آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چند نوع درمان زیبایی برای اصلاح رنگ و فرم دندانها داریم؟

در روش کامپوزیت دندان مواد کامپوزیتی سازگار با دندون، لایه به لایه روی دندون قرار میگیره و فرم و رنگ دندون رو به دلخواه شما اصلاح میکنه. در لمینت سرامیکی پوسته نازکی که متناسب با دندونتون و با فرم و رنگ دلخواه شما در لابراتوار ساخته شده روی دندون ها قرار میگیره در نهایت فرم و رنگ دندون اصلاح میشه.

چند نوع درمان زیبایی برای اصلاح رنگ و فرم دندانها داریم؟

در حال حاظر دو روش داریم.

یکی لمینت سرامیکی

دیگری کامپوزیت دندان

باتوجه به شرایط دندونتون و‌ معاینه مشخص میشه کدوم روش مناسب دندون شما است.

در روش کامپوزیت دندان مواد کامپوزیتی سازگار با دندون، لایه به لایه روی دندون قرار میگیره و فرم و رنگ دندون رو به دلخواه شما اصلاح میکنه. در لمینت سرامیکی پوسته نازکی که متناسب با دندونتون و با فرم و رنگ دلخواه شما در لابراتوار ساخته شده روی دندون ها قرار میگیره در نهایت فرم و رنگ دندون اصلاح میشه.

چه کسانی میتواننداز درمان لمینت دندان استفاده کنند و چه کسانی نمیتوانند؟

لمینت برای اصلاح مشکلات خفیف تا متوسط دندان‌های قدامی استفاده میشه. بسیار مهمه که دندان دچار ضایعات گسترده نباشه و مشکلات زیبایی در حد مینای دندان ختم بشه. مسئله مهم دیگه اکلوژن بیماره؛ وجودعادات دهانی مثل دندان قروچه، در زمان دندان قروچه بیمار نیروی بسیار زیادی رو به دندان‌های خود و لمینت وارد می‌کنه که در طی زمان منجر به شکستن لمینت دندان میشه در مواردی که قابل کنترل باشه با استفاده از نایت گارد این مشکل برطرف میشه و میتونند لمینت انجام بدن. در صورتی که بسیار شدید باشه ابتدا باید مشکل دندون قروچه شون اصلاح بشه.

افرادی که نیاز به ایمپلنت هم دارند، ابتدا باید ایمپلنت دندان خود را قرار بدند و سپس حدودا ۳ تا ۵ ماه بعد و در زمان تحویل روکش ایمپلنت برای انجام قالبگیری لمینت دندان مراجعه کنند البته این که اول ایمپلنت دندان بشه یا لمینت انجام بشه بستگی به وضعیت دندونی داره که باید ایمپلنت بشه.

روش انجام لمینت سرامیکی با کامپوزیت چه تفاوتی داره؟

در لمینت سرامیکی ابتدا آماده سازی دندانها برای ساخت لمینت و قرار گرفتن اونها روی دندون انجام میشه. بعد از آماده سازی دندان، دندونپزشک از دندان های شما قالب گیری می کنه و قالب دندان شما به لابراتوار ارسال میشه تا لمینت متناسب با دندان های شما توسط تکنسین و پروتزیست ساخته بشه. هر لمینت دندان درست شکل یک دندانه و بنابراین به تعداد دندانی که می خواهید لمینت کنید لمینت ساخته میشه. ساخت لمینت حدود دو الی سه هفته زمان می میبره. در طول این مدت میشه کار موقت روی دندان شما قرار داد اگر نیاز باشه و خود شخص بخواد. بعد از ارسال لمینت از لابراتوار تغییرات جزیی در مطب انجام میشه و بعد به کمک سمان مخصوص لمینت ها چسبیده میشه.

در کامپوزیت دندان، بعد از تشخیص مناسب بودن کامپوزیت برای شما، دندونپزشک مواد کامپوزیتی رو روی دندان های شما قرار می ده و با ابزار مخصوص این مواد را روی دندان شما شکل می دهد. بنابراین نیازی به لابراتوار نیست و همه ی مراحل توسط دندونپزشک و در یک جلسه دندانپزشکی قابل انجامه. همچنین در کامپوزیت تراشیدن مینای دندان انجام نمی شه و در صورتی که نیاز باشه مقدار آن بسیار جزئی است.

معایب لمینت دندان چیست؟

در صورتی که لمینت دندان به درستی انجام بشه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. اما در صورت انجام غیراصولی این فرایند، ممکنه مشکلاتی از قبیل بدبویی دهان و التهاب لثه ایجاد بشه.

آیا لمینت به دندان آسیب میرساند؟

در جواب این سوال باید گفت که لمینت دندان به دندان و مینای دندان آسیبی نمی‌رسونه به خصوص لمینت بدون تراش دندان که احتمال آسیب دیدگی دندان‌ها تقریبا صفره.

تجربه و مهارت دندانپزشک زیبایی در این مورد بسیار اهمیت داره. میزان تراشیده شدن دندان برای انجام لمینت دندان باید به اندازه لازم باشه نباید به ساختار دندان آسیب برسونه.

تفاوت لمینت با ارتودنسی

قیمت لمینت دندان برای هر واحد دندان جداگانه حساب میشه اما در ارتودنسی قیمت برای یک فک محاسبه میشه.

دوره درمان ارتودنسی یک تا سه سال است اما لمینت سرامیکی حدودا در دو الی سه جلسه انجام میشه که حدود چهل روز زمان میبره.

ارتودنسی برای دندان های نامیزان، دندان هایی با کجی شدید، دندان های با فاصله زیاد و سایر ناهنجاری های ساختاری دندان اثربخشی بهتری داره اما لمینت دندان برای دندان های شکسته، دندان هایی با میزان کجی کم، دندان های نامنظم، شکاف بین دندان ها و پوشاندن نقص های زیبایی دندان ها بسیار موثره.

برای اینکه تشخیص بدید ارتودنسی روش مناسب شما است یا لمینت سرامیکی بهتر است توسط دکتر دندانپزشک معاینه بشید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 550 هزار تومان به تعداد محدود تا 05 اسفند ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!