آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چند نكته در مورد انتخاب رنگ كامپوزيت

رنگ کامپوزیت بلافاصله پس از اتمام کار کمى سفید و مات بنظر مى رسد و بعد از چند روز رنگ شفافتر و طبیعى تر مى شود. رنگ دندان طبیعى و رنگ کامپوزیت در نواحى نزدیک لثه زردتر است، زیرا در این نواحى ضخامت میناى دندان و کامپوزیت دندان کمتر است

چند نکته  در مورد انتخاب رنگ کامپوزیت

رنگ کامپوزیت بلافاصله پس از اتمام کار کمى سفید و مات بنظر مى رسد و بعد از چند روز رنگ شفافتر و طبیعى تر مى شود. رنگ دندان طبیعى و رنگ کامپوزیت در نواحى نزدیک لثه زردتر است، زیرا در این نواحى ضخامت میناى دندان و کامپوزیت دندان کمتر است  هر چه اختلاف رنگ انتخابى با رنگ بیس دندان بیشتر باشد، اختلاف رنگ در لبه دندان و نزدیک حاشیه لثه بیشتر مى شود. افرادى که تمایل به انتخاب رنگهاى سوپر بلیچ براى دندانهایشان دارند باید به این نکته توجه کنند که در صورتیکه موقعیت دندان ها بیرون زده است و یا دندانها بزرگ هستند، روش کامپوزیت ونیر انتخاب مناسبى نیست. زیرا کامپوزیت در ضخامت نازک نمى تواند رنگ ایده ال سوپر بلیچ را ایجاد کند.

در چنین مواردى انتخاب لمینت سرامیکى مناسبتر است.

اما اگر موقعیت دندانها عقب است و یا سایز دندانها کوچک است و اجازه ضخامت مناسب براى کامپوزیت دندان را مى دهد، در چنین مواردى مى توان از روش ونیر استفاده کرد.

در مورد رنگ کامپوزیتها چند نکته وجود دارد.

اول اینکه درجه سفیدى رنگ با شفافیت فرق دارد.

دوم انکه هر چه رنگ شفافتر باشد، کار طبیعى تر جلوه مى کند.

سوم انکه هر چه رنگ شفافتر باشد، سایه رنگ بیس دندان بیشتر از وراى کامپوزیت ونیر دیده مى شود. در واقع رنگ شفافتر قدرت پوشانندگى رنگ کمترى دارد.

چهارم انکه برندهاى مختلف کامپوزیت داراى شفافیت هاى متفاوتى هستند.

پنجم انکه از رنگهاى شفاف بهتر است در اصلاح دندانهاى بسیار بد رنگ و یا با نامرتبى شدید استفاده نشود.

و در اخر انکه انتخاب نوع کامپوزیتى با شفافیت مشخص، بر اساس رنگ دندان و شرایط نامرتبى ان بهتر است به عهده دندانپزشک باشد و اینطور نیست که اگر فردى از یک رنگ خاص روى دندان شخص دیگرى خوشش بیاید، لزوما براى خودش هم زیبا جلوه کند.

رنگ پذیرى کامپوزیت به عوامل زیر بستگى دارد.

١- نوع کامپوزیت: کامپوزیتهاى نانوفیلر سرامیک که داراى فیلرهاى بسیار کوچک در حد نانو هستند، رنگ پذیرى کمترى دارند.

٢-کیفیت پالیش: بعد از چسباندن کامپوزیتها روى دندان، دندانپزشک مى باید انرا صاف و صیقلى نماید و هر چه اینکار دقیقتر باشد، رنگپذیرى کمتر است.

٣- رژیم غذایى بیمار: واضح است که اگر فرد مواد غذایى رنگى بیشتر مصرف کند، رنگ دندانها زودتر زرد مى شود.

٤ بهداشت بیمار: هر چه بهداشت بهتر باشد، رنگ پذیرى کمتر است.

از عوامل گفته شده، دو فاکتور مربوط به دندانپزشک و دو فاکتور مربوط به خود فرد است.

نکته انست که اگر کامپوزیت ونیر درست انجام شود، رنگ پذیرى ان مشابه دندانهاى طبیعى است و اینطور نیست که کامپوزیت زود رنگ بگیرد.

شفافیت و عدم رنگ پذیرى کامپوزیت ونیر به چند عامل بستگى دارد:

اول نوع کامپوزیت است، زیرا کامپوزیت ها بر اساس سایز ذرات تشکیل دهنده شان به چند گروه تقسیم مى شوند که در موارد کاربرد متفاوت، کارایى مناسبترى داشته باشند و بر این اساس کامپوزیت هاى با سایز ذرات بسیار کوچک در حد نانو، براى کار کامپوزیت ونیر مناسبتر هستند.

دوم کیفیت پرداخت و پالیش است که دندانپزشک باید با حوصله و صرف وقت زیاد، تمامى مراحل پرداخت را به دقت انجام دهد و در این مورد استفاده از برندهاى با کیفیت مهم مى باشد.

سوم تکنیک مورد استفاده براى انجام ونیر است، زیرا روشها و تکنیک هاى متعددى در انجام ونیر وجود دارد که یک متخصص دندانپزشکى زیبایى باید با انها اشنایى داشته باشد و تجربه زیاد هم در انجام و کاربرد این تکنیک ها داشته باشد

اصلاح رنگ به روش کامپوزیت ونیر

شفافیت و رنگ کامپوزیت به نوع کامپوزیت و تکنیک مورد استفاده براى انجام ونیر بستگى دارد.

در تکنیک لایه به لایه، به جاى استفاده از یک رنگ کامپوزیت، از لایه هاى مختلف کامپوزیت با رنگ و درجه شفافیت متفاوت استفاده مى شود.

این روش باعث طبیعى تر جلوه دادن دندان و زیبایى بیشتر خواهد شد، زیرا دندان طبیعى هم تک رنگ نیست و از لبه برنده تا نزدیک لثه رنگ دندان تغییر مى کند.

یک نکته بسیار مهم در درمانهاى زیبایى انست که نتیجه درمان تا حد زیادى به شکل و فرم فک و دندانها و استخوانبندى صورت بستگى دارد و مراجعه کنندگان عزیز باید در نظر داشته باشند که ممکن است نتوان هر انچه که از شکل مورد دلخواهشان انتظار دارند را اجرا کرد.

مثلا بعضى با نشان دادن عکس لبخند فرد دیگرى از من مى خواهند که شکل دندانهایشان شبیه عکس شود ولى باید بدانید که فرم لبخند هر فرد مختص به او و منحصر به فرد است و لذا نمى توان همانند دفتر نقاشى یک طراحى صرفا بر اساس تمام خواسته هاى بیمار و بدون توجه به وضعیت موجود دندانها و روابط بین انها داشت.

لذا بهتر است در جلسات مشاوره، بیمار تمام انتظارات خود را بیان کند تا دندانپزشک امکانپذیرى انها را قبل از شروع درمان مشخص نماید.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 29 دی ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!