آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انتخاب رنگ لمینت دندان

یک درمان ترکیبی از لمینت و روکش تمام سرامیک و ایمپلنت. وقتی درمانهای ما به این صورت است رنگ سرامیک مورد استفاده در روکش و لمینت و ایمپلنت یکسان انتخاب می شود و چون جنس انها هم یکی است، نمای ظاهری طرح لبخند یکدست خواهد شد.

انتخاب رنگ لمینت دندان
11 بهمن 1399
0

انتخاب رنگ لمینت دندان

یک درمان ترکیبی از لمینت دندان و روکش تمام سرامیک و ایمپلنت. وقتی درمانهای ما به این صورت است رنگ سرامیک مورد استفاده در روکش و لمینت و ایمپلنت دندان یکسان انتخاب می شود و چون جنس انها هم یکی است، نمای ظاهری طرح لبخند یکدست خواهد شد. یکی از جزییاتی که مربوط به رنگ دندانهای طبیعی است وجود حالت ترانسلوسنسی یا شفافیت و شیشه ای بودن لبه دندان است. طوریکه در لبه دندان حالتی از رنگ های خاکستری و سفید در کنار هم نقشی خاص را ایجاد می کنند که اگر خیلی دقیق به آن نگاه کنیم، متوجه این حالت می شویم.

در درمانهای زیبایی مثل لمینت دندان هم برای اینکه کار طبیعی تر شود، این حالت اجرا می شود. البته اینکه درجه وضوح این شفافیت چقدر باشد به فاکتورهایی بستگی دارد، مثل سلیقه مراجعه کننده، میزان سایش لبه دندان، نوع تماس دندانهای بالا و پایین و غیره و ممکن است اصلا روی دندان این حالت ایجاد نشود. در ضمن در درمان کامپوزیت دندان با توجه به اینکه حجم پوسته کامپوزیت کم است، اجرای این جزییات به وضوح لمینت نیست ولی می تواند اجرا شود.

خيلى ها از من اين سوال رو مى کنند که "به نظر شما من لمينت بکنم يا نه ؟"

واقعيت اين است که اگر مشکل فقط زيبايى باشد و نه درمان، بحث زيبايى يک مقوله کاملا شخصى و نسبى است. ممکنه که يک وضعيت دندانى خاص از ديد يک نفر خيلى خوب و از ديد يک نفر خيلى بد باشد. مثلا ممکنه بعضى افراد زردى رنگ دندانها برايشان اهميت نداشته باشد ولى بعضى ها اين مسئله باعث کاهش اعتماد به نفسشان بشود. منظورم اين است که تصميم به انجام دادن يا ندادن درمان به خود فرد و حس وى به ظاهر دندانهايش دارد و نمى توان براى همه يک دستورالعمل واحد صادر کرد. بهترين حالت انست که فرد در جلسه مشاوره تمام خواسته ها و تمايلات خودش را به دندانپزشک بگويد و دندانپزشک بر اساس شرايط دندان و نياز بيمار طرح درمان مطلوب را ارائه دهد. در اخر ممنون از حوصله شما در خواندن مطالب، که البته واقعا انرژى مى گذارم که مطالب مفيدى باشد براى همه، بخصوص افرادى که تمايل به درمان دندانهايشان و يا کار زيبايى دارند.

اصلاح طرح لبخند یعنی ایجاد تغییراتی در رنگ و شکل و فرم دندانها بمنظور زیباتر دیده شدن دندانها و افزایش جذابیت لبخند. برای اینکار ممکن است از یک یا چند درمان مختلف استفاده شود مثل ارتودنسی، جراحی لثه، روکش، لمینت یا کامپوزیت ونیر. ..هر چند بعضی عقیده دارند که حتی اگر وضعیت ظاهری دندانهایشان نازیبا هم باشد بایست انرا قبول کنند و نبایست در آن دست ببرند اما نظر گروهی دیگر انست که اگر بتوان وضعیت زشت و نازیبا را بهتر کرد، چرا که نه ؟... و ترجیح می دهند که با درمانهای زیبایی انرا اصلاح کنند.

شما جزء کدوم گروهید ؟

مخالف درمان زیبایی

موافق درمان زیبایی

و البته که منظور ما از درمان زیبایی کار اصولی و درست و علمی است.

