آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تمام آنچه شما باید درباره ایمپلنت دندان بدانید

هر آنچه باید درباره ایمپلنت بدانیم.ایمپلنت دندان درد دارد؟طول عمر ایمپلنت دندان.عمل ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد؟

تمام آنچه شما باید درباره ایمپلنت دندان بدانید
18 تیر 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

تمام آنچه شما باید درباره ایمپلنت دندان بدانید

آیا به فکر کاشت دندان هستید؟ آیا به دنبال این هستید که دریابید که آیا کاشت دندان برای شما مناسب است یا خیر؟ برای بعضی از بیماران ، فقط فکر داشتن یک کاشت جراحی در دهان آنها می تواند باعث ترس و وحشتناک شود. ابتدا اجازه دهید تا یک بررسی کلی در مورد کاشت دندان داشته باشیم و به هر جنبه ای از دریافت آن نگاه کنیم. اکنون گزینه های بیشتری برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد و یکی از محبوب ترین و ترجیح ترین روش کاشت دندان است. این قسمت های پیچ مانند در استخوان فک قرار می گیرند و به منظور تقلید از ریشه دندان هستند. برای پشتیبانی از یک یا چند دندان کاذب استفاده می شود. کاشت معمولاً از تیتانیوم ساخته می شود و توسط دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت دندان مانند جراح دهان و دندان جراحی می شود.

عمل جراحی کاشت دندان معمولاً یک عمل جراحی سرپایی است که با مراحل بهبودی بین زمان انجام می شود. فرآیند قرار دادن ایمپلنت دندان شامل مراحل مختلفی از جمله:

 • آسیب دیدگی دندان
 • در صورت لزوم آماده سازی استخوان فک (پیوند)
 • قرار دادن ایمپلنت دندان
 • رشد و بهبودی استخوان
 • قرار دادن اباتمنت
 • قرار دادن دندان مصنوعی

کل فرآیند می تواند ماهها از ابتدا تا به پایان برسد. بیشتر آن زمان به بهبودی و انتظار برای رشد استخوان جدید در فک شما اختصاص دارد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد؟

روند دریافت کاشت دندان چند ماه طول می کشد و این سه مرحله را شامل می شود:

قرار دادن ایمپلنت: ابتدا باید جراحی انجام دهید تا ایمپلنت در فک شما قرار گیرد ، جایی که از آن با بافت لثه پوشانده شده است و اجازه دارد به مدت سه تا شش ماه در استخوان فک بپیوندد.

 پیوست پست: دندانپزشک شما پستی را به ایمپلنت می زند و بافت لثه مجاز به رشد در اطراف آن است. در بعضی موارد، ایمپلنت و پست به طور همزمان قرار می گیرد. در صورت قرار دادن آنها در همان زمان، ایمپلنت ترکیبی و پست به عنوان لنگر دندان جایگزین استفاده می شود. یک تاج سفارشی شده را به پست کاشت ایمپلنت وصل می کند.

چندین عامل وجود دارد که طول مدت زمان لازم برای انجام عمل کاشت را تعیین می کند.

 • سلامتی دندان شما
 • تعداد دندان های درگیر
 • کدام دندان جایگزین می شود
 • در صورت وجود دندان قبل از قرار دادن ایمپلنت استخراج می شود

در صورت نیاز به استخراج برای بهبودی یا پیوند استخوان قبل از کاشت پست ها ممکن است طولانی تر شود.

این عوامل همچنین تعداد مراجعه به دندانپزشک را در طول دوره درمانی مشخص می کند. به عنوان مثال، یک عمل جراحی کاشت یک دندان به طور معمول می تواند یک تا دو ساعت از شروع تا پایان انجام دهد. این شامل زمان بیهوشی و همچنین لباس پوشیدن بیمار برای یک محیط جراحی استریل است.

