آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه غذاهایی را باید با روکش های سرامیکی نباید بخوریم؟

چه غذاهایی را باید با روکش های سرامیکی نباید بخوریم؟روکش‌های سرامیکی می‌توانند لبخند شما را تنها در چند بازدید تغییر دهند - می‌توانند یک ناهماهنگی جزئی، تغییر رنگ، شکاف‌ها و بسیاری از مشکلات دندانی دیگر را برطرف کنند.

چه غذاهایی را باید با روکش های سرامیکی نباید بخوریم؟
23 مهر 1401
0

چه غذاهایی را باید با روکش های سرامیکی نباید بخوریم؟

یخ

گوشت های سفت

نان برشته و سفت

آب نبات های سفت و چسبناک

غذاهای رنگی و نوشیدنی های الکلی

لمینت سرامیکی می‌توانند لبخند شما را تنها در چند بازدید تغییر دهند - می‌توانند یک ناهماهنگی جزئی، تغییر رنگ، شکاف‌ها و بسیاری از مشکلات دندانی دیگر را برطرف کنند. پرسلن ماده ای سخت و بادوام است که در برابر ترک ها و لکه ها مقاومت می کند. با مراقبت مناسب، می تواند تا 20 سال دوام بیاورد. اگر می خواهید بدانید که چگونه لبخند جدید خود را طولانی تر کنید، در اینجا برخی از غذاهایی که با روکش های سرامیکی باید اجتناب کنید وجود دارد.

یخ

اگر عادت به جویدن یخ دارید، ممکن است سایش و پارگی زودرس روکش‌های سرامیکی جدید خود را تشویق کنید.

در حالی که روکش های سرامیکی از مواد سخت ساخته شده اند، تخریب ناپذیر نیستند. یک ماده سخت مانند یخ می تواند در نهایت باعث ایجاد تراشه یا شکستگی شود. روکش یا نه، خوردن یخ عادت بدی است که می تواند منجر به مشکلات دندانی شود.

گوشت های سخت

در حالی که لذت بردن از استیک گاه به گاه کاملاً خوب است، جویدن گوشت های سفت هر چند وقت یکبار می تواند برای روکش های سرامیکی جدید شما مضر باشد. در بدترین موارد، گوشت می تواند باعث کنده شدن روکش ها از روی دندان شما شود.

برای جلوگیری از این مشکل، هنگام پخت و پز یا ناهار خوری، برش های گوشتی مانند گوشت چرخ کرده، مرغ کبابی یا فیله را انتخاب کنید. اگر مجبور به استفاده از تکه های سفت گوشت هستید، ابتدا آن را از طریق کوبیدن یا آرام پز نرم کنید.

نان برشته و سفت

نان فرانسوی، نان‌ها و برش‌های نان برشته دارای پوسته‌های ضخیم و لاستیکی هستند که اگر روکش‌های سرامیکی را با دندان‌های جلویی خود بجوید، می‌توانند به روکش‌های سرامیکی شما آسیب برسانند.

اگر می خواهید از روکش های سرامیکی خود محافظت کنید اما همچنان می خواهید نان سفت مصرف کنید، می توانید با خیس کردن نان در سوپ، آبگوشت یا نوشیدنی، آنها را نرم کنید. همچنین می توانید ابتدا پوسته سفت را قبل از خوردن جدا کنید. اگر نان را به طور منظم مصرف می کنید، گزینه های نرم تری را انتخاب کنید - مانند رول شام، رول دارچین یا بریوش.

آب نبات سفت و چسبنده

آب نبات های رنگارنگ شیرین در حالی که لذت بردن از خوراکی های شیرین هر چند وقت یکبار با روکش های سرامیکی خوب است، انواع خاصی از دسرها وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. آب نبات های سخت، زمانی که گاز می گیرند، نیاز به نیروی اضافی از دندان ها و روکش های شما دارند و آنها را در معرض خطر ترک خوردن و شکستن قرار می دهد.

اگر روکش های سرامیکی دارید بهتر است از غذاهای چسبناک مانند کارامل یا تافی اجتناب کنید. اینها می توانند در روکش های شما گیر کنند که برداشتن آنها را دشوار می کند.

رنگ آمیزی غذاها و نوشیدنی ها

پس‌زمینه قهوه با دانه‌های قهوه بیشتر مردم صبح‌ها به قهوه تکیه می‌کنند تا آنها را در طول روز مصرف کنند. اگرچه روکش های سرامیکی در مقاومت در برابر لکه ها عالی هستند، اما مصرف طولانی مدت نوشیدنی های لکه دار می تواند منجر به تغییر رنگ در مواد باندینگ و دندان های طبیعی شما شود. اگر بدون قهوه نمی توانید عمل کنید، پس از آن دهان خود را بشویید و مسواک زدن را به عادت تبدیل کنید.

نمونه های دیگر نوشیدنی های لکه دار شامل شراب و چای است. همچنین ممکن است بخواهید مصرف مواد رنگدانه ای مانند سس کچاپ، انواع توت ها، گوجه فرنگی و موارد مشابه را محدود کنید.

الکل

نزدیک بطری‌ها در فروشگاه مشروب در حالی که نوشیدنی‌های الکلی ممکن است به نظر خوب به نظر برسد که روز را از بین ببرند، ممکن است بخواهید زمانی که روکش‌های سرامیکی دارید مصرف خود را محدود کنید. الکل موجود در نوشیدنی شما می تواند بر روی عامل باندینگ مورد استفاده برای اعمال روکش روی دندان تاثیر منفی بگذارد. اگر زیاد مشروب می خورید، ممکن است متوجه شوید که روکش های شما به مرور زمان شل می شوند.

در عوض، مصرف الکل خود را محدود کنید. در حالی که هر از چند گاهی یک شب بیرون رفتن کاملاً خوب است، مصرف منظم الکل می تواند برای روکش های سرامیکی شما و همچنین برای سلامت کلی شما مضر باشد.

غذای آماده کلیدی

روکش های پرسلن سخت و بادوام هستند، اما تخریب ناپذیر نیستند. این ماده در برابر لکه ها نیز مقاوم است، اما عامل باندینگ و دندان های طبیعی شما مقاوم نیستند. به همین دلیل است که باید سعی کنید غذاها و نوشیدنی های سفت، جویدنی، چسبنده و لکه دار را محدود کنید. اکنون که می دانید از چه غذاهایی با روکش های سرامیکی اجتناب کنید، می توانید به درستی از روکش های خود مراقبت کنید و ماندگاری بیشتری داشته باشید.

 

اگر هنوز تصمیم نگرفته‌اید که روکش‌های خود را کجا انجام دهید، می‌توانید به ما مراجعه کنید. ما دندانپزشکان ماهری داریم که برای انجام این درمان بر روی شما آموزش دیده و با تجربه هستند. به غیر از روکش های سرامیکی، می توانیم ونیرهای کامپوزیت یا ونیر زیرکونیا را نیز اعمال کنیم. با کلیک بر روی اینجا یک قرار ملاقات با ما رزرو کنید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!