آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ماندگاری لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟آیا برای انجام لمینت سرامیکی دندان ها تراش میخورد؟فرق لمینت دندان با کامپوزیت در چیست؟کدام بهتر است؟

ماندگاری لمینت دندان
7 مهر 1399
0

ماندگاری لمینت دندان

ماندگاری لمینت ها مانند دندانهای طبیعی به مواردی مثل بهداشت بیمار، عادات غلطی از جمله ناخن جویدن و دندان قروچه و رژیم غذایی و جنس دندانها بستگی دارد ولی میتوان گفت که اگر کار دقیق و درست انجام شود و لمینت به درستی با دندان زیرین باند شود و بیمار نیز نگهداری و مراقبتهای لازم را داشته باشد، جزء یکی از با دوام ترین درمانهای دندانپزشکی محسوب می شود.

میزان رنگ پذیری لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی نیز ممکن است بعد از مدت ها تغییر رنگ دهد. به این صورت که با گذشت زمان و با بی احتیاطی ها در خصوص عادات غذایی می تواند این تغییر رنگ در دندان ها رخ دهد. این احتمال بستگی به مواد رنگی مصرف شده توسط فرد دارد. برای مثال چایی، قهوه، کشیدن سیگار، و قلیان و ... در طول زمان و اگر به مدت زیاد این رفتار ها اتفاق بیافتد باعث تغییر رنگ، لبه های دندان می شود.

البته می توان با کم کردن مصرف این مواد رنگی از تغییر رنگ آن پیشگیری کرد. نکته ی قابل توجه دیگر این است که تمامی این موارد تغییر رنگ به جنس لمينت سرامیکی و کامپوزیت دندان استفاده شده بستگی دارد به این صورت که میزان مرغوبیت آنها در این رنگ پذیری تاثیر دارد و می توان عنوان کرد که موادی هستند که دیرتر تغییر رنگ می دهند.

میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی

در صورت مناسب بودن شرایط دندان و عدم وجود پوسیدگی‌های سطحی و بین دندانی، یک لایه نازک از سطح دندان برداشته میشود تا به جای آن لمینت چسبانده شود. لمینت فقط به سطح جلویی دندانها چسبانده میشود.

اگر ضخامت مینا کم باشد بهتر است از روش دیگری (مانند روکش) استفاده کنید چون در صورت نازک بودن مینا ممکن است در فرایند تراشیدن دندان، بخشی از مینا به کلی از بین برود و عاج که در زیر آن قرار دارد، نمایان شود. این موضوع هم باعث سست تر بودن پیوند لمینت و دندان میشود و هم احتمال حساسیت دندان و پوسیدگی را بیشتر میکند.

نتخاب رنگ لمینت سرامیکی

انتخاب رنگ یک امر سلیقه ای و نسبی است و افراد مختلف نظرات متفاوتی در این مورد دارند و نمی توان برای همه یک پیشنهاد ارائه کرد.

برای انتخاب رنگ باید به نکات زیر توجه کرد :

سلیقه بیمار، توجه به رنگ بیس دندان، سن بیمار، جنسیت بیمار و رنگ چهره.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر:

جنس کامپوزیت ونیر از ماده ای با بیس رزینی است ولی جنس لمینت لز سرامیک است.

کامپوزیت ونیر یک درمان مستقیم است و مراحل ساخت مستقیم روی دندان بیمار در مطب صورت می گیرد ولی لمینت یک درمان غیر مستقیم است و ساخت آن در لابراتوار انجام می شود و سپس دندانپزشک آن را روی دندان می چسباند.

درمان کامپوزیت ونیر در یک جلسه انجام می شود ولی درمان لمینت سرامیکی معمولا در سه جلسه .

استحکام فشاری لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است.

تراش دندان در سیستم لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است.

هزینه کامپوزیت دندان اقتصادی تر و پایین تر از لمینت سرامیکی است.

در بحث اصلاح طرح لبخند، انتخاب کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی معمولا برای مراجعین ما سخت است. هر چند ما بر اساس شرایط دندانی مراجعه کننده، نیاز درمانی او و انتظارش از درمان زیبایی، بهترین پیشنهاد را اعلام خواهیم کرد، با این حال قطعا با اطلاع از خصوصیات هریک بهتر خواهید توانست نسبت به تصمیم گیری صحیح اقدام نمایید.

جنس کامپوزیت ونیر از رزین است ولی جنس لمینت از سرامیک است. به همین خاطر لمینت سرامیکی استحکام بیشتر و رنگ پذیری کمتری دارد.

کامپوزیت ونیر یک درمان مستقیم است و مراحل ساخت مستقیم روی دندان بیمار در مطب صورت می گیرد ولی لمینت دندان یک درمان غیر مستقیم است و ساخت آن در لابراتوار انجام می شود و سپس دندانپزشک آن را روی دندان می چسباند. به همین خاطر کامپوزیت می‌تواند در یک جلسه درمان و لمینت سرامیکی معمولا یک تا دو هفته زمان لازم دارد.

تراش دندان در سیستم لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است. .

هزینه کامپوزیت ونیر به نسبت کمتر از لمینت سرامیکی است.

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09122234921

 

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!