقاومت در برابر سایش عالی است. به همین دلیل است که متخصصان دندانپزشکی این ماده را برای روش هایی مانند روکش و روکش دندان توصیه می کنند، زیرا در برابر خرد شدن و ترک خوردن مقاوم است.

به دلیل استحکام و دوام، روکش های زیرکونیا ممکن است برای افرادی که ناخن های خود را می جوند یا از روی عادت دندان قروچه می کنند، مناسب تر باشد. با نگهداری و مراقبت، روکش‌های زیرکونیایی شما می‌توانند برای دهه‌ها دوام بیاورند و دندان‌هایی زیبا و کاربردی به شما بدهند.

می تواند ظاهر دندان های طبیعی را تقلید کند.

اگرچه سخت است، زیرکونیا را می توان به شکل مورد نیاز تغییر داد تا مطابقت کامل با دندان های طبیعی موجود شما داشته باشد. این بدان معنی است که می تواند به حل انواع مشکلات دندان کمک کند. از دندان‌های لکه‌دار، شکاف، بریدگی یا نامرتبی دندان‌ها - روکش‌های زیرکونیا همه کاره هستند. دندانپزشک به شما کمک می کند تا بهترین تطابق را با دندان های موجود خود داشته باشید.

روکش‌های زیرکونیا نیز توسط بسیاری از بیماران ترجیح داده می‌شوند، نه تنها به دلیل ماندگاری که به ارمغان می‌آورد، بلکه به دلیل توانایی آنها در تقلید ظاهر دندان‌های طبیعی. روکش ها می توانند مانند دندان های واقعی نازک و شفاف باشند و همچنین طیف گسترده ای از سایه ها برای انتخاب شما وجود دارد. می توانید آن سفیدهای مرواریدی را تکان دهید یا ظاهر طبیعی تری را انتخاب کنید.

روکش های زیرکونیا نیز در مقایسه با سایر مواد مقاومت بهتری در برابر لکه دارند. این خبر خوبی است اگر به طور منظم نوشیدنی های لکه دار مانند قهوه و شراب قرمز مصرف می کنید. زیرکونیا همچنین می تواند در برابر لکه های نیکوتین نیز مقاومت کند.

با بهبود مقاومت در برابر خوردگی، روکش‌های زیرکونیا می‌توانند به شما در حفظ ظاهر دندان‌هایتان کمک کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک روال مراقبت از دهان پیروی کنید، از خمیر دندان غیر ساینده استفاده کنید و برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

خوشایند به حواس

یکی از مزایای زیرکونیا زیست سازگاری آن است. این نوع روکش از اجزای فلزی استفاده نمی کند. این بدان معنی است که بسیار با بدن شما سازگار است و کمتر احتمال دارد که واکنش های آلرژیک ایجاد کند. همچنین احتمال کمتری برای ایجاد واکنش‌هایی مانند التهاب، تورم، خونریزی و غیره دارد. زیرکونیا به مواد شیمیایی موجود در دهان شما واکنش نشان نمی‌دهد و طعم فلزی ایجاد نمی‌کند.

جدای از آن، روکش‌های زیرکونیا با نمای بیرونی صاف ساخته می‌شوند، به این معنی که حداقل ساییدگی روی دندان‌های اطراف شما ایجاد نمی‌شود. احساس حساسیت حرارتی برای مدتی بعد از عمل طبیعی است، اما به راحتی به استفاده از روکش ها عادت خواهید کرد. آن‌ها خیلی راحت هستند، حتی متوجه نمی‌شوید که آنها را بر تن دارید.

در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است.

در حالی که درمان‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند به بهبود لبخند شما کمک کند، روکش‌های زیرکونیا توسط بسیاری از بیماران ترجیح داده می‌شوند، زیرا می‌توانند نتایج فوری ارائه دهند.

در اولین مشاوره با دندانپزشک، ارزیابی دندان های شما انجام می شود. پزشک شما بررسی می کند که آیا پایه دندان های شما سالم است یا خیر، به دنبال علائم التهاب لثه می گردد و بایت و عملکرد دندان شما را تجزیه و تحلیل می کند. اگر همه چیز در شرایط خوبی باشد، روش می تواند شروع شود.

دندانپزشک شما باید قبل از قرار دادن ونیرها، کمترین کاهش دندان را انجام دهد تا فضایی برای ونیرها ایجاد شود. پس از آن، اسکن دیجیتال روی پرپ دندان و لثه های اطراف آن انجام می شود. این به آزمایشگاهی ارسال می شود که روکش زیرکونیا شما را می سازد.

تنها هفت تا 14 روز طول می کشد تا آزمایشگاه ساخت روکش های شما را به پایان برساند. در این بین، پزشک از روکش های موقتی برای پوشاندن دندان های شما استفاده می کند. پس از آماده شدن روکش های نهایی، از شما خواسته می شود که برای نصب و بررسی نهایی به کلینیک مراجعه کنید.

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!