آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا کامپوزیت ونیر باعث بوی بد دهان می شود؟

بوی بد دهان با انجام کامپوزیت، آیا صحت دارد؟کامپوزیت برای دندان چه ضرر هایی دارد؟انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان.

آیا کامپوزیت ونیر باعث بوی بد دهان می شود؟
1 آذر 1399
0

آیا کامپوزیت ونیر باعث بوی بد دهان می شود؟

جواب به کیفیت درمان انجام شده بستگی دارد، اگر کامپوزیت دندان تطابق خوبی با لبه دندان نداشته باشد و بین کامپوزیت و دندان درزی وجود داشته باشد، نفوذ پلاک میکروبی و خرده های غذا می تواند باعث مشکلات متعددی مثل گیرغذایی، التهاب، بوی دهان و پوسیدگی شود. اما اگر کار دقیق انجام شود و تطابق کامپوزیت با دندان خوب باشد، لایه کامپوزیت نمی تواند باعث ایجاد خرابی دندان زیرین شود و کاملا لایه کامپوزیت با دندان یکی می شود و هیچ درز و فاصله ای بینشان نخواهد بود که باکتری نفوذ کند.

انتخاب نوع کامپوزیت در زیبایی و ظاهر ونیر کامپوزیتی خیلی مهم است.

در واقع کامپوزیت دندان دارای یک بیس رزینی است که در داخل ان ذرات گلاس وجود دارد.

بر اساس سایز ذرات گلاس کامپوزیت ها به دسته های مختلفی مثل

  • ماکروفیل
  • میدیفیل
  • میکروفیل
  • نانو فیل

تقسیم می شوند. سایز ذرات گلاس در کامپوزیت میکروفیل در حدود ۱. تا ۰۱. میکرون است و در کامپوزیت نانو فیل سایز ذرات در حد نانو است.هر چه سایز ذرات فیلر کوچکتر باشد، سطح کامپوزیت براقتر و صافتر خواهد بود و رنگ پذیری کمتری خواهد داشت و کامپوزیت پالیش بهتری خواهد داشت. لذا بهترین نوع کامپوزیت برای ونیر، کامپوزیت میکروفیل یا نانوفیل است.

خیلی از کسانیکه قصد انجام کامپوزیت ونیر دارند، مایلند که رنگ دندانهایشان را هم روشن و سفید کنند ولی نگران ان هستند که دندانهایشان مصنوعی دیده بشود. اینکه رنگ کامپوزیت رو سفید انتخاب کنید با اینکه مصنوعی دیده شود ارتباطی ندارد. علت مصنوعی دیده شدن دندانها به خاطر رنگ مات و عبور کم نور از ضخامت کامپوزیت است و اگر نوع کامپوزیت شفاف باشد و عبور نور خوبی داشته باشد، حتی رنگ سفید کامپوزیت هم زیبا و البته طبیعی دیده می شود.

بدلایل مختلف ممکنه که نمایش دندانها در حین لبخند و صحبت کردن کم بشه.

ممکن است که این موضوع مربوط به سایش دندانها و یا افتادگی لب بالا باشد و یا... نکته ای که وجود دارد اینه که نمایش کمتر دندانها، سن ظاهری چهره را بالاتر می برد زیرا معمولا در افراد مسن بر اثر فرسایش دندانها و کوتاه شدن انها، نمایش دندانها کمتر می شود. با روش کامپوزیت ونیر می توان تا حدودی این مشکل را برطرف کرد و نمایش دندانها را بیشتر کرد.

در روش کامپوزیت ونیر از ۳ راه می توان نمایش دندانها را بیشتر کرد.

۱- افزایش طول دندانها

۲- افزایش برجستگی دندان

۳- روشنتر کردن رنگ دندانها( در واقع از لحاظ خطای چشم، اجسام روشنتر بزرگتر و جلوتر دیده می شوند)

بهترین برند کامپوزیت چیه؟

کامپوزیت ها تنوع زیادی دارند، کیفیت بعضی از انها خیلی خوب و بعضی متوسط و ضعیف است. اما نمی توان از بین انهایی که کیفیت خیلی خوبی دارند گفت کدومشون بهترین است. چون هر برند ویژگیهای منحصر به خودش را دارد. مثلا طیف رنگی یک برند ممکن است برای یک فرد مناسب باشد ولی برای دیگری قابل قبول نباشد. بنابراین پیشنهاد من، واگذاری انتخاب برند کامپوزیت به دندانپزشک مورد اعتمادتون است.

ایا در این شرایط تحریمی می توان به مواد و ماتریال مورد استفاده در دندانپزشکی مثل کامپوزیت اعتماد کرد؟

این سوال خیلی از مراجعه کنندگان بود که تصمیم گرفتم توی این پست جواب بدم. در حال حاضر هنوز برندهای معتبر در ایران فعال هستند. البته بالطبع هزینه و قیمت خریدها خیلی بالا رفته ولی خوشبختانه نایاب نیست. البته در بعضی از موارد مثل برندهای ایمپلنت امریکایی، مشکل تهیه وجود دارد و بهتر است دندانپزشکان در این خصوص آینده نگر باشند و خدمات خودشون رو روی برندهایی متمرکز کنند که در اینده برای تهیه و یا گرفتن خدمات از انها به مشکل بر نخورند. اما یک مورد بسیار مهم که اینروزها من باهاش برخورد کردم وجود مواد تقلبی بود. در این قضیه حتما همکاران دقت کنند که از شرکتهای معتبر خرید کنند و بایست اونقدر به اون ماده و متریال دندانی اشنا باشند که بتوانند براحتی جنس تقلبی رو از اصل تشخیص دهند.

همیشه توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از درمان کامپوزیت ونیر، ممکن است کمی احساس غریبگی و حس جدید بودن نسبت به ان داشته باشید و معمولا ۲-۳ هفته زمان لازم است که اصطلاحا کار جا بیفتد و شما کاملا به ظاهر جدید دندانهایتان عادت کنید و در ضمن در این مدت التهاب لثه هم برطرف می شود و لثه ها کمی خودشان را می گیرند و نمایش دندانها بهتر می شود و در ضمن رنگ کامپوزیت هم در این مدت شفافتر و طبیعی تر می شود.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 550 هزار تومان به تعداد محدود تا 18 بهمن ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!