آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا بیرون زدگی فک را می توان با درمانهای کامپوزیت ونیر اصلاح کرد؟

آیا لمینت یا کامپوزیت جلوزدگیدندان ها را اصلاح میکند؟بهترین رنگ برای طبیعی به نظر رسیدن کامپوزیت دندان چه رنگی است؟

آیا بیرون زدگی فک را می توان با درمانهای کامپوزیت ونیر اصلاح کرد؟
6 دی 1399
0

آیا بیرون زدگی فک را می توان با درمانهای کامپوزیت ونیر اصلاح کرد؟

باید بگم خیر...

روشهای دندانپزشکی زیبایی فقط برای اصلاح شکل و رنگ و فرم دندانها کاربرد دارد و مشکلات اسکلتال و رشدی فک مثل بیرون زدگی و یا عقب بودن فک را باید با جراحیهای فک اصلاح کرد. البته درمانهای ارتودنسی هم ممکن است در جهت اصلاح مشکلات رشدی فک بکار بیاید ولی در یک دوره زمانی خاصی.  گاهی مشکلات ‌دندانی زیاد است و مراجعه کننده از نظر هزینه و زمان، امکان انجام طرح درمان ایده ال را ندارد و اینجا تجربه و هنر دندانپزشک است که بتواند با طرح درمان مناسب، تا حد امکان خواسته های بیمار را براورده کند.

راز یک لبخند زیبا با ظاهری طبیعی در چیست؟

اینکه چرا بعضی از درمانهای کامپوزیت ونیر ظاهری مصنوعی دارند، به چند عامل مربوط می شود...اول انتخاب رنگ است که اگر رنگ انتخابی کامپوزیت با رنگ چهره، سن بیمار و یا جنسیت او هماهنگ نباشد، نتیجه کار مصنوعی می شود. دوم شفافیت کامپوزیت دندان است و شفافیت به معنای میزان عبور نور از ورای پوسته کامپوزیت است و هر چه نور در عمق بیشتری نفوذ داشته باشد، نتیجه درمان طبیعی تر خواهد شد. سوم شکل و فرم دندانها است که هر چه جزییات بیشتر رعایت شود، نمایش دندانها طبیعی تر خواهد بود. چهارم کیفیت پالیش و پرداخت کامپوزیت است که باعث ایجاد یک سطح براق و صاف می شود.

یکی از مشکلات افرادی که کامپوزیت ونیر کرده اند این است که بین دندانهایشان زرد می شود.

علت این موضوع می تواند پالیش نامناسب بین دندانها باشد. در واقع بین دندانها هم باید مثل سطح رویی دندان خوب پالیش و صاف شود تا بعدها دچار رنگ پذیری نشود.

یکی از ابزارهای پالیش کامپوزیت در ناحیه بین دندانها، نوارهای پرداخت کامپوزیت است. البته این نکته رو هم دقت کنید که در نواحی نزدیک لثه و بین دندانها بطور طبیعی کمی رنگ دندان زردتر است.خیلی از کسانیکه قصد انجام کامپوزیت ونیر دارند، مایلند که رنگ دندانهایشان را هم روشن و سفید کنند ولی نگران ان هستند که دندانهایشان مصنوعی دیده بشود.اینکه رنگ کامپوزیت رو سفید انتخاب کنید با اینکه مصنوعی دیده شود ارتباطی ندارد. علت مصنوعی دیده شدن دندانها به خاطر رنگ مات و عبور کم نور از ضخامت کامپوزیت است و اگر نوع کامپوزیت شفاف باشد و عبور نور خوبی داشته باشد، حتی رنگ سفید کامپوزیت دندان هم زیبا و البته طبیعی دیده می شود. در اینکه یک لبخند جذاب تا چه اندازه در زیبایی چهره تاثیر دارد، شکی نیست.

‎اما اینکه معیارهای یک لبخند زیبا و جذاب چیست، شاید برای بعضی سوال باشد...

‎ برای اینکه خودتان بتوانید لبخند خود را ارزیابی کنید، می توانید جلوی اینه بایدید و لبخند خود را مرحله به مرحله با این اصول مقایسه کنید:

‎۱- ابتدا اولین دندانهای پیش خود را نگاه کنید. طول به عرض آنها چگونه است؟ زیادی بلند یا کوتاه است؟ در یک لبخند زیبا نسبت عرض به طول دندان باید حدود ۷۵ تا ۸۰ % باشد. ‎۲- آیا زاویه قرار گیری دندانهایتان درست است؟ تمام دندانهای قدامی بالا یک شیب ملایم به سمت خط وسط دارند.

‎۳- آیا لبخندتان کاملاً در میان صورت یا دهانتان قرار گرفته است؟ اگر یک خط فرضی از میان دو چشم به زیر بینی، قسمت میان لبها و چانه بکشیم دندانها باید نسبت به این خط قرینه باشند و نباید به چپ یا راست انحراف داشته باشند.

۴- ایا رنگ دندانهایتان با یکدیگر یکسان است؟ یا بعضی تیره تر و بعضی دیگر روشن تر هستند؟ ‎۵-به دندانهای خود در حالت استراحت یا لبخند دقت کنید. معمولاً حدود ۲ تا ۴ میلیمتر از دندانهای قدام بالا دیده می شود. با افزایش سن به علت شل شدن عضلات لب از این مقدار کاسته می شود

‎۶- لثه ها مثل یک قاب دندانها را در برگرفته اند. در یک لبخند زیبا، لثه ها باید در دو سمت تقارن داشته باشند نه اینکه در یک قسمت کوتاه و در قسمت دیگر بلند باشد.

‎۷- در یک لبخند زیبا حدود ۱ تا ۳ میلیمتر از لثه ها دیده می شود. زیادتر یا کمتر بودن این مقدار از جذابیت لبخند خواهد کاست.

‎۸- آیا بین دندان هایتان فاصله وجود دارد؟که این فاصله خوشایند نیست ‎۹- اگر لبه دندانهای قدامی را بهم وصل کنیم خط فرضی پدید می آید که به ان smile line یا خط لبخند می گویند. این خط باید با انحنای لب پایین در حالت لبخند موازی باشد.

۱۰-اگر خطی افقی که از سطح جونده دندانهای چپ و راست بگذرد را در نظر بگیرید، این خط باید با خطی افقی که از مردمک چشم ها می گذرد در حالت ایستاده موازی باشد.

وقتی از زیبایی دندانها صحبت می شود یعنی بازسازی انها در نزدیکترین حالت ممکن به حالت طبیعی انها...و این به معنی دقت روی جزییات مختلف مثل رنگ و شکل و فرم است.انچه که اینروزها مد شده که دندانها مثل کلیدهای پیانو یکدست سفید و همه در یک خط قرار گرفته اند نه زیباست و نه اصولی...رنگ دندانها در همه قسمتها یکی نیست و در قسمتهای مختلف دندان رنگ و شفافیت کمی تغییر می کند و فرم دندانها هم کاملا تخت و خط کشی شده نیست...درمانهای دندانپزشکی زیبایی بمنظور اصلاح مشکلات دندانی کاربرد دارند و امکان اصلاح مشکلات اسکلتال مربوط به بیس فک وجود ندارد. بنابراین در فردی که بدلیل مشکلات فک، دندانها متقارن نیستند، با انجام درمانهای زیبایی فقط می توان تا حدودی وضعیت موجود را اصلاح کرد که روابط دو فک اجازه بدهد.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 20 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!