آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آيا درمان لمينت بهتر از کامپوزيت ونیر است؟

آيا درمان لمينت سرامیکی بهتر از کامپوزيت ونیر است؟کامپوزیت ونیر چه میزان تراش لازم دارد؟این سوال خیلی از شماست که لمینت زیباتره یا کامپوزیت دندان؟

آيا درمان لمينت بهتر از کامپوزيت ونیر است؟
8 بهمن 1399
0

آيا درمان لمينت سرامیکی بهتر از کامپوزيت ونیر است؟

در پاسخ باید قاطعانه بگم که هر درمانى جايگاه خودش را دارد و بسته به شرايط دندانها است که طرح درمان مناسب انتخاب مى شود. و کليه روشهاى دندانپزشکى از جمله کامپوزيت ونیر، لمينت دندان، روکش فول سراميک و غيره بر پايه و اساس مطالعات و تحقيقات فراوان در علم دندانپزشکى وارد شده اند و در تمامى دانشکده هاى دندانپزشکى دنيا تدريس مى شوند و اينکه همکار دندانپزشکى بگويد بهترين درمان لمينت سرامیکی است و يا روش کامپوزيت ونیر را مردود کند را باید به حساب نااگاهى و يا تعصب غير منطقى وى دانست.

هيچ درمانى خوب مطلق نيست و هر درمانى مزيت و ويژگى خاص خودش را دارد و انچه در اينجا بالاترين اهميت را دارد انجام درست و تخصصى هر درمان است و انتخاب روش مناسب بر حسب شرايط دهان و دندان بيمار، و هر درمانى اگر غير اصولى انجام شود عوارضى را بدنبال دارد .

باید بر حسب شرايط بيمار تصميم بر انتخاب روش درمان گرفته شود و در بعضى موارد روش کامپوزيت دندان بهتر از لمينت دندان است و در بعضى موارد بالعکس .

انچه مهم است عدم تعصب روى يک روش درمان و اگاهى کامل نسبت به تمامى روشهاى درمانى قابل انتخاب و انجام درست و حرفه اى درمان است.

يک نکته خيلى مهم ديگر رو هم با شما عزيزان مى خواستم در ميان بگذارم و ان اينکه قرار نيست که هر حرفى که در صدا و سيما بيان مى شود لزومأ صحيح باشد و فکر نکنيد که اگر پزشکى در برنامه هاى سيما صحبتى مى کند ، حتما اون حرف درست است . متاسفانه بيشتر وقتها اين برنامه ها جنبه تبليغاتى دارد و با دريافت مبالغ زياد از پزشکان در صدا و سيما دعوت مى شود تا در زمينه پزشکى برنامه اى بسازند که هم صدا و سيما برنامه اش را پر کند و پولى بدست اورد و هم تبليغى براى پزشک باشد .

انحناى قوس دندانى در طراحى لبخند به روش کامپوزيت ونیر يا لمينت ، تحت تاثير قوس فک و استخوانبندى صورت و فرم لب قرار مى گيرد . مثلا در فردى که شکل قوس فک مربعى است با فردى که شکل قوس فک بيضى است متفاوت است.

و يا يکى از فاکتورهاى تعيين کننده ديگر ، انست که انحناى قوس دندانى از خط لب پايين حين لبخند تبعيت کند.

هر چند با روشهاى زيبايى مى توان تا حدى اين قوس را اصلاح و تغيير داد ولى باید فاکتورهاى تعيين کننده که مربوط به روابط اجزاء صورت است را در نظر گرفت و محدوديت ها را توجه داشت

کامپوزیت ونیر چه میزان تراش لازم دارد؟

این بستگی به میزان نامرتبی و شکل و فرم دندان دارد . در حالت نرمال میزان تراش دندانها در حداقل ممکن و گاها بدون تراش است ولی اگر دندان بیرون زده باشد و یا نیاز به اصلاح فرم داشته باشد ، قاعدتا تراش دندان به میزان مورد نیاز لازم است .

این سوال خیلی از شماست که لمینت زیباتره یا کامپوزیت دندان؟

و از نظر من این به کیفیت درمان انجام شده بستگی دارد نه نوع درمان.

یعنی هم لمینت و هم کامپوزیت ونیر اگر دقیق و درست انجام شوند ، هر دو زیبایند و اگر بی کیفیت انجام شوند هر دو فاجعه!

گاها بعضی از مراجعه کننده ها در مورد گارانتی درمانهایی مثل کامپوزیت ونیر سوال می کنند و به همین خاطر گفتم در این مطلب بیشتر راجع به بحث گارانتی صحبت کنم ....

عزیزانم، در خصوص وضعیت سلامتی و شرایط بدن انسان صحبت از گارانتی و تضمین دادن، غلط است و در مورد موضوع مورد بحث یعنی وضعیت دهان و دندان و ماندگاری درمان، تحت تاثیر فاکتورهای بسیار زیادی از جمله رعایت بهداشت، مراقبتهای فردی، رژیم غذایی، ژنتیک و جنس دندان، عادات نادرست، طرز قرار گیری دندانها روی هم، داروهایی که فرد مصرف می کند و البته کیفیت درمان انجام شده است.

بنابراین از نظر من باید در برابر وعده های اغواگرانه مثل گارانتی درمان ، به دیده تردید نگاه کرد .

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 550 هزار تومان به تعداد محدود تا 18 بهمن ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!