آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندانی انجام دهند؟ ‌

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ چه کسانی نیاز به ایمپلنت دندان دارند؟ بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته چیست؟ چه کسانی "نمی‌توانند" ایمپلنت دندانی انجام دهند؟ ‌

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت دندانی انجام دهند؟ ‌
2 آذر 1400
0

چرا ایمپلنت؟چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهیم؟

هنگامی که دندان به هردلیلی از بین می رود ، ریشه ای که به طور معمول دندان را در جای خود نگه می دارد ، از بین می رود. این بدان معناست که هیچ لنگری برای نگه داشتن دندان جایگزین وجود ندارد. ایمپلنت دندان با استفاده از یک پایه تیتانیومی که به شکل پیچ می باشد ، با تکرار عملکرد ریشه طبیعی دندان این مشکل را حل می کند. ایمپلنت دندان می تواند به شما در برگرداندن لبخند و کیفیت زندگی کمک کند. و از آنجا که ایمپلنت بر روی استخوان فک شما ثابت می شود ، نیازی نیست که نگران از بین رفتن یا بیرون آمدن ایمپلنت باشید.

اولین مزیت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر هم چون پروتز دندانی و پل های دندانی حفاظت از ساختار و بافت استخوان فک توسط ایمپلنت است. در روش درمانی ایمپلنت، یک پیچ تیتانیومی مخصوص، به جای ریشه دندان از دست رفته، در فک قرار می گیرد و با پر کردن جای خالی ریشه ی دندان قبلی از تخریب بافت استخوان فک جلوگیری می کند.

مزیت دیگر ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های درمانی، ظاهر و عملکرد ایمپلنت است. یک ایمپلنت دندانی چه از نظر کارایی در هنگام جویدن غذا و چه از نظر شکل و ظاهر کاملاً مشابه دندان طبیعی است و برخلاف پروتز دندانی برای بیمار هیچ گونه محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

وجودهمه دندان ها در دهان می تونه به اعتماد بنفس شما کمک بکنه به این ترتیب شما دیگه نگران توجه دیگران به دندان های از بین رفته خود نیستید.

هنگامی که دندان ها از بین میرن ناحیه استخوانی فک که این دندان ها را نگه می دارد شروع به تحلیل رفتن میکند انجام ایمپلنت به استخوان ناحیه فک شما کمک می کند.

پس از کشیدن یا نبودن دندان دندان های اطراف شروع به کج شدن به سمت حفره خالی میکنند.

ازدست رفتن دندان می تواند بر کیفیت جویدن غذا نوع غذایی که می خورید تاثیر داشته باشد.

همچنین افرادی که دندان هایشان از بین رفته رژیم غذایی ضعیف تری دارند و بر سلامتی آن ها تاثیر دارد.

از جمله مزیت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر هم چون پروتز دندانی و پل های دندانی حفاظت از ساختار و بافت استخوان فک توسط ایمپلنت است.

در روش درمانی ایمپلنت، یک پیچ تیتانیومی مخصوص، به جای ریشه دندان از دست رفته، در فک قرار می گیرد و با پر کردن جای خالی ریشه ی دندان قبلی از تخریب بافت استخوان فک جلوگیری می کند.

مزیت دیگر ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های درمانی، ظاهر و عملکرد ایمپلنت است. یک ایمپلنت دندانی چه از نظر کارایی در هنگام جویدن غذا و چه از نظر شکل و ظاهر کاملاً مشابه دندان طبیعی است و برخلاف پروتز دندانی برای بیمار هیچ گونه محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

در چه مواردی از ایمپلنت استفاده می شود؟

۱ فاصله بین دندانهای جلو در اثر از دست رفتن یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.

۲ فاصله زیاد بین دندان ها در اثر از دست رفتن یک یا بیش از یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.

۳ زمانی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از دست رفته باشد و تنها یک سمت، دندان طبیعی باشد.

۴ زمانی که کلیه دندانهای یک یا هر دو فک از دست رفته باشد.

همچنین مزایای داشتن ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنتهای دندانی جایگزین مناسبی هستند برای : کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند . کسانی که دندانهای خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند. کسانی که احتیاج به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود . کسانی که تمایل به داشتن دندانهایی بامشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند . .

چه کسانی "نمی‌توانند" ایمپلنت دندانی انجام دهند؟ ‌

‌بعضی از افراد هستند که نمی‌توانند ایمپلنت دندانی انجام دهند زیرا استخوان کافی در فک ندارند یا بیماری خاص مربوط به دهان و دندان دارند؛ و یا از داروهایی استفاده می‌کنند که ترمیم استخوان در اطراف کاشت را دشوار می‌کند. این افراد کاندید مناسبی برای کاشت دندان محسوب نمی‌شوند. ‌

‌ ‌افرادی که داروهای خاصی مانند استروئیدها یا داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی بدن مصرف می‌کنند نیز کاندیداهای مناسبی نیستند و همچنین افرادی که عادت‌های خاصی مثل دندان قروچه دارند، و یا دندان‌هایشان را به‌شدت بهم می‌فشارند که باعث خوردشدن و لب‌پریدگی

دندان‌ها می شود. این اعمال ممکن است فشار زیادی به ایمپلنت‌ها وارد کنند و برایشان مناسب نیست.

‌ محدودیت سنی کاشت دندان: انجام کاشت دندان هیچ محدودیت سنی خاصی ندارد؛ در اکثر موارد، شما می‌توانید یک کانديد و فرد مناسب برای کاشت دندان به روش ایمپلنت باشید، به شرطی که دندان و فکتان سالم باشد و بتوانید یک عمل ایمپلنت دندان خوبی را انجام دهید. اگر فردی

سیگاری نباشید، مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید و لثه های سالم و استخوان کافی در فک خود داشته باشید، انجام ایمپلنت برای شما انجام‌پذیر است.‌

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!