آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

ضمانت ایمپلنت چقدر است؟

ضمانت ایمپلنت چقدر است؟مراقبت های پس از ایمپلنت دندان، نحوه نگهداری بعد از کاشت ایمپلنت دندان، مراجعه کنندگانی که می پرسند ضمانت ایمپلنت چقدر است، چه باید گفت:

ضمانت ایمپلنت چقدر است؟
10 مهر 1400
0
دسته بندی: خدمات شاخص,ایمپلنت,

ضمانت ایمپلنت چقدر است؟

ایمپلنت دندانی یا کاشت دندانها یکی از روش ها برای جایگزینی به جای یک دندان و یا ردیفی از دندان ها در مناطق مختلفی از دهان می باشد. این درمان شامل جراحی و نصب یک فلز تیتانیوم در فک بالا و پایین است. سپس یک تاج به عنوان دندان مصنوعی روی آن قرار می گیرند. در واقع، ایمپلنت دندان یک روش دائمی برای ایجاد دندان جایگزین است. بزرگترین مزیت در این روش این است که دندان جایگزینی شبیه یک دندان طبیعی است و می تواند برای چندین دهه مورد استفاده قرار گیرد. یکی دیگر از مزایای ایمپلنت این است که دندان های اطراف درگیر نیستند (مانند یک پل)، بنابراین بقیه دندان های شما باید باقی بمانند.

مراجعه کنندگانی که می پرسند ضمانت ایمپلنت چقدر است، چه باید گفت:

عوامل موثر دردرمان موفق ایمپلنت عبارتند از:

1- مهم ترین عامل بهداشت و مراقبت بیمار بعد از تحویل پروتزها است.

2- درمان صحیح، قبل از کاشت ایمپلنت برای موقعیت و محل و تعداد ایمپلنت ها

3- طرح درمان و نوع پروتزی که روی ایمپلنت ها ساخته می شود.

4- انجام مراحل پیگیری درمان پس از تحویل پروتزها و مراقبت های پس از درمان توسط درمان گر

5- نوع، تراکم و حجم استخوان، نوع و ضخامت لثه بیمار

مجموع این ها باعث میشود یک درمان موفق انجام شود، حتی با سیستم های ایمپلنت متوسط هم میشود یک درمان موفق داشت به شرطی که تمام موارد بالا به درستی انجام شود.

نتیجه: طول عمر ایمپلنت بستگی به عوامل متعددی دارد که مهمترین آن مراقبت های پس از درمان توسط خود بیمار هست و در درجه دوم اهمیت طرح درمان جراحی و پروتز ایمپلنت است که توسط درمان گر انجام می شود، بنابراین با توجه به عوامل متعددی که در این نقش دارند و ضمانت ایمپلنت به طور عمده در دستان فردی است که درمان شده و نباید انتظار داشته باشیم که درمان ایمپلنت بدون مراقبت های بهداشتی و پیگیری مراجعات جهت معاینات بعدی بتواند طول عمر زیادی داشته باشد.

موفق ترین ایمپلنت ها کدامند؟

موفق ترین ایمپلنت، ایمپلنتی است که دارای ویژگی های ذیل باشد:

درد یا حساسیت حین لمس، دق یا فانکشن وجود ندارد. اتصال محکم کلینیکی، عدم لقی افقی یا عمودی با نیروی 500 گرم

کمتر از 1.5 میلیمتر تحلیل استخوان کرستال از زمان جراحی مرحله دوم.

کمتر از 2 میلیمتر تحلیل استخوان در 3 سال

بعد از گذشت اولین سال، عمق پروب نمودن در سالکوس با ثبات است و کمتر از 4 میلیمتر است.

رادیولوسنسی ندارد.

اگزودا ندارد.

ایندکس خونریزی بین صفر تا 1 است.

1- مواد کاشت دندان تیتانیوم ساخته شده از فلز، تیتانیوم رایج ترین نوع مواد کاشت دندان است. مشخصه عالی آن در سال 1950 کشف شد. در طی این زمان، یافته ها نشان می دهد که ایمپلنت های ساخته شده از فلز تیتانیوم باعث می شوند استخوان به آرامی رشد کند.

