آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انجام ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

ایمپلنت فوری یک روش نسبتا جدید برای جاگزینی دندان از دست رفته است. زمانی که به هر دلیلی شخصی دندان خود را از دست می دهد، باید بلافاصله برای کاشت دندان و جایگزین کردن دندان از دست رفته، به جراح فک و صورت مراجعه کند.

انجام ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان
6 اردیبهشت 1401
0
دسته بندی: ایمپلنت,عکس opg,

انجام ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

ایمپلنت فوری یک روش نسبتا جدید برای جاگزینی دندان از دست رفته است. زمانی که به هر دلیلی شخصی دندان خود را از دست می دهد، باید بلافاصله برای کاشت دندان و جایگزین کردن دندان از دست رفته، به جراح فک و صورت مراجعه کند. چرا که خالی ماندن جای دندان، علاوه بر مشکلات بهداشتی که ایجاد خواهد کرد، میتواند باعث تغییر شکل فک و صورت شود. این جایگزینی به دو روش انجام می شود: ایمپلنت معمولی و ایملپنت فوری.

ایمپلنت فوری

به نوعی از طراحی مدل ایمپلنتی گفته می شود که بلافاصله پس از کشیدن دندان در همان محل جایگزین می‌شود.

مزایای ایمپلنت فوری:

۱-کوتاه بودن زمان بی دندانی

۲-پروسه درمان، حذف یکی از مراحل جراحی و ادغام دو جراحی در یک جلسه. در واقع میتوان گفت که این از مهم ترین مزایای ایمپلنت فوری از نظر بیماران است: کوتاه شدن دوره درمان ایمپلنت فوری.

۳-اما مهم ترین مزیت ایمپلنت فوری از نظر متخصصین، حفظ استخوان در مدت زمان ترمیم، پس از کشیدن دندان است. در این روش از تحلیل و از دست رفتن بیشتر استخوان، در فاصله بین کشیدن دندان و گذاشتن ایمپلنت، جلوگیری می شود.

۴-کاهش تعداد جلسه های درمانی و جراحی های لازم برای ایمپلنت

۵-افزایش اعتماد بنفس بیمار به خاطر حفظ ظاهر به شکل اول و زیبایی بیشتر

۶-درد و عوارض کمتر

۷-نداشتن دندان میتواند در ادای کلمات تاثیرگذار باشد. در این روش وضعیت آوایی و ادای کلمات بیمار را دچار مشکل نخواهد کرد.

بهترین روش برای جایگزین دندان از دست رفته

احتمال موفقیت ۹۵ درصد

ایمپلنت دندان یک میله فلزی کوچک شبیه به پیچ است که به صورتی طراحی شده است که در داخل استخوان فک قرار گرفته و با استخوان آمیخته می شود تا پایه یا ریشه محکمی برای نگه داشتن تاج دندان ایجاد نماید. از ایمپلنت دندان میتوان به عنوان پایه ای برای تاج دندان مصنوعی، بریج و یا دندان مصنوعی استفاده کرد. برای کاشت آن باید عمل جراحی صورت بگیرد.

احتمال موفقیت این درمان بالای ۹۵ درصد است بنابراین یکی از موفق ترین درمان ها محسوب می شود.

ایمپلنت بسیار با دوام و مقاوم است.

ایمپلنت دندان بر خلاف روش‌های دیگر جایگزینی دندان‌های از دست رفته، نیازی به مراقبت ویژه و جداگانه ندارد بلکه همانند دندان‌های دیگرتان تنها کافیست که بهداشت دهان را درست رعایت کنید.

احساس راحتی ایمپلنت دندان درست همانند دندان خودتان است.

ایمپلنت از نظر زیبایی کاملاً طبیعی و شبیه دندان های واقعی است.

ایمپلنت تنها روشی است که از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می کند.

برای ثابت نگه داشتن اینپلنت نیازی به بهره‌ کشی از دندان های همسایه نیست و آسیبی به آنها وارد نمی شود.

در بلند مدت به دلیل عدم نیاز به تعویض ممکن است مقرون به صرفه تر از روشهای دیگر تمام شود.

آیا ایمپلنت پوسیده میشود؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از متقاضیان کاشت ایمپلنت دندان پیش می آید این است که آیا ایمپلنت های دندانی پوسیده و خراب می شوند؟ در پاسخ می توان گفت که در بیشتر موارد، دندان‌های شما فوق‌العاده قوی هستند، اما با گذشت زمان، ساییدگی عمومی، بیماری‌های لثه و حفره‌ها دندان‌ها و ساختار آن‌ها را ضعیف می‌کنند.

زمانی که دندان‌های شما شروع به نشان دادن علائم ساییدگی می‌کنند یا از بین می‌روند، ایمپلنت‌های دندان بهترین گزینه برای جایگزینی هستند.

ایمپلنت‌های دندانی از فلز تیتانیوم ساخته شده‌اند

ایمپلنت های دندانی بر خلاف دندان های طبیعی شما مستعد پوسیدگی نیستند. آنها از فلز و پرسلن ساخته شده اند، بنابراین باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند نمی توانند روی آنها تأثیر بگذارند. با این حال، ملاحظات خاصی در مورد ایمپلنت در مورد بیماری لثه وجود دارد.

مشکلات رایج ایمپلنت دندان

راه حل مشکلات ایمپلنت

با وجود این که درصد موفقیت کاشت ایمپلنت بسیار بالا و حدود ۹۵ درصد است اما مشکلات ایمپلنت نیز احتمال دارد بروز پیدا کند.

بسیاری از مشکلات ایمپلنت با مراقبت و نگهداری پس از آن توسط بیمار قابل پیشگیری است. البته برخی از بدترین مشکلات ایمپلنت به علت تجربه ناکافی دندان پزشک حین عمل کاشت ایمپلنت در کلینیک دندان به وجود می‌آید.

خطر بروز بدترین مشکلات ایمپلنت بسیار کم است و برخی از آنها به نوع فرآیند کاشت ایمپلنت و نحوه عمل جراحی آن توسط جراح و مراقبت های بیمار از ایمپلنت دندان بستگی دارد.

لق شدن پایه ایمپلنت دندان می تواند یکی از بدترین مشکلات ایمپلنت های دندانی باشد که احتمالاً به علت تحلیل رفتن استخوان فک بیمار، تحلیل لثه یا بروز بیماری پری ایمپلنتایتیس یا التهاب لثه اطراف پایه ایمپلنت ایجاد می شود. در صورتی که مشکلات ایمپلنت دندان به سرعت تشخیص داده شوند می توان با حفظ بهداشت دهان و دندان و مصرف آنتی بیوتیک ها از لق شدن پایه ایمپلنت جلوگیری کرد.

میکرو جابجایی‌های ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی باید به مدت چند هفته در جای خود ثابت باشند تا فرایند اسئواینتگریشن انجام گیرد. کوچکترین حرکتی طی این فرآیند منجر به ناپایدار شدن ایمپلنت خواهد شد.

عدم رعایت دستورالعمل ها پس از کاشت ایمپلنت

یکی از دلایل بروز و بدترین مشکلات ایمپلنت، عدم رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح پس از کاشت ایمپلنت است. این دستورالعمل ها شامل کم کردن فعالیت های فیزیکی و تمیز نگه داشتن محیط دهان و دندان میشود. همچنین محدودیت های رژیم غذایی و مصرف داروهای تجویز شده از مهمترین عوامل موثر روی موفقیت کاشت ایمپلنت

است.

در صورتی که جراح تجربه کافی در کاشت ایمپلنت نداشته باشد و پایه ایمپلنت را در محل نامناسبی در استخوان فک بکارد ممکن است به رشته‌های عصبی آسیب برساند. آمارها نشان می‌دهد حدود یک درصد از ایمپلنت‌های دندانی کاشته شده در سال ۲۰۱۸ با آسیب به رشته عصبی همراه بوده است.

عفونت و عدم بهبود مناسب

برای انجام عمل جراحی کاشت ایمپلنت، جراح از تکنیک های استریل و ضدعفونی کردن استفاده میکند تا ریسک عفونت اطراف ایمپلنت را به حداقل برساند اما به هرحال دهان پر از باکتری هایی است که می توانند رشد کرده و عفونت ایجاد کنند.

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!