آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

عمل جراحی ایمپلنت دندان یک روش بسیار سریع و ساده است. دقت داشته باشید به راحتی با مصرف روزانه سه مرتبه مسواک می‌توانید بهداشت ایمپلنت خود را تضمین کنید. بعد از عمل جراحی ایمپلنت موارد زیر را به دقت انجام دهید:

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت
16 مرداد 1400
0
دسته بندی: ایمپلنت,

مراقبت های بعداز عمل جراحی ایمپلنت

عمل جراحی ایمپلنت دندان یک روش بسیار سریع و ساده است. دقت داشته باشید به راحتی با مصرف روزانه سه مرتبه مسواک می‌توانید بهداشت ایمپلنت خود را تضمین کنید. بعد از عمل جراحی ایمپلنت موارد زیر را به دقت انجام دهید:

پس از آن که بخیه را جداسازی کردید پس از گذشت حداقل سه روز تمامی نواحی اطراف ایمپلنت را باید مسواک بزنید.

پس از آشامیدن و صرف مواد غذایی برای جلوگیری از جمع شدن میکروب و جرم در نواحی ایمپلنت باید از دهان شویه استفاده کنید.

دقت داشته باشید جهت تمیز کردن نواحی ایمپلنت باید از استفاده از خلال دندان پرهیز کرد و نباید از لوازم تیز جهت تمیز کردن دندان استفاده کنید.

استفاده از مسواک حداقل به مدت ساعت 72 برای نواحی ایملپنت کاملا ممنوع می‌باشد.

برای مدتی تا پایان بهبودی  استفاده و استعمال دخانیات را فراموش کنید.

مواد قندی دشمن ایمپلنت شما می‌باشد سعی کنید بلافاصله پس از صرف مواد قندی باقی مانده آن را از نواحی ایمپلنت پاکسازی کنید.

به مدت یک روز پس از انجام جراحی موظف هستید از غذاهای سرد و نرم استفاده کنید. استفاده از غذای گرم برای 24 ساعت ممنوع است.

دقت داشته باشید پس از عمل جراحی ممکن است کمی خون آبه در دهان شما جمع شود لطفا  دستمال خود را جلوی دهان گرفته و به آرامی آن را خارج کنید زیرا خارج کردن آب دهان با شدت باعث ایجاد خون ریزی و فشار به دندان شما می‌شود.

تمامی داروهایی که به توصیه پزشک برای شما تجویز شده است را تا آخر استفاده کنید و استفاده از دارو سر خود  قطع نکنید. معمولا داروها برای مدت یک هفته تجویز می‌شود.

بعد از عمل جراحی ایمپلنت بهتر از از کمپرس یخ برای التهاب و تورم محل جراحی استفاده کنید. معمولا 24 تا 72 ساعت پس از انجام عمل جراحی این اتفاق رخ می‌دهد. خونسردی خود را حفظ کنید و فقط از کمپرس یخ استفاده کنید.

حداکثر تا دو ساعت پس از کاشت دندان (ایمپلنت) بسته گازی که پزشک روی دندان شما قرار داده است را با کمی فشار نگهدارید و سپس دور بیاندازید. دقت داشته باشید گاز در محل درستی قرار گرفته باشد.پس از گذشت دو ساعت هر 45 دقیقه گاز را تعویض کنید و گاز جدید روی محل ایمپلنت قرار دهید.

حتما 24 ساعت بعد از ایمپلنت دندان‌هایتان روزی 3 بار دهان خود را با دهان شویه بشوئید.

آیا ایمپلنت پوسیده می شود؟

ایمپلنت پوسیده نمی شود چون از جنس فلز است ولی به این معنا نیست که خراب هم نمیشود.

ایمپلنت هم حداقل به اندازه دندان بلکه بیشتر نیاز به رعایت بهداشت و رسیدگی دارد.

نخ دندان مخصوص superfloss، مسواک بین دندانیproximobrush، واتر جت همگی علاوه بر مسواک و نخ دندان معمولی در ایمپلنت کاربرد دارند. ایمپلنت در اثر عدم رعایت بهداشت دچار التهاب لثه، عفونت استخوان و تحلیل استخوان می شود، در نتیجه بسیار مهم است که رعایت بهداشت دقیق انجام شود.

موفقیت ایمپلنت دندانی چقدر است؟

موفقیت ایمپلنت دندانی 97% گزارش شده است، در 3% موارد بجای پیوند استخوان بافت لثه ای به ایمپلنت دندان میچسبد و در این موارد بایستی ایمپلنت دندانی خارج شده و مجددا ایمپلنت جدید کاشته شود. علت این پدیده وارد شدن ضربه به ایمپلنت دندان است که منجر به تکان خوردن ایمپلنت و جوش نخوردن آن به استخوان میشود. همانطور که میدانیم برای جوش خوردن استخوان باید هیچ حرکتی وجود نداشته باشد بنابراین وارد شدن فشار به ناحیه میتواند منجر به جوش نخوردن ایمپلنت دندان شود. از دیگر مواردی که ممکن است پیش بیاید این است که بدن بیمار به جسم خارجی واکنش نشان دهد و آنرا پس می زند این پدیده بسیار نادر است و اگر پیش بیاید میتوان دو ماه صبر کرد و دوباره کار را تکرار کرد . که معمولا بدن برای بار دوم پیوند ایمپلنت را می پذیرد. بهداشت دهان و دندان از شاخص های بسیار مهم در موفقیت درمان ایمپلنت است. استعمال دخانیات از موارد عدم موفقیت میباشد.

نکته هایی درباره ایمپلنت و کاشت دندان که باید بدانید.

عدم آسیب ایمپلنت به استخوان فک

ایمپلنت به  دلیل اینکه از جنس تیتانیوم است در بدن کاملا خنثی عمل می‌کند و برای بدن هیچ‌گونه واکنش مضری ایجاد نمی‌کند و تمایل دارد با تغییراتی که در سطح آن ایجاد شده، جذب استخوان فک شود.ایمپلنت‌ها از ادامه تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می‌کند و در استخوان هیچ واکنشی ایجاد نمی‌کند مگر در شرایط بسیار نادر.

ایمپلنت موجب درد و ناراحتی نمی‌شود

جراحی ایمپلنت در محیط استریل انجام می‌شود و نسبت به دیگر جراحی‌های دهان و دندان کاملا بدون درد و ناراحتی است و اگر دستورات پزشک رعایت شود این جراحتی به راحتی انجام می‌شود.

جراحی ایمپلنت را می‌توان همزمان با کشیدن دندان انجام داد

معمولا دندان‌هایی که نمی‌توان نگهداری کرد، کشیده می‌شوند و ۲ تا ۳ ماه پس از آن استخوان سازی در قسمت بدون دندان انجام می‌شود اما در برخی شرایط  ممکن است دندان پزشک تشخیص دهد ریشه دندان دچار عفونت فعال نیست و می‌توان همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود. در این روش بی‌حسی و جراحی در یک مرحله انجام می‌شود و زمان درمان طولانی نمی‌شود.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!