آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

از چه سنى مى توان کامپوزیت انجام داد؟

بهترین سن برای انجام کامپوزیت دندان، رنگ پذیری کامپوزیت دندان، آیا کامپوزیت باعث خراب شدن دندان ها میشود؟

از چه سنى مى توان کامپوزیت انجام داد؟

در جواب باید گفت که درمانهایى مثل لمینت سرامیکی و روکش تمام سرامیک باید بعد از سن بلوغ انجام شود ولى اگر قبل از سن بلوغ نیاز به درمان باشد مى توان از روش کامپوزیت ونیر استفاده کرد. مثالى از مواردى که قبل از سن بلوغ مى توان با کامپوزیت مشکلات دندانى را برطرف کرد، در مواردى است که بیمار بدلیل اختلالات مادرزادى دچار نقص مینا و بدرنگى و بدفرمى دندانها است و در این موارد مى توان از روش کامپوزیت ونیر استفاده کرد. گاهى در کار به مراجعه کنندگانى برخورد مى کنم که خودشان هم نمى دانند چه مى خواهند و انتظارشان از درمان چیست و یا تصور غلطى نسبت به درمانهاى دندانپزشکى زیبایى دارند.مثلا فردى که دچار شکست عاطفى شده و به قول خودش براى بهتر شدن حال روحى اش تصمیم به انجام کامپوزیت دندان گرفته و یا فردى که بعد از دوران روحى سختى که گذرانده با انجام لمینت دندان مى خواسته تغییر و تحولى در خود ایجاد کند!

از نظر من انجام درمان زیبایى براى این افراد اشتباه است، زیرا ممکن است حتى بعد از درمان هم حال روحى انها خوب نشود و انوقت به درمان ایراد مى گیرند. لذا لازم است حتما بیمار در مورد درمان، محدودیتها و انچه که امکانپذیر است، توجیه شود و خواسته هاى غیر قابل انجام او توضیح داده شود تا پس از درمان سرخورده نشود و بداند که با این درمان دقیقا چه چیزى بدست مى اورد و چه چیزى را نمى تواند بدست بیاورد.

افراد مشهوری که کامپوزیت ونیر انجام دادند.

 

اصلاح نامرتبى، رنگ و فرم دندانها به روش کامپوزیت ونیر.

یک نکته بسیار مهم در مورد عدم تقارن دو نیمه فک این است که اگر عدم تقارن مربوط به مشکلات بیس استخوانى فک باشد، نمى توان با درمانهاى زیبایى انرا اصلاح کرد. ولى اگر مشکل مربوط به شکل و فرم دندانها باشد، مى توان تا حد امکان این تقارن را ایجاد کرد. براى اینکه متوجه بشوید که تا چه حد مى توان تقارن دندانها را اصلاح کرد در اینه از نماى روبرو به دندانهایتان نگاه کنید.

آیا خط تقارن دندانها با خط تقارن صورت در یک امتداد است؟

آیا طول دندانهاى نیمه چپ و راست با هم متفاوت است؟

در صورت مثبت بودن جوابها، مى توان انتظار داشت که با درمان لمینت دندان یا کامپوزیت دندان به نتیجه مطلوب برسیم. آیا در انجام این روش دندانها برجسته مى شوند.

جواب : خیر، لایه ونیر مى تواند بسیار نازک روى دندان قرار گیرد، بگونه اى که هیچ برجستگى روى دندان ایجاد نشود.

سوال دوم این است که آیا در این روش نیاز به تراش دندان است ؟

جواب : خیر، نیاز به تراش نیست مگر در موارد نامرتبى دندانها و یا بلند بودن یا بیرون زدگى دندانها.

آیا کامپوزیت ونیر باعث زودتر خراب شدن دندان مى شود؟

جواب این سوال به کیفیت درمان بستگى دارد.

اگر تطابق پوسته ونیر با دندان درست نباشد و درز و یا فاصله داشته باشد، این درز مى تواند باعث گیر پلاک و باکترى شده که خود موجب ایجاد بوى دهان و تغییر رنگ و در نهایت پوسیدگى و مشکلات لثه اى مى شود. در ضمن کامپوزیت نباید برحستگى زیاد در ناحیه نزدیک لثه داشته باشد که خود همین برجستگى و لبه مى تواند باعث گیر پلاک باکتریایى شود.اما اگر ونیر دقیق اجرا شود، هیچ مشکلى براى دندان ایجاد نخواهد شد.طبیعى بودن مهمترین اصل زیبایى است.براى اینکه کامپوزیت ونیر طبیعى باشد باید موارد متعددى مورد توجه قرار گیرد.

١- فرم دندان که باید در تناسب با اجزاى صورت باشد و نسبت طول به عرض دندان و میزان برجستگى و ضخامت ونیر و انحناى و زوآیاى دیواره هاى دندان دقیق اجرا شود

٢-رنگ دندان: که باید با رنگ چهره، سن و جنسیت بیمار هماهنگى داشته باشد و در ضمن شفافیت ان نیز مناسب باشد.

خلاصه اینکه توجه به جزییات است که موجب طبیعى بنظر رسیدن دندان مى شود و ایجاد این جزییات مستلزم صرف وقت و حوصله توسط دندانپزشک و البته داشتن تخصص و تجربه لازم است.

رنگ پذیرى کامپوزیت چگونه است؟

رنگ پذیرى کامپوزیت به نوع کامپوزیت و کیفیت پالیش و پرداخت بستگى دارد. کامپوزیت هاى نانو فیلر که داراى ذرات فیلرى در حد و اندازه نانو هستند، رنگ پذیرى کمترى نسبت به انواع کامپوزیتهاى دیگر دارند. نکته دیگر دقت در هزینه کامپوزیت و انجام کلیه مراتب پرداخت است که به سطحى صاف با کمترین تمایل به رنگ پذیرى منجر مى شود. و در نهایت رعایت بهداشت فرد نیز در عدم رنگ پذیرى کامپوزیت اهمیت دارد.

در درمانهاى زیبایى دندانپزشکى مثل لمینت سرامیکی و یا ونیر، معمولا بلافاصله پس از درمان یک احساس غریبگى همراه با ورم و سنگینى احساس مى کند و لازم است کمى بیمار صبور باشد و بعد از دو سه هفته این احساس برطرف مى شود و بیمار کاملا حس دندانهاى طبیعى را خواهد داشت. در ضمن اینکه در روش کامپوزیت ونیر بلافاصله پس از کار، سفیدى رنگ بالا است و بعد از چند روز رنگ شفاف تر و درجه سفیدى ان طبیعى تر مى شود.

شماره واتساپ جهت ارسال عکس:09393558965

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1650 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 15 آذر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!