نمونه لمینت دندان انجام شده در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید

در مورد لمينت هاى کريستالى

لمينت کريستالى بدون تراش يا فوق نازک يا لمينت کنتاکت لنز اصطلاحا به نوعى از لمينت ها گفته مى شود که بدليل استحکام فوق العاده اى که دارند، قابليت آنرا دارند که در ضخامتهاى بسيار نازک ساخته شوند و چون ضخامت اونها خيلى کم است، نياز به تراش بسيار کم دندان، براى جبران ضخامت آن است. دقت کنيد که اصطلاح بدون تراش، به معنى ان نيست که در همه موارد بتوان بدون هيچ تراشى اين سيستم را بکار برد ولى ميزان تراش در اين سيستم به حداقل ممکن رسيده است. اين سيستم مزاياى هر دو روش کامپوزيت ونیر و لمينت دندان را توام دارد. يعنى هم محافظه کارانه است و هم زيبا و مقاوم و هم رنگ پذيرى بسيار پايينى دارد. اين روش در سه جلسه قابل انجام است.

در شرایطی که مشکلات دندانی خیلی زیاد باشد و یا دندانها عصب کشی شده باشند و یا نسج دندانی ضعیف باشد، نمی توان از روش کامپوزیت دندان یا لمینت استفاده کرد و در این موارد، روش مناسب روکش های تمام سرامیک است. روکش های تمام سرامیک از لحاظ ظاهری و روش کار مشابه لمینت سرامیکی هستند، با این تفاوت که کل سطح دور تا دور دندان را در بر می گیرند ولی لمینت ها فقط سطح بیرونی دندان را پوشش می دهند. در ضمن اگر دندانها قبلا روکش شده باشند، نمی توان از روش لمینت برای اصلاح آن استفاده کرد. در مواردى که در ناحيه طرح لبخند دندان روکش شده وجود دارد، بهتر است بجاى روش کامپوزيت ونیر از روش لمينت براى ساير دندانها استفاده شود، زيرا روکش و لمينت از نظر جنس با هم هماهنگ هستند ( هر دو سراميک هستند) اما جنس کامپوزيت ونیر، رزين است که با هر دو متفاوت است.

دندانپزشکى زيبايى امروزه اهميت زيادى پيدا کرده و خود بصورت يک رشته تخصصى در کنار ساير تخصص هاى دندانپزشکى از جمله ارتودنسى، جراحى فک و غيره در دانشکده هاى دندانپزشکى تدريس مى شود. در اين رشته مباحث مختلف از جمله مواد دندانى، ترميمى، اصول زيبايى، عکاسى و. .. تدريس مى شود. يک دندانپزشک زيبايى بعد از گذراندن دوره ٦ساله دندانپزشکى و بعد از گذراندن دوران طرح، در صورت قبولى در امتحانات تخصصى مى تواند پس از گذراندن يک دوره ٣-٤ ساله ديگر مدرک تخصص خود را بگيرد. پس بايد بدانيد که راه سخت و طولانى را يک دندانپزشک متخصص بايست طى کند تا به هدفش برسد. در ضمن فقط دندانپزشک متخصص مى تواند از عبارت " داراى بورد تخصصى" استفاده کندو اين راهى براى شناخت يک دندانپزشک متخصص است و لزوما هر دندانپزشکى که کار زيبايى انجام مى دهد متخصص نيست. البته از انجا که اين رشته خيلى به هنر مربوط است، بعضى از دندانپزشکان عمومى ما، با هنر دست فوق العاده و استعداد ذاتى خود، کارهايى قابل ستايش دارند و من برايشان احترام زيادى قائل هستم.

رنگ لمینت خود را چگونه انتخاب کنم ؟

رنگ لمینت رو باید با توجه به چهره، رنگ پوست و از طرفی سلیقه شخصی خودتون انتخاب کنید. معمولا برای افرادی با رنگ پوست تیره رنگ طبیعی مناسب تره و برای رنگ پوست های سفید لمینت روشن تر و سفید تر میتونه انتخاب بهتری باشه. هم چنین مشورت کردن با دندون پزشک تون و استفاده از تجربه های ایشون در انتخاب رنگ مناسبتون میتونه بسیار کمک کننده باشه.

راهنمای رنگ بندی در لمینت ها از یک الگوی کلی تبعیت میکنه و در چهار سطح A,B,C,D قرار داره. درجه بندی رنگ های مختلف در این چهار سطح، از شماره ۱ تا ۴ است و قدرت انتخاب در انواع رنگ های مختلف رو برای شما فراهم میکنه. پس خیالتون راحت باشه طیف رنگ ها بسیار وسیع است و از رنگ های بسیار طبیعی تا خیلی سفید گسترده است و میتونید رنگ دلخواهتون رو به راحتی انتخاب کنید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!