آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت طبیعی و براق

پالیش کامپوزیت دندان. انتخاب رنگ مناسب برای انجام کامپوزیت دندان. کامپوزیت بعد از چند مدت نیاز به پالیش دارد؟

کامپوزیت طبیعی و براق
19 آذر 1399
0

کامپوزیت طبیعی و براق

در کامپوزیت ونیر برای داشتن سطحی براق و صاف از ابزارهای مختلف استفاده می شود. بعد از انجام كامپوزیت دندان اولین گام برداشتن اضافات كامپوزیت است كه می توان انرا با فرزهای الماسی انجام داد. بعد از فرز های الماسی از فرزهای كارباید استفاده می شود. بعد از فرز کارباید باید از دیسكها برای پالیش استفاده كرد. این دیسكها از زبر به نرم هستند و برای هر شركتی متفاوت هست. مهم این است كه زبر ها اول و نرم ها اخر استفاده شوند. جدیدا یك مولت سیلیكونی ( به نام مولت تکو ) به بازار معرفی شده كه استفاده از مراحل پالیش را اسان كرده است. یعنی بعد از فرز كارباید، بلافاصله از مولت رنگ صورتی و بعد هم مولت خاكستری استفاده می كنیم. اینها بدون خمیر استفاده می شوند. در مرحله بعد باید از خمیرهای پالیش به همراه نمدها استفاده شود. در واقع نمدها اخرین مرحله هستند و همانگونه که گفتیم، نمدها به همراه خمیرهای پالیش دیاموند یا الماسه به كار می روند.

پالیش کامپوزیت دندان

برای انجام یک درمان ایده ال ، داشتن ابزار و وسایل مناسب ضروری است. یکی از ابزارهای مناسب شکل دهی و پرداخت کامپوزیت دندان ، دیسک های پرداخت هستند. این دیسک ها دارای درجات زبری متفاوت هستند و حتما بایست بترتیب و از درجه زبرتر به درجه نرمتر استفاده شوند. یکی از ابزارهای پر کاربرد برای پالیش و پرداخت کامپوزیت ونیر ها مولت های خورشیدی است که در دو رنگ قرمز و طوسی موجود هستند و بترتیب بایست استفاده شوند. ( اسلاید ۱و ۲)این مولت ها به تنهایی و بدون نیاز به خمیر پالیش قابل استفاده هستند.

برای افزایش طول عمر این پالیشر ها رعایت 3 نکته الزامی است:

۱-حتما از دور 10000 الی 12000 دور در دقیقه آنگل استفاده شود.

۲-حتما از جهت چرخش مناسب آنگل استفاده شود. چرخش خلاف جهت در همان اولین استفاده میتواند پالیش را نابود نماید.

۳-برای استریل کردن به هیچ وجه از مواد ضد عفونی کننده الکلی استفاده نشود. بهترین روش استفاده از اتوکلاو است.

و اما ابزار بعدی برس پرداخت است ( اسلاید ۳) که این برسها همراه با خمیر پالیش استفاده می شوند.

کامپوزیت دندان شفاف و ظریف

برخلاف تصور عده ای که فکر می کنند کامپوزیت ونیر نمی تواند شفاف و طبیعی باشد ، اما اگر اصول مربوط به شکل و فرم دندان رعایت شود ، نوع کامپوزیت مورد استفاده مناسب باشد ، تکنیک درست بکار گرفته شود و پالیش و پرداخت به دقت انجام شود ، نتیجه درمان زیبا و طبیعی می شود. در افرادی که تغییر رنگ دندانها خیلی شدید است، اگر بخواهیم با کامپوزیت ونیر انرا اصلاح کنیم ، قاعدتا رنگ دندان زیر از پشت لایه نازک کامپوزیت دندان دیده می شود. در این موارد بایست از کامپوزیت های مات تر ( اوپک) استفاده کنیم تا بتوانیم رنگ زیری را تا حد امکان پوشش بدیم. یکی از مهمترین اصول در درمانهای زیبایی طبیعی بودن درمان و بازسازی دقیق جزییات دندان در رنگ و فرم است. گاهی زیاده روی و اغراق در بعضی موارد زیبایی نتیجه معکوس خواهد داشت و موجب حالت و نمای غیر واقعی دندانها می شود. این موضوع چه در روشنتر کردن رنگ دندان مصداق دارد و چه در ایجاد جزییات مربوط به شیارها و برجستگیهای اناتومیک دندانها.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 20 اردیبهشت ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!