آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا می شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و سوالات مهم افرادی که با استفاده از کامپوزیت، اصلاح طرح لبخند انجام داده‌اند این است که: "آیا می‌شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟"

آیا می شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟
16 فروردین 1402
0

آیا می شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و سوالات مهم افرادی که با استفاده از کامپوزیت، اصلاح طرح لبخند انجام داده‌اند این است که: "آیا می‌شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟"

کامپوزیت‌ نیز تفاوت چندانی با دندان‌های طبیعی ندارد و اگر به خوبی از آن‌ مراقبت نشود، دچار تغییر رنگ خواهد شد بنابراین سالانه افراد زیادی را دچار نگرانی کرده است.

در این مقاله ابتدا علل تغییر رنگ کامپوزیت دندان را بررسی می‌کنیم و سپس به سوال "آیا می‌شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟" پاسخ خواهیم داد.

 

علل تغییر رنگ کامپوزیت دندان

پس از نصب کامپوزیت دندان، دندانپزشک تمامی نکات مراقبتی را با بیمار در میان می‌گذارد و پس از آن، این خود بیمار است که باید تمام تلاشش را برای نگهداری و افزایش طول عمر کامپوزیت‌ها به کار گیرد.

در ادامه نکات مراقبتی مهمی را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با رعایت آن‌ها بتوانید از تغییر رنگ کامپوزیت دندان‌هایتان که به مرور زمان اتفاق می‌افتد، جلوگیری کنید.

 

  • عدم رعایت بهداشت: زمانی که نشانه‌های تغییر رنگ در کامپوزیت بروز پیدا می‌کند، به احتمال زیاد عدم رعایت بهداشت یکی از دلایل آن است. زمانی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود علاوه‌بر تغییر رنگ کامپوزیت، شاهد ایجاد پوسیدگی در دندان‌هایی که پشت کامپوزیت قرار می‌گیرند خواهید بود؛ بنابراین مسئله رعایت بهداشت را باید جدی بگیرید.
  • استعمال دخانیات: از دیگر دلایل تغییر رنگ کامپوزیت در طول زمان، استعمال دخانیات است؛ این گزینه یکی از مخرب‌ترین عوامل برای کامپوزیت است زیرا کامپوزیت دندان نیز ماهیتی مانند دندان‌های طبیعی خود فرد دارد و با استعمال دخانیات باید منتظر ایجاد لکه و زردی روی آن‌ها باشید. توصیه می‌شود پس از انجام کامپوزیت دندان به هیچ عنوان سمت استعمال سیگار، قلیان و نوشیدنی‌های الکلی نروید.
  • مصرف مواد غذایی رنگدانه‌دار: روزانه افراد مواد غذایی و نوشیدنی‌های بسیاری را مصرف می‌کنند که برخی از آن‌ها دارای رنگدانه هستند؛ کامپوزیت‌ها رنگ‌پذیری بسیار بالایی در مقابل این گونه مواد غذایی دارند بنابراین توصیه می‌شود مصرف آن‌ها را به حداقل برسانید زیرا اگر شما به صورت مداوم و روزانه، نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه را مصرف کنید کم‌کم با علائمی مانند لکه، کدر شدن و زردی کامپوزیت مواجه خواهید شد.

معمولا دندان‌پزشک شما برای مصرف چنین مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی، بازه زمانی و محدودیت زمانی قرار خواهد داد و شما با توجه به آن‌ها می‌توانید اثرات مواد غذایی رنگی روی کامپوزیت دندان را به حداقل برسانید.

لازم به ذکر است پس از مصرف این مواد غذایی و نوشیدنی، استفاده از نخ دندان و مسواک را فراموش نکنید.

  • نصب توسط دندانپزشک غیرحرفه‌ای و غیرمتخصص: دندانپزشکان متخصص و باتجربه از کامپوزیت‌های باکیفیت استفاده می‌کنند اما دندانپزشکان غیر‌حرفه‌ای علاوه‌بر نصب غیر‌اصولی کامپوزیت که سبب بروز مشکلات فراوانی می‌شود، معمولا از کامپوزیت‌های بی‌کیفیت که در برابر رنگ‌پذیری مقاوم نیستند، استفاده می‌کند.
  • کیفیت پایین مواد کاشت کامپوزیت: از کیفیت مواد کاشت کامپوزیت غافل نشوید زیرا تاثیر بسزایی در مقابله با تغییر رنگ کامپوزیت دندان دارند؛ یک دندانپزشک متخصص، استفاده از مواد کاشت باکیفیت را یکی از باید‌ها و قوانین کار خود می‌داند.
  • عدم اصلاح عیب‌های دندان قبل از کامپوزیت: اگر قصد کامپوزیت کردن دندان‌هایتان را دارید حتما پیش از هر اقدامی، نسبت به رفع عیوب دندان مانند پوسیدگی، انواع عفونت‌ها و... بپردازید تا پس از اجرای طرح لبخند با مشکلات جدی مواجه نشوید.

البته دندانپزشکان متخصص و حرفه‌ای حتما پیش از نصب کامپوزیت، فرد را از لحاظ سلامت دهان و دندان بررسی می‌کنند و در صورت وجود مشکل ابتدا آن را رفع کرده و سپس خدماتی نظیر اصلاح طرح لبخند را ارائه می‌دهند.

درمان رنگ کامپوزیت دندان

حال که با علل تغییر رنگ و راه‌های مقابله با تغییر رنگ کامپوزیت دندان آشنا شدیم، نوبت پاسخ به سوال "آیا می‌شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟" می‌رسد.

اگر به هر دلیلی نتوانستید از تغییر رنگ کامپوزیت دندان‌هایتان جلوگیری کنید، بلافاصله با بروز علائم تغییر رنگ کامپوزیت، به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا هر‌چه سریع‌تر به درمان آن بپردازید.

مسلما با مطالعه پاراگراف فوق خبر خوبی دریافت کردید چرا که جواب سوال "آیا می‌شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟" بله است؛ درواقع در صورت تغییر رنگ کامپوزیت، دندانپزشک متخصص به ترمیم آن می‌پردازد.

و خبر هیجان‌انگیز‌تر این است که در حین ترمیم شما می‌توانید درجه رنگی کامپوزیت را نیز تغییر دهید؛ درواقع فرقی نمی‌کند که قبلا چه درجه رنگی از کامپوزیت را برای دندان‌هایتان انتخاب کرده‌اید، در حین ترمیم به راحتی می‌توانید طیف رنگی شفاف‌تری را انتخاب کنید.

انتخاب در چنین مواقعی راحت‌تر از قبل خواهد بود چرا‌که شما قبلا با انتخاب یک طیف رنگی، کاملا به این پی برده‌اید که چه درجه رنگی مناسب صورت شما است و اگر اولین بار رنگ نامناسبی را انتخاب کرده‌اید؛ به راحتی می‌توانید برای ترمیم رنگ دیگری را انتخاب کنید.

نکته: نکته بسیار مهمی که عدم توجه به آن سبب بروز مشکلات بسیاری می‌شود این است که وقتی برای اولین بار برای نصب کامپوزیت اقدام می‌کنید؛ حتما کلینیک و دندانپزشکی را انتخاب کنید که خدمات کامپوزیت و اصلاح طرح لبخند را با کیفیت بسیار بالایی توسط مواد درجه یک ارائه می‌دهد؛ زیرا کیفیت کار اولیه، تاثیر بسزایی در نحوه ترمیم آن در آینده دارد.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 3500  و کامپوزیت دندان هر واحد 950هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!