آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انتخاب رنگ لمینت

لمینت سرامیکی نازکی از جنس پرسلن (سرامیک) است که روی سطح بیرونی دندان چسبانده میشود و برای زیباتر و جذاب تر شدن لبخند ( اصلاح طرح لبخند ) کاربرد دارد.

انتخاب رنگ لمینت
18 فروردین 1400
0

انتخاب رنگ لمینت

لمینت سرامیکی نازکی از جنس پرسلن (سرامیک) است که روی سطح بیرونی دندان چسبانده میشود و برای زیباتر و جذاب تر شدن لبخند ( اصلاح طرح لبخند ) کاربرد دارد. لمینت ها می توانند جهت رفع مشکلات دندانی مانند: سفید کردن دندان ها و یا اصلاح بدرنگی آنها، تصحیح فرم و شکل دندان و بلندتر کردن آنها، بستن فضاهای بین دندانها و ایجاد یک لبخند زیبا و جذاب استفاده شوند.

این درمان می‌تواند سایش، پریدگی و بدشکلی های دندانی را بازسازی کرده و ظاهری طبیعی و زیبایی دارد. انتخاب رنگ لمینت ها یکی از مهم ترین تصمیماتی است که شما باید در مورد آن، با تعامل کامل با درمانگرتان بگیرید. هرچند لمینت‌ها می‌توانند تا درجات بالا سفید باشند، با این حال باید بدانید که طبیعی نبودن و سازگار نبودن رنگ ترمیم‌های جدید با دیگر دندان‌ها، می‌تواند ظاهر درمان انجام شده را از حالت طبیعی خارج نموده و به مرور زمان برای شما خسته کننده باشند. در این زمینه خوب است که نظرات و خواسته‌هایتان را به درمانگرتان اطلاع دهید و با همفکری و تعامل کامل نسبت به رنگ تصمیم گیری شود. رضایت شما از درمان اولویت اول است، با این حال درمانگر شما با تجربیاتی که کسب کرده است، بهتر می‌تواند نسبت به رنگ انتخابی شما را راهنمایی کند.

در بحث اصلاح طرح لبخند، انتخاب کامپوزیت ونیر و لمینت دندان معمولا برای مراجعین ما سخت است. هر چند ما بر اساس شرایط دندانی مراجعه کننده، نیاز درمانی او و انتظارش از درمان زیبایی، بهترین پیشنهاد را اعلام خواهیم کرد، با این حال قطعا با اطلاع از خصوصیات هریک بهتر خواهید توانست نسبت به تصمیم گیری صحیح اقدام نمایید.

جنس کامپوزیت ونیر از رزین است ولی جنس لمینت از سرامیک است. به همین خاطر لمینت سرامیکی استحکام بیشتر و رنگ پذیری کمتری دارد.

کامپوزیت دندان یک درمان مستقیم است و مراحل ساخت مستقیم روی دندان بیمار در مطب صورت می گیرد ولی لمینت دندان یک درمان غیر مستقیم است و ساخت آن در لابراتوار انجام می شود و سپس دندانپزشک آن را روی دندان می چسباند. به همین خاطر کامپوزیت می‌تواند در یک جلسه درمان و لمینت سرامیکی معمولا یک تا دو هفته زمان لازم دارد.

تراش دندان در سیستم لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است..

هزینه کامپوزیت ونیر به نسبت کمتر از لمینت سرامیکