آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا ارتودنسی یک فک امکان پذیر است؟

معمولا این سوال به دلیل ملاحظات مالی یا زیبایی پرسیده می‌ شود، با این حال شاید بتوان گفت تنها در موارد محدودی که روابط دندانی دو فک صحیح باشد و نامرتبی دندانی کم در یکی از دو فک بالا و پایین را داشته باشیم امکان درمان ارتودنسی تنها برای یک فک وجود خواهد داشت.

آیا ارتودنسی یک فک امکان پذیر است؟

معمولا این سوال به دلیل ملاحظات مالی یا زیبایی پرسیده می‌ شود، با این حال شاید بتوان گفت تنها در موارد محدودی که روابط دندانی دو فک صحیح باشد و نامرتبی دندانی کم در یکی از دو فک بالا و پایین را داشته باشیم امکان درمان ارتودنسی تنها برای یک فک وجود خواهد داشت. در غیر این صورت با توجه به اهمیت برقراری رابطه درست بین دندان‌های فک بالا و پایین علاوه بر اصلاح موقعیت دندان‌ها، حتما لازم است هر دو فک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرند تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. تشخیص این موضوع که آیا امکان درمان ارتودنسی تنها برای یک فک برای شما وجود دارد یا خیر نیز، تنها با انجام معاینه کلینیکی و بررسی دقیق شرایط فکی، دندانی و مدارک پزشکی قابل بررسی خواهد بود.

آیا ارتودنسی کوتاه مدت امکان پذیر است؟

دستگاه ارتودنسی از طریق اعمال نیرو به دندان ها سبب حرکت دادن در جهت قرار گرفتن در موقعیت صحیح خود می‌شوند. این اعمال نیرو به صورت تدریجی بوده در نتیجه حرکت دندان ها نیز به کندی و به تدریج صورت خواهد پذیرفت. پس برای کسب نتیجه ایده‌آل از درمان ارتودنسی باید صبرو شکیبایی به خرج دهید.

روش های پیشنهادی درباره تسریع روند درمان ارتودنسی، روش های علمی و اثبات شده‌ای نیستند و مشکلاتی را می‌توانند برای بیمار به همراه داشته باشند. همچنین عناوینی مانند ارتودنسی یک روزه و ارتودنسی شش ماهه صرفا تبلیغاتی هستند، بهتر است قبل از اقدام در این رابطه خوب تحقیق کنید. متاسفانه در مواردی نیز با استفاده از دندانپزشکی زیبایی (لمینت دندان - کامپوزیت دندان ) سعی در رفع نامرتبی دندانها می‌شود که این موضوع صرفا منجر به پوشاندن مشکل می‌شود و نه درمان قطعی. همین موضوع می‌تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای بیمار به همراه داشته باشد.

چه مدت باید از براکت ارتودنسی استفاده کنیم؟

زمان مورد نیاز برای استفاده از بریس از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است.

زمان این درمان بسته به شدت مشکل شما تعیین می شود.

این زمان بستگی فراوانی دارد به:

فاصله دندان ها از یکدیگر

تراکم و شلوغی دندان ها

سلامت دندان ها

سلامت لثه

حمایت استخوان نگهدارنده

رعایت دستورالعمل از سوی بیمار. با این حال به طور متوسط از زمانی که شما درمان خود را دریافت می کنید تا زمانی که به نتیجه می رسید معمولا به مدت یک تا سه سال وقت نیاز دارید. پس از برداشتن بریس اکثر بیماران باید برای نگه داشتن یک نگهدارنده متحرک به مدت شش ماه خود را آماده کنند. سپس از این نگهدارنده می توانند تنها در طول خواب استفاده کنند.

آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟

بزرگسالان هم می توانند از مزایای درمان ارتودنسی بهره مند شوند و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. درمان ارتودنسی محدودیت سن ندارد و در هر سنی در صورت سلامت دندانها و بافتهای نگهدارنده امکان پذیر است. درمان بهم ریختگی و مرتب کردن دندانها در سن بالاتر امکان پذیر است و فقط به علت تغییرات استخوانی مدت درمان از کودکان کمی طولانی تراست.

عوارض شکستن براکت ارتودنسی

مهمترین و بدترین عارضه شکستن براکت ارتودنسی تعویق در درمان است. شاید جالب باشد بدانید که گاها شکستن تنها یک براکت، می‌تواند درمان ارتودنسی را تا 3-2 ماه عقب بیاندازد. عارضه دیگر ناشی از شکستن براکت ارتودنسی زخم های دهانی است که بروز خواهد کرد. لب و زبان شما در زمان غذا خوردن، تکلم و… زخم شده و منجر به عفونت می شود. از طرفی به دلیل اینکه دهان همواره مرطوب است، بهبود زخم ها دیرتر صورت می گیرد. نمی توان براکت ارتودنسی شکسته شده را مجددا استفاده نمود در نتیجه بیمار باید هزینه براکت‌های جدید را پرداخت نماید.

چکاپ ارتودنسی

از زمانی که درمان ارتودنسی را شروع می کنید زمان بندی دقیق درمان اهمیت زیادی دارد. با این حال هیچ گاه نمیتوان دقیقاً پیش بینی کرد که واکنش بدن و دندان‌های شما به درمان ارتودنسی چگونه خواهد بود. به همین علت چکاپ های منظم در طول درمان اهمیت زیادی دارد، زیرا در هر جلسه چکاپ که به کلینیک مراجعه می‌کنید پشرفت حرکت دندان‌ها بررسی شده و روند درمان بررسی خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که در ویزیت‌های دوره ای بررسی خواهد شد، موضوع بسیار مهم بهداشت دهان و دندان شما در طول درمان ارتودنسی است که تاثیر بسیار زیادی در کسب نتیجه مطلوب از این درمان را خواهد داشت.

هزینه درمان ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. شدت دندان های نامرتب، ناهنجاری های اسکلتالی و دندانی، طول درمان، همکاری بیمار، نوع ابزارهای مورد استفاده وسابقه کاری درمانگر و… که همه این موارد بعد از چکاپ و مشاوره بیمار با متخصص ارتودنسی در مطب مشخص می شود. . قبل از شروع درمان ارتودنسی متخصص ارتودنسی شما طرح درمان را به شما می گوید و با توجه به طرح درمان هزینه کل درمان را محاسبه می کند. او با شما جزئیات مهم را مانند سوابق شما از دندانپزشکی، تاریخچه پزشکی، کشیدن دندان، ترمیم دندان های پوسیده شده، طرح درمان، ریتینرها، هزینه و شرایط پرداخت در میان می گذارد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

ارتودنسی دندان چیست؟
ارتودنسی دندان چه مراحلی دارد؟
مدت زمان درمان ارتودنسی چقدر است؟
ارتودنسی دندان به چند روش انجام می‌شود؟
ارتودنسی دندان چه مزایایی دارد؟ آیا ارتودنسی دندان عوارضی هم دارد؟
هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟ ارتودنسی چه تاثیری روی زیبایی و چهره‌ی افراد می‌گذارد؟
بهترین سن انجام ارتودنسی، چه زمانی است؟ رایج‌ترین سوالات در مورد ارتودنسی دندان چیست؟
 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!