آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

بهترین برند کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از انجام کامپوزیت دندان، بهترین برند کامپوزیت دندان چه برندی است؟بهترین برند برای کدام کشور است؟

بهترین برند کامپوزیت دندان
10 آبان 1399
0

بهترین برند کامپوزیت دندان

در مورد برند کامپوزیت و اینکه کدام بهتر است سوالات زیادى مى شود.

واقعیت اینست که در مورد کامپوزیتهاى دندان نیز مانتد سایر مواد کیفیت هاى متفاوتى وجود دارد ولى نمى توان یک کامپوزیت خاص رو بعنوان بهترین کامپوزیت معرفى کرد، چون هر کامپوزیت ویژگیهاى منحصر بخودش را دارد و ممکن است بر اساس وضعیت دندانها یا رنگ مورد نظر بیمار یک کامپوزیت در فردى مناسبتر و در فردى دیگر نامناسب باشد.

در واقع بهتر است انتخاب کامپوزیت به دندانپزشک مورد اعتمادتون سپرده شود و اجازه دهید ایشان بر اساس تخصص و تجربه نوع کامپوزیت را پیشنهاد دهد.

متاسفانه بعضى از همکاران اسم یک نوع کامپوزیت رو به بیمار مى دهند و انرا بعنوان بهترین کامپوزیت معرفى مى کنتد که این کاملا غیر علمى و نادرست است براى مثال بتازگى خیلى از مراجعه کنندگان من از کامپوزیت " اى پى اس" نام مى برند و مى گویند که شنیده اند که بهترین کامپوزیت است.

به قاطعیت مى گم که هیچ کامپوزیتى در همه موارد بهترین نیست و بسته به شرایط از کامپوزیتهاى معتبر و خوب مختلف دیگر ممکن است استفاده شود.

و در اخر از بعضى همکارانم خواهش مى کنم که در طرح درمان اینگونه با بیمار صحبت نکنند که ذهنیت بیمار درگیر و اشفته این چنین مسایلى شود که کاملا تخصصى بوده و باید دندانپزشک در مورد ان تصمیم بگیرد.

شما از چه کامپوزیتى استفاده مى کنید؟

"کامپوزیتهاى شما مال چه کشوریه؟

اینها سوالاتى هستند که بعضى وقتها مراجعه کنندگانم مى پرسند که ترجیح دادم که اون را اینجا مطرح کنم، شاید براى شما هم این نکات جاى سوال باشد.

واقعیت انست که نمى توان یک برند خاص را به عنوان بهترین کامپوزیت معرفى کرد و هر برندى ویژگى خاص خودش را دارد که بر حسب شرایط دندانها و نیاز ما، انتخاب از بین انها انجام مى شود.

و نکته دیگر انکه کشور سازنده نمى تواند معیار درستى براى انتخاب کامپوزیت باشد زیرا هر کشورى ممکن است برندهاى متفاوت با سطح کیفیتهاى متفاوتى داشته باشد. مثلا ممکن است یک برند امریکایى حتى ضعیف تر از یک برند کره اى باشد.

پس بهتر است انتخاب کامپوزیت ونیر را به دندانپزشک مورد اعتمادتان بسپارید و به جاى ان در مورد انتخاب دندانپزشک وقت بگذارید و تحقیق کنید ولى پس از انتخاب، دیگر لازم است اعتماد کنید.

در خصوص مراقبت و نگهدارى از کامپوزیت ونیر باید به دو مطلب اشاره کرد:

١- بهداشت خوب که شامل مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و ترجیحأ استفاده از دهانشویه اب نمک رقیق است.

٢- گاز نزدن اجسام خشک و سخت با دندانهاى ونیر شده ( مثلا پرهیز از تخمه شکستن )

اما اگر احیانأ این کامپوزیت ها لب پر بشود یا بشکند، قابلیت تعمییر دارد و اگر خود دندانها دچار پوسیدگى شود و نیاز به درمان پیدا کند، دندانپزشک از سطح پشتى دسترسى دارد و بدون اسیب به ونیر مى توان دندانها را ترمیم کرد.

اصلاح رنگ، نامرتبى و شکل دندانها به روش کامپوزیت ونیر در یک جلسه درمان.

در جلسات مشاوره خیلى از من مى پرسند که " به نظر شما من اینکار ( ونیر) رو انجام بدم؟"

در مورد انجام دادن یا ندادن درمان دندانپزشکى زیبایى چند نکته رو لازم دونستم که در اینجا توضیح بدم:

١- درمانهاى دندانپزشکى زیبایى اگر در یک مرکز معتبر و توسط یک دندانپزشک متخصص و مجرب انجام شود، قطعا هیچ ضررى براى دندانها نخواهد داشت.

٢- طول عمر و ماندگارى درمان به بهداشت، رژیم غذایى و جنس دندانها و البته کیفیت درمان بستگى دارد.

٣- لمینت دندان و کامپوزیت ونیر تاریخ انقضاء ندارد و نمى توان زمان خاصى رو براى لزوم تعویض انها در نظر گرفت و مى تواند سالیان سال دوام داشته باشد و فقط سالیانه باید چک شود و تا زمانى که مشکل نداشته باشد، نیاز به تعویض ندارد.

٤- اگر براى کامپوزیت دندان مشکلى پیش اید بسته به شدن مشکل مى توان انرا تعمیر یا تعویض کرد.

و در اخر باید بگم بحث زیبایى یک امر شخصى و نسبى است که خود فرد باید در مورد انجام یا عدم انجام ان تصمیم بگیرد و بهتر انست که در جلسه مشاوره خواسته هاى خود را مطرح و امکان انجام پذیرى انها را با دندانپزشک خود بررسى کنید و سپس تصمیم بگیرید.

 

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 15 آذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!