یعنی در تماس با استخوان قرار گرفته و مختل نشود؛ استخوان در کنار آنها رشد خواهد کرد. این به نوبه خود میل و همبستگی دائمی را ایجاد می کند.

از زمان این کشف، مواد تیتانیوم بیشترین مورد کاشت را داشته اند. زیرا اثر بخشی آن طولانی مدت بوده، و هزینه آن بسیار مناسب است. این یکی از بهترین مواد کاشت دندان در همه زمان ها است.

2- مواد کاشت دندان زیرکونیا بر خلاف تیتانیوم، زیرکونیا یک اختراع اخیر است. این ماده به عنوان یک امید برای آینده در مورد مواد کاشت دندان در نظر گرفته می شود. در اوایل دهه 1990، مواد کاشت دندانه زیرکونیا استفاده کامل از عمل جراحی را تجربه کردند. اما در این مدت، مواد کاشت تیتانیوم هنوز رواج داشته است.

مواد کاشت دندان تیتانیوم و طرح های آن را می توان در یک سیستم دو تکه تولید کرد.. مورد دیگر پستی است که از طریق جراحی در استخوان کاشته می شود. زیرکونیا این توانایی را ندارد. درعوض، به صورت یک قطعه واحد تولید می شود.

تیتانیوم بهترین ماده ایمپلنت است زیرا زیست سازگار است. همچنین می تواند با استخوان انسان متصل شود.

سیستم دو تکه امکان کاشت قابل تنظیم را فراهم می آورد که کمبودهای استخوانی را برطرف می کند. این بدان معناست که شما هنوز هم می توانید یک لبخند دلپذیر داشته باشید.

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

پس از کاشت ایمپلنت دندان به مدت یک روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه ایمپلنت دندان خودداری کنید.

بهتر است تا 8 ساعت پس از ایمپلنت دندان از شست و شوی دهان خود خودداری کنید.

بهتر است روز بعد از جراحی، از دهان شویه استفاده گردد. و پس از آن روزی یک مرتبه این کار تکرار گردد که البته وبهترین محلول برای شستشوی دهان محلول کلرهگزیدین است.

از مکیدن و تف کردن آب دهان خود خودداری کنید چون باعث تشدید خونریزی میشود.

تورم بعد از جراحی معمولی است. جهت کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ پس از اتمام جراحی توصیه می شود. یخ را به مدت 10 دقیقه در محل مورد نظر قرار داده و سپس 5 دقیقه استراحت دهید.این عمل را 4 تا 5 ساعت ادامه دهید.

ایجاد کبودی و بی حسی در اطراف لب و ترشح خونابه پس از جراحی طبیعی است.

در صورت ترشح بیش از اندازه خونابه بهترین راه برای کنترل خونریزی ایجاد فشار بر روی ناحیه جراحی توسط یک تکه گاز استریل کوچک و مرطوب شده با سرم شستشو به مدت 2 ساعت می باشد.

نوشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است.

3 روز پس از جراحی از مسواکی که پزشک توصیه کرده است برای بهداشت دهان و دندان خود استفاده کنید.

بعد از جراحی کاشت ایمپلنت دندان، باید از کشیدن سیگار و نوشیدن قهوه و چای در سه روز اول پرهیز کنید به طوری کلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش میدهند.

داروهای تجویزی را دقیقا مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

نحوه نگهداری بعد از کاشت ایمپلنت دندان:

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی به مراقبت نیاز دارند زیرا پلاک های باکتریایی باعث عفونت لثه می شوند، بنابراین توصیه می شود از نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیر دندان مخصوص ایمپلنت استفاده گردد.

نحوه نگهداری بعد از کاشت ایمپلنت دندان شامل نکاتی مهم در راستای جلوگیری از ایجاد پلاک و باکتری های دندانی می باشد و همچنین باعث گردش خون در لثه های شما میشود.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!