آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

فیلم سفید کردن دندان با روش های طبیعی

فیلم سفید کردن دندان، این فیلم دوبله جهت آشنایی با روش های طبیعی سفید کردن دندان ها است. ترکیبات لیمو و زغال و جوش شیرین میتوانند باعث سفیدی دندان شوند. بلیچینگ دندان به روش طبیعی اشاره به همین موضوع دارد.

فیلم سفید کردن دندان با روش های طبیعی
7 فروردین 1399
0

روش های طبیعی برای سفید کردن دندان 

با بالا رفتن سن دندان ها زرد میشوند و با روشهای مختلف میتوان این فرایند را کنترل و یا کند نمود. با کارهای دیگر میتوان دندان ها را سفید کرد. دندان های زرد در خیلی از موارد نشانه ای عدم سلامتی و یا مشکل خاصی نیستند. ولی خب بهتر است توسط دندانپزشک امکان وجود پوسیدگی بررسی شود. البته این موراد جایگزین روشهایی مانند کامپوزیت دندان، لمینت دندان و یا بلیچینگ نمیشوند. یک نکته مهم بگوییم و وارد مبحث اصلی شویم:

روشهایی که باعث سفیدی دندان ها میشوند چه طبیعی و چه در مطب مانند بلیچینگ دندان، هیچکدام بر روی دندان هایی که از قبل ایمپلنت شده اند یا روی آنها روکش دندان، کامپوزیت یا لمینت وجود دارد تاثیری ندارد و باعث تغییر رنگ آن ها نمیشود و فقط باعث سفیدی سایر دندان ها میشود.

فیلم سفید کردن دندان با روش های طبیعی

دلیل زرد شدن دندان ها

دندان ها به دو دلیل زیر زرد میشوند که هرچه مسن تر میشویم این فرایندها سرعت بالاتری دارد:

 • مینای دندان نازک میگردد.

مینای دندان که لایه بیرونی دندان است به دلایل مختلف و به مرور زمان از بین میرود. زیر مینای دندان لایه ای به نام بافت یا عاج دندان قرار دارد که خود زرد رنگ است و به همین دلیل وقتی مینای دندان از بین میرود دندان زرد رنگ دیده میشود. اگر کمتر از غذاهای اسیدی و ترشیجات استفاده کنیم مینای دندان دیرتر از بین میرود. البته برخی از افراد مینای نازک تری دارند که این موضوع ذاتی است.

 • خوراکی هایی که روی دندان لکه می اندازند.

سیگار و دخانیات و برخی از نوشیدنی ها مانند نوشابه و قهوه سبب لکه دار شدن و زردی دندان میشوند. البته آنتی بیوتیک ها نیز در مواردی این آثار را دارند.

روشهای سفید کردن دندان ها به صورت طبیعی

علاوه بر فیلم بالا که دوبله شده میباشد، روش های زیر را نیز بررسی نمایید:

 • رژیم مناسب غذایی

غذاهایی مانند مشروبات الکلی، نوشابه و آب میوه های تیره رنگ و نیز قهوه را کنار بگذارید. مصرف چای را به حداقل برسانید. اگر طالب لکه های کمتر و زردی کمتر دندان های خود هستید. غذاهای اسیدی نیز سبب ایجاد لایه ای روی مینای دندان ها شده و زردی حاصل میشود. مرکبات و قهوه و سودا نیز کمتر مصرف کنید و بعد از خوردن نوشیدنی های رنگی مسواک بزنید. ترشیجات به شدت باعث از بین رفتن مینای دندان ها میشوند. البته بهتر است تا 30 دقیققه بعد از غذا صبر کنید و سپس مسواک بزنید. سیگار را کنار بگذارید تا نیکوتین موجود در آن باع پوسیدگی دندان و یا بیماری لثه نشود و لکه روی دندان هم ایجاد نشود.

 • استفاده از روغن

روغن های طبیعی را برای از بین بردن باکتری ها استفاده کنید ولی نه به عنوان جایگزین مسواک یا نخ دندان. انجمن دندانپزشکی آمریکا استفاده از روغن را توصیه نمیکند، اما برای تست این کار میتوانید روغن های مانند روغن نارگیل یا آفتابگردان یا کنجد را به مدت ده دقیقه بعد از مسواک زدن به دندان های خود بمالید و سپس تف کنید. 

 • مسواک زدن با جوش شیرین

لکه های دندان به مرور با جوش شیرین از بین میروند. جوش شیرین به دندان ها آسیبی نمیزند و و راهی ایمن برای از بین بردن لکه هاست. به مبارزه با باکتری ها کمک میکند و پلاک های دندانی را کاهش داده و از پوسیدگی دندان جلوگیری میکند.

 • استفاده از پراکسید هیدروژن

سفید کننده ای که میتواند با عث سفیدی و رفع لکه ها شود، پراکسید هیدروژن است. شما میتوانید یک دو دقیقه در روز با پراکسید هیدروژن و جوش شیرین به صورت ترکیبی مسواک بزنید. فقط نه هر روز بلکه گاه به گاه و اگر سبب حساسیت شد ادامه ندهید.

 • استفاده از میوه ها

میوه هایی مانند پایاپا و آناناس آنزیم هایی در درون خود دارند که سبب سفیدی دندان ها میشوند. البته تحقیقات در این زمینه هنوز ادامه دارد.

 • حفظ بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان خوب شامل موارد زیر است:

 1. دوبار در روز مسواک بزنید. از روی لثه به سمت دندان ها مسواک بزنید و پشت دندان ها فراموش نشود.
 2. خمیردندان دارای فلوراید بخرید تا فلوراید آن از پوسیدگی جلوگیری کند. فلوراید برای دندها بی خطر است.
 3. نخ دندان فراموش نشود جهت از بین بردن پلاک های بین دندانی

روش های طبیعی دیگری برای سفید کردن دندان ها وجود دارد مانند استفاده از لیمو و ذغال و سرکه سیب و ... اما در نظر داشته باشید تمام موارد فوق ممکن است عوارض هم داشته باشند. به همین دلیل موارد مطرح در این مطلب به هیچ وجه تضمین نمیگردد و تنها گردآوری شده است جهت استفاده شما عزیزان.

برای خواندن متن کامل راه‌های طبیعی سفید کردن دندان‌ها اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!