آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

رنگ دندان چقدر سفيد باشد بهتر است؟

رنگ های طبیعی کامپوزیت دندان، بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان، براق ترین رنگ کامپوزیت دندان،

رنگ دندان چقدر سفيد باشد بهتر است؟
12 آبان 1399
0

رنگ دندان چقدر سفيد باشد بهتر است؟

چه رنگی برای من مناسبتر است؟

و سوالاتی از اين نوع از طرف مراجعه کنندگان زياد می شود.

واقعيت انست که انتخاب رنگ يک امر سليقه ای و نسبی است و افراد مختلف، نظرات متفاوتی در اين مورد دارند و نمی توان برای همه يک پيشنهاد ارائه کرد.

بهتر انست که انتخاب رنگ بر اساس سليقه بيمار و توجه به رنگ بيس دندان و نکاتی از جمله، سن بيمار، جنسيت وی و رنگ چهره با کمک تخصص و تجربه دندانپزشک انجام گيرد.

سليقه شما در مورد رنگ چيست؟

  • طبيعی
  • سفيد
  • خيلی سفيد

شفافيت و عدم رنگ پذيری کامپوزيت ونیر به چند عامل بستگی دارد:

اول نوع کامپوزيت است، زيرا کامپوزيت ها بر اساس سايز ذرات تشکيل دهنده شان به چند گروه تقسيم می شوند که در موارد کاربرد متفاوت، کارايی مناسبتری داشته باشند و بر اين اساس کامپوزيت های با سايز ذرات بسيار کوچک در حد نانو، برای کار کامپوزيت ونیر مناسبتر هستند.

دوم کيفيت پرداخت و پاليش است که دندانپزشک باید با حوصله و صرف وقت زياد، تمامی مراحل پرداخت را به دقت انجام دهد و در اين مورد استفاده از برندهای با کيفيت مهم می باشد.

سوم تکنيک مورد استفاده برای انجام ونیر است، زيرا روشها و تکنيک های متعددی در انجام ونیر وجود دارد که يک متخصص دندانپزشکی زيبايی باید با انها اشنايی داشته باشد و تجربه زياد هم در انجام و کاربرد اين تکنيک ها داشته باشد.

در مورد رنگ کامپوزيتها چند نکته وجود دارد:

  • اول اينکه درجه سفيدی رنگ با شفافيت فرق دارد.
  • دوم انکه هر چه رنگ شفافتر باشد، کار طبيعی تر جلوه می کند.
  • سوم انکه هر چه رنگ شفافتر باشد، سايه رنگ بيس دندان بيشتر از ورای کامپوزيت ونیر ديده می شود. در واقع رنگ شفافتر قدرت پوشانندگی رنگ کمتری دارد.
  • چهارم انکه برندهای مختلف کامپوزيت دارای شفافيت های متفاوتی هستند.
  • پنجم انکه از رنگهای شفاف بهتر است در اصلاح دندانهای بسيار بد رنگ و يا با نامرتبی شديد استفاده نشود.
  • و در اخر انکه انتخاب نوع کامپوزيتی با شفافيت مشخص، بر اساس رنگ دندان و شرايط نامرتبی ان بهتر است به عهده دندانپزشک باشد و اينطور نيست که اگر فردی از يک رنگ خاص روی دندان شخص ديگری خوشش بيايد، لزوما برای خودش هم زيبا جلوه کند.

گاهی در کار به مراجعه کنندگانی برخورد می کنم که خودشان هم نمی دانند چه می خواهند و انتظارشان از درمان چيست و يا تصور غلطی نسبت به درمانهای دندانپزشکی زيبايی دارند.

مثلا فردی که دچار شکست عاطفی شده و به قول خودش برای بهتر شدن حال روحی اش تصميم به انجام کامپوزيت ونیر گرفته و يا فردی که بعد از دوران روحی سختی که گذرانده با انجام لمينت دندان می خواسته تغيير و تحولی در خود ايجاد کند!

از نظر من انجام درمان زيبايی برای اين افراد اشتباه است، زيرا ممکن است حتی بعد از درمان هم حال روحی انها خوب نشود و انوقت به درمان ايراد می گيرند.

لذا لازم است حتما بيمار در مورد درمان، محدوديتها و انچه که امکانپذير است، توجيه شود و خواسته های غير قابل انجام او توضيح داده شود تا پس از درمان سرخورده نشود و بداند که با اين درمان دقيقا چه چيزی بدست می اورد و چه چيزی را نمی تواند بدست بياورد.

از چه سنی می توان درمانهای زيبايی را انجام داد؟

در جواب باید گفت که درمانهايی مثل لمينت سراميکی و روکش تمام سراميک باید بعد از سن بلوغ انجام شود ولی اگر قبل از سن بلوغ نياز به درمان باشد می توان از روش کامپوزيت ونیر استفاده کرد.

مثالی از مواردی که قبل از سن بلوغ می توان با کامپوزيت مشکلات دندانی را برطرف کرد، در مواردی است که بيمار بدليل اختلالات مادرزادی دچار نقص مينا و بدرنگی و بدفرمی دندانها است و در اين موارد می توان از روش کامپوزيت ونیر استفاده کرد.

کامپوزيت ونیر انجام شده به رنگ A1

در مورد رنگ های طبيعی باید توضيح دهم که در کل رنگ دندانها به چهار گروه زير تقسيم می شود:

A,B,C,D

اين تقسيم بندی از نظر طيف رنگ است و ربطی به درجه سفيدی ندارد.

از نظر درجه سفيدی هر طيف رنگ به چهار گروه تقسيم می شود که با شماره از يک تا چهار مشخص می شود و هر چه شماره رنگ کمتر باشد، رنگ روشنتر است.

اما بعد ديگر رنگ درجه شفافيت است و شفافيت به معنای عبور نور از لايه کامپوزيت است و هر چه شفافيت بيشتر باشد کار طبيعی تر است ولی امکان پوشش بد رنگی سطح دندان نيز کمتر می شود.

بنابراين دندانپزشک باید بتواند بر اساس وضعيت رنگ دندان، کامپوزيت با شفافيت مناسب را انتخاب کند.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 15 آبان ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!