آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کاربرد کامپوزیت ونیر

کاربرد کامپوزیت ونیر، مزایا کامپوزیت دندان و معایب کامپوزیت و همچنین معرفی بهترین کلینیک دندانپزشکی برای انجام کار کامپوزیت اقساطی.

کاربرد کامپوزیت ونیر
21 اردیبهشت 1400
0

کاربرد کامپوزیت ونیر

یکی از کاربردهای کامپوزیت ونیر، در درمان دندان بیمارهای دیاستمی، تغییر رنگ دندان، لکه‌های رنگی موضعی، تغییر رنگ‌های آبی یا خاکستری و تغییر رنگ درونی‌ دندان است.

کامپوزیت، یک روش‌ برای اصلاح طرح لبخند میباشد. کامپوزیت دندان از ماده ای به نام رزین کامپوزیت ساخته می شود، در اصل همان ماده ای که برای پر کردن دندان استفاده می شود. کامپوزیت دندان اغلب توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی بطور مستقیم روی دندان قرار داده می شود بدون آنکه لازم باشد در آزمایشگاه ساخته شوند. متخصص دندانپزشک لایه های مختلفی از مواد کامپوزیت را روی دندان قرار می دهد و همانند کار مجسمه سازی به آن شکل و فرم می دهد. هر لایه از کامپوزیت دندان با استفاده از نور روی دندان محکم می شود. تطابق رنگ، خطوط و ضخامت کامپوزیت دندان از مهمترین چالش های این نوع روکش دندان می باشد. کامپوزیت یک ماده خمیری شکل است که وقتی برای انجام ونییر قرار است بکار رود توسط قلم مخصوص روی دندان قرار می گیرد و فرم داده می شود و سپس با نور دستگاه لایت کیور سخت می شود و در نهایت کاملا به دندان باند می شود. طوریکه هیچ درز و منفذی بین لایه کامپوزیت و دندان باقی نمی ماند.

دوام و کیفیت مواد کامپوزیتی به واسطه کامپوزیت های نانو چند برابر شده و استحکام این مواد باعث شده تقریبا برای رفع هر مشکل زیبایی دندان مانند رفع شکستگی و لب پریدگی دندان، بلند کردن دندان، پر کردن دندان، بستن فاصله میان دندان‌ها و سفید کردن دندان‌ها از کامپوزیت ونیر استفاده کرد، ضمن اینکه در این روش به تراش دندان نیز نیازی نیست.

مدت زمان کوتاه درمان (تنها در یک جلسه)، امکان ترمیم در صورت شکستن و ترک خوردن ونیر کامپوزیت و هزینه پایین آن باعث شده این روش بسیار کاربردی و محبوب تبدیل شود.

جهت انجام نیازی به قالب‌گیری و ارسال به لابراتوار دندانپزشکی نیست و تماما در مطب دندانپزشکی توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام می‌گیرد.

این روش وابستگی زیادی به هنر و تجربه دندانپزشک دارد، به طوری که معمولا تنها چند دندانپزشک توانسته‌اند با این روش لبخندی خاص را به وجود بیاورند و معروف شوند.

در حقیقت نحوه انجام به این صورت است که دندانپزشک یک لایه نازک از مواد کامپوزیتی را بر روی سطح بیرونی دندان قرار می‌دهد سپس با نور مخصوص (دستگاه لایت کیور) باعث سخت و سفت شدن مواد کامپوزیتی می‌شود، سپس به آن شکل و فرم می‌دهد.

از آنجا که این لایه کامپوزیتی قرار داده شده بسیار نازک است، نیازی به تراش دندان نیست و روش محافظه کارانه به حساب می‌آید.

خیلی از شما عزیزان  در مورد اختلاف قیمت هزینه کامپوزیت سوال کردید.

این تفاوت قیمت چندین علت داره از کیفیت مواد مصرفی گرفته تا ظرافت و هنر دست خانم یا آقای دکتر متخصص.

خیلی از مردم دنبال جایی هستن که خدمات ارزون بگیرن  ولی شک نکنید  که هیچ ارزونی بی‌دلیل نیست و هیچ گرونی بی‌حکمت.

خیلی از همکارهای ما، به دلایلی از مواد و برندهای معتبر استفاده نمی‌کنن.

یا تازه کارهستن و برای بالابردن تجربه فقط پول مواد رو دریافت می‌کنن.

شاید هم متخصص زیبایی نیستن و به آناتومی صورت و دندان توجه‌ای ندارند و کاری که به زمان و دقت بالا نیاز داره رو دو سه ساعته تمومش می کنند؛ دندان را راحت تراش می‌دن تا کار سریع انجام بشه که با این کار لثه و دندان آسیب می‌بینه.

ولی دندانپزشکی که به کار خودش اهمیت میده، دقت میکنه و وقت می‌ذاره به عنوان مثال کامپوزیت 20 واحدی شاید به مدت 1 یا حتی 2 جلسه انجام بشه.

در کلینیک ما از بهترین متخصصین دندانپزشک زیبایی و از با کیفیت‌ ترین مواد استفاده می‌کنند و با توجه به آناتومی چهره شما،  با ساعت‌ها کار هنرمندانه و حرفه‌ای طرح لبخند زیباتری رو بهتون هدیه می‌کنند.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 28 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!