آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مراحل کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست؟مراحل انجام ایمپلنت.میزان موفقیت عمل ایمپلنت.روش کاشت ایمپلنت..مدت زمان عمل ایمپلنت.

مراحل کاشت ایمپلنت
13 مرداد 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

مراحل کاشت ایمپلنت

اگر یک یا چند دندان خود را از دست دهید و ترجیح می دهید بریج یا پروتز کامل یا جزئی داشته باشید،و گاهی ممکن است در مورد ایمپلنت از دندانپزشک خود سؤال کنید که آیا شما کاندیدای خوبی برای کاشت دندان هستید یا خیر.

کاشت دندان جایگزین طبیعی تری نسبت به دندانهای مصنوعی ایجاد می کند زیرا ایمپلنت های دندانی هستند که مستقیماً به استخوان فک وصل می شوند. برای بهره مندی از ایمپلنت های دندانی، شما باید از سلامت خوبی برخوردار باشید (جدا از دندان های از دست رفته) و دارای یک فک کاملاً توسعه یافته و سالم باشید - لثه های سالم و یک فک سالم برای حمایت از ایمپلنت ها لازم هستند.

به طور کلی ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان همانند دندانهای طبیعی است. کاشت دندان مانند سیلندر یا پیچ به نظر می رسد و به عنوان جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان از دست رفته عمل می کند. ایمپلنت ها از تیتانیوم یا مواد دیگری ساخته شده اند که وقتی به استخوان فک و لثه متصل می شوند، عارضه جانبی ایجاد نمی کنند.

روش کاشت دندان

اگر سالم باشید و دندانپزشک شما تشخیص دهد که شما کاندیدای خوبی برای کاشت هستید، بسته به نوع خاص بیمار، این روش را برای انجام یا در مطب دندانپزشک تحت بیهوشی موضعی یا در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی برنامه ریزی می کند. نیازهای بهداشتی دندانپزشکی و میزان جراحی لازم است.

روند دریافت کاشت دندان چند ماه طول می کشد و این سه مرحله را شامل می شود:

قرار دادن ایمپلنت. ابتدا باید جراحی انجام دهید تا ایمپلنت دندان در فک شما قرار گیرد، جایی که از آن با بافت لثه پوشانده شده است و اجازه دارد به مدت سه تا شش ماه در استخوان فک بپیوندد.

پیوست پست. دندانپزشک شما پستی را به ایمپلنت می زند و بافت لثه مجاز به رشد در اطراف آن است. در بعضی موارد ، ایمپلنت و پست به طور همزمان قرار می گیرد. در صورت قرار دادن آنها در همان زمان، ایمپلنت ترکیبی و پست به عنوان لنگر دندان جایگزین استفاده می شود.

چه مدت یک عمل کاشت دندان انجام می شود؟

به خاطر داشته باشید که جراحی برای قرار دادن کاشت دندان چندین ساعت طول می کشد و ممکن است بیش از یک عمل انجام شود. بنابراین هرکسی که در معرض خطر ابتلا به عفونت باشد، ممکن است مایل به انتخاب ایمپلنت دندان نباشد.

اگر سالم هستید و تحت عمل جراحی کاشت دندان قرار دارید، حتماً دستورالعمل های دندانپزشک خود را در مورد بهداشت دهان و دندان - از جمله مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان روزانه - پیروی از این روش برای تمیز و سالم نگه داشتن دندان های خود دنبال کنید.

ایمپلنت دندان در مقابل پروتز دندان

از مزایای کاشت دندان در مقابل دندان مصنوعی می توان به توانایی طبیعی تری در خوردن و صحبت کردن اشاره کرد و نیازی به حذف دندان مصنوعی یا نگرانی در مورد ترمیم دندان نیست. اما مهم است که مرتباً به یک دندانپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که لانه گزینی شما در وضعیت خوبی قرار دارد و از یک روال مداوم مراقبت از دهان و دندان ، دو بار مسواک زدن و نخ دندان روزانه پیروی می کند.

آیا باید کاشت دندان انجام شود؟

اما کاشت مناسب برای همه انتخاب خوبی نیست. زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری مزمن یا سرکوب سیستم ایمنی (به دلیل افزایش خطر عفونت در حین عمل جراحی)، کودکان (به دلیل اینکه استخوان فک آنها هنوز در حال پیشرفت است) و افرادی که دندان های خود را خرد می کنند یا می بندند (این عادت می تواند فشار زیادی به ایمپلنت ها وارد کند). کاندیداهای خوبی برای کاشت دندان نیست.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 2.600.000 به جای 3.500.000 فقط تا 15 مهر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!