آیا کاشت ایمپلنت دردناک است؟

قرار دادن ایمپلنت اغلب راحت تر از بیرون کشیدن دندان است و معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی ساده انجام می شود. شما هیچ وقت احساس درد نخواهید کرد، اما درست مانند بعد از عمل جراحی، ممکن است در طول هفته بعد از عمل احساس ناراحتی کنید. اگر بسیار عصبی هستید یا اگر مورد پیچیده ای است، ممکن است دندانپزشک به شما آرام بخش دهد. از بی حسی عمومی به ندرت برای کاشت استفاده می شود و عموما فقط برای موارد بسیار پیچیده استفاده می شود. بیشتر بیماران گزارش می دهند که مطابق روش پیش بینی شده، بسیار راحت تر عمل می کنند. پزشک برای رفع هرگونه ناراحتی که ممکن است رخ دهد ، داروهایی را تجویز می کند.

آیا تمیز کردن دندان های کاشت دشوار است؟

خیر، اگر می خواهید ایمپلنت شما طولانی مدت عمر داشته باشد،  باید مراقبت زیادی انجام گیرد. تیم دندانپزشکی شما باید در مورد چگونگی مراقبت از کاشت خود توصیه های مفصلی به شما ارائه دهد. تمیز کردن اطراف دندان های متصل به ایمپلنت ها سخت تر از تمیز کردن دندان های طبیعی نیست. با این حال، ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که دسترسی به آنها دشوار باشد و به شما نشان داده می شود که چگونه آنها را تمیز کنید.  ممکن است لازم باشد بارها و بارها به پزشک خود مراجعه کنید اما تیم دندانپزشکی شما قادر خواهد بود در این مورد با شما صحبت کند.

فاز اول

 1. برای قرار دادن جراحی کاشت، دهان شما با بی حسی موضعی کاملاً بی حس می شود.
 2. برش در لثه های شما ایجاد می شود که در آن کاشته می شود تا استخوان زیر آن قرار بگیرد.
 3. سپس از یک مته تخصصی (اما بی سر و صدا) برای ایجاد فضایی برای کاشت در استخوان استفاده می شود.
 4. سپس خود ایمپلنت دندان با یک ابزار دستی یا همان مته کاشت مورد استفاده قرار می گیرد که برای ایجاد فضای اولیه استفاده می شود.
 5. بعد از اینکه مطمئن شدیم ایمپلنت کاملاً سالم است، یک پیچ دوم به خود ایمپلنت پیچ خورده و در طی فرایند بهبودی در جای خود باقی می ماند.
 6. لثه ها روی کاشت بسته شده و یک بخیه یا دو قرار داده می شود.
 7. در طی چند ماه آینده ایمپلنت به استخوان ایمن می شود.

فاز دوم

 1. مرحله دوم با قرار گرفتن مجدد در معرض کاشت آغاز می شود. برش کوچک دیگری در لثه شما ایجاد می شود تا کاشت کاشته شود، مگر اینکه یک قطعه جداگانه روی کاشت وجود داشته باشد که بالای لثه قرار دارد.
 2. برای ایجاد تصور، یک کاشت کوچک روی کاشت قرار داده شده است. این مؤلفه همان چیزی است که از آزمایشگاه برای متناسب کردن تاج جدید شما استفاده می کند.
 3. سپس دندانپزشک شما یک سری قرارها را برای ایجاد تاج کاشت جدید شما شروع می کند. اگرچه برخی از مراحل ممکن است در مورد شما متفاوت باشد، آنها معمولاً شامل ایجاد تصور از دندان های شما هستند. از این برداشت ها، آنها مدل های کاری دقیقی از دهان شما ایجاد می کنند که برای تراز کردن مناسب با دقت نصب می شوند. تاج شما روی این مدلها ساخته شده است.
 4. مرحله آخر قرار دادن نهایی تاج جدید شماست. در بعضی موارد بسته به اینکه دندان در حال ترمیم است، ممکن است دندانپزشک بخواهد قبل از اتمام کامل در تاج جدید امتحان کند تا شکل و تناسب آن در دهان شما بررسی شود.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در رابطه با ایمپلنت اقساطی و یا دیگر خدمات دندانپزشکی مانند کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان میتوانید با ما تماس بگیرید02144461471

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!