آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا درمان لمینت بهتر از کامپوزیت ونیر است؟

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، قیمت کامپوزیت و لمینت سرامیکی، لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت ونیر، آیا لمینت و کامپوزیت به دندان ها آسیب میزند؟

آیا درمان لمینت بهتر از کامپوزیت ونیر است؟

در پاسخ باید قاطعانه بگم که هر درمانى جایگاه خودش را دارد و بسته به شرایط دندانها است که طرح درمان مناسب انتخاب مى شود. و کلیه روشهاى دندانپزشکى از جمله کامپوزیت دندان، لمینت، روکش فول سرامیک و غیره بر پایه و اساس مطالعات و تحقیقات فراوان در علم دندانپزشکى وارد شده اند و در تمامى دانشکده هاى دندانپزشکى دنیا تدریس مى شوند و اینکه همکار دندانپزشکى بگوید بهترین درمان لمینت دندان است و یا روش کامپوزیت ونیر را مردود کند را باید به حساب نااگاهى و یا تعصب غیر منطقى وى دانست.

هیچ درمانى خوب مطلق نیست و هر درمانى مزیت و ویژگى خاص خودش را دارد و انچه در اینجا بالاترین اهمیت را دارد انجام درست و تخصصى هر درمان است و انتخاب روش مناسب بر حسب شرایط دهان و دندان بیمار، و هر درمانى اگر غیر اصولى انجام شود عوارضى را بدنبال دارد. باید بر حسب شرایط بیمار تصمیم بر انتخاب روش درمان گرفته شود و در بعضى موارد روش کامپوزیت ونیر بهتر از لمینت سرامیکی است و در بعضى موارد بالعکس. انچه مهم است عدم تعصب روى یک روش درمان و اگاهى کامل نسبت به تمامى روشهاى درمانى قابل انتخاب و انجام درست و حرفه اى درمان است.

یک نکته خیلى مهم دیگر رو هم با شما عزیزان مى خواستم در میان بگذارم و ان اینکه قرار نیست که هر حرفى که در صدا و سیما بیان مى شود لزومأ صحیح باشد و فکر نکنید که اگر پزشکى در برنامه هاى سیما صحبتى مى کند، حتما اون حرف درست است. متاسفانه بیشتر وقتها این برنامه ها جنبه تبلیغاتى دارد و با دریافت مبالغ زیاد از پزشکان در صدا و سیما دعوت مى شود تا در زمینه پزشکى برنامه اى بسازند که هم صدا و سیما برنامه اش را پر کند و پولى بدست اورد و هم تبلیغى براى پزشک باشد.

ایا انجام کامپوزیت ونیر یا لمینت به دندانها اسیب مى رساند؟

مانند هر کار درمانى -زیبایى دیگر پاسخ به سوال بالا به انتخاب طرح درمان مناسب و اجراى دقیق عمل بر مى گردد.

قاعدتا خیلى از موارد و مشکلات قابل اصلاح با کامپوزیت ونیر یا لمینت نیست و اگر در چنین مواردى اینکارها انجام شود باعث بروز مشکلات زیادى براى بیمار مى شود، مثلا بعضى از نامرتبى ها مستلزم انجام درمان ارتودنسی هستند و با ونیر یا لمینت سرامیکی قابل اصلاح نیستند.

نکته دیگر هم بحث اجراى دقیق و اصولى درمان است، یعنى اگر فردى مورد تجویز کامپوزیت یا لمینت دندان باشد ولى کار درمانى بى کیفیت برایش انجام شود، باز هم دچار مشکلات متعدد و شکست درمان خواهد شد.

در مورد اینکه لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

باید توجه داشت که هر دو درمان ویژگى و مزایاى خاص خودشان را دارند و نمى توان یک درمان را خوب مطلق معرفى کرد و معمولا انتخاب بر اساس وضعیت و شرایط دندانها انجام مى شود.

لمینت هم مانند کامپوزیت ونیر یک پوسته نازک است که روى سطح بیرونى دندان بمنظور زیبایى چسبانده مى شود.اما تفاوتهایى با کامپوزیت ونیر دارد:

١-جنس لمینت، سرامیک است و جنس کامپوزیت ونیر، رزین است

٢- لمینت در لابراتوار ساخته مى شود ولى کامپوزیت بطور مستقیم روى دندان

٣- لمینت معمولا در سه جلسه درمان انجام مى شود ولى کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است.

٤- لمینت استحکام فشارى بیشترى نسبت به کامپوزیت دارد.

٥- هزینه لمینت بالاتر است نسبت به کامپوزیت دارد.

٦ لمینت رنگپذیرى نسبتا کمترى در مقایسه با کامپوزیت دارد.

٧-لمینت ها معمولا تراش دندان بیشترى در مقایسه با کامپوزیت دارند.

برای تعیین تعداد لمینت ها مورد نیاز است یا اینکه روکش بهترین گزینه برای شما است یا خیر نیاز است به پزشک خود مراجعه کنید تا تجربه های خودرا با شما در میان گذارد تا شما بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 20 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!