آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انتخاب نوع و رنگ مناسب لمینت سرامیکی

انتخاب بهترین نوع لمینت سرامیکی با بهترین رنگ برای من کدام است؟آیا دندان زیره لمینت خراب میشود؟اگر لمینت سرامیکی بیوفتد چیکار کنیم؟و روش نصب مجدد لمینت.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزآیای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

انتخاب نوع و رنگ مناسب لمینت سرامیکی

وقتی صحبت از رنگ لمینت می شه، باید بدانیم که غیر از انتخاب رنگی که با (شید گاید) کیت راهنمای رنگ انجام می شود، فاکتورهای خیلی متنوع دیگری هم در نتیجه نهایی تاثیر می گذارد. در واقع برای رسیدن به رنگ مطلوب، باید به مسائلی مثل نوع سرامیک مورد استفاده، رنگ سمان ( چسب مورد استفاده )، موقعیت دندانها از نظر بیرون زدگی و نامرتبی، رنگ خود دندان، میزان تراش دندان و حتی اناتومی و جزییات فرم سطح لمینت هم توجه شود. مثلا اناتومی و شیارهای سطح دندان روی نحوه بازتاب نور و نمایش نهایی رنگ می تواند تاثیر بگذارد.

اینجاست که با وجود احترام بسیار زیادی که برای همکاران عمومی قائلم و اعتراف می کنم که بعضی از انها کارشان از من خیلی بهتر است ولی نمی توان انتظار داشت صرفا با شرکت در دوره ای چند روزه و یادگیری تکنیک تراش و قالبگیری و چسباندن کاملا به انجام درمان لمینت مسلط شد. یک دندانپزشک حرفه ای باید به فیزیک نور و رنگ و مواد دندانی، اکلوژن، و حتی کارهای لابراتواری اشنایی داشته باشد تا نتیجه نهایی درمان تا حد ممکن خوب باشد و این با اموزش در دوره های چند روزه میسر نمی شود، مگر آنکه همکاران عزیز خودشون از منابع مختلف پیگیر موارد فوق باشند. گاهی به سبب شرایط خاص، ممکن است بیماران با مشکلات زیاد دندانی و پوسیدگی و تغییر رنگ و شکستگی وسیع دندانها مواجه باشند.

در این شرایط اقدام به انجام درمان زیبایی مثل لمینت سرامیکی قطعا منجر به شکست خواهد شد. پس راهکار چیه؟

ابتدا باید درمانهای اورژانس مثل جرمگیری، کشیدن، پر کردن و عصب کشی انجام شود و بعد از اموزش بهداشت، بیمار برای مدتی تحت کنترل باشد تا مطمئن شویم که بهداشت و رسیدگی بیمار به سطح مطلوب رسیده است و پس از انست که می توان درمانهای زیبایی را برای بیمار شروع کنیم.

نمونه لمینت انجام شده در کلینیک سیب سفید

برای بعضی این سوال پیش میاد که لمینت سرامیکی که به این ظرافت و نازکی است چطور هنگام جویدن و غذا خوردن نمی شکند؟

جواب این است که وقتی لمینت دندان روی سطح بیرونی دندان باند می شود (می چسبد)، انقدر این چسبندگی قوی است که مانند ان است که جزئی از دندان شده و بنابراین استحکام ان خیلی زیاد می شود.

آیا دندان زیر لمینت خراب می شود ؟

بعضی تصور می کنند که وقتی دندانها لمینت می شوند، ممکن است فاصله ای بین لمینت و دندان وجود داشته باشد که نفوذ باکتریها و خرده های مواد غذایی باعث خرابی دندان زیر لمینت دندان شود.
بایست بدانید که در هنگام چسباندن لمینت ها روی دندان، از سمان ( چسب های مخصوص دندانپزشکی) استفاده می شود ، طوریکه هیچ فاصله و درزی بین لمینت و دندان وجود نخواهد داشت و لمینت بگونه ای جزئی از دندان می شود.
پس همانطور که اگر شما دندانهایتان را پر ( ترمیم) کنید، قرار نیست دندان زیر پر کردگی خراب شود ، به همان دلیل دندان زیر لمینت خراب نمی شود، مگر آنکه کار غیر اصولی و نامناسبی انجام گردد .

مزایای لمینت سرامیکی

۱- شفافیت بسیار خوب

۲- مقاومت نسبتا بالا

۳- قابلیت باند (چسبندگی) عالی به دندان

۴- قابلیت ساخت در ضخامت بسیار کم

۵-زیبایی طبیعی و هماهنگی رنگ عالی

پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

اگر لمینت از دندانتان جدا شده، بهتر است آن را درون ظرفی قرار دهید و نزد دندانپزشک معالج خود ببرید. دقت داشته باشید به هیچ عنوان بدون کمک متخصص، نباید سعی کنید خودتان آن را مجدد روی دندان نصب کنید. چرا که نصب غیر حرفه ای لمینت دندان می تواند موجب شکستن این روکش های سرامیکی گرانقیمت شده و همچنین به دندان خودتان آسیب وارد کند. پس اجازه دهید این کار توسط متخصص با مهارت و ظرافت بالا و بکارگیری مواد مرغوب انجام شود.

روش نصب مجدد لمینت دندان:

در هنگام نصب مجدد لمینت دندان، دندانپزشک معالج شما به ناچار مقداری از مینای دندان را تراش می دهد تا بتواند روکش سرامیکی را روی دندان نصب کند.

فرآیند نصب مجدد دندان، همانند نصب اولیه آن است. در صورت شکستن لمینت دندان، متخصص مجددا از دندان شما قالب می گیرد و پس از آماده شدن لمینت جدید بر روی دندان نصب می شود. البته اگر لمینت قبلی دندان شما سالم باشد نیاز به قالب گیری و ساخت مجدد نیست و متخصص همان روکش را سر جای خود نصب می کند.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09122234921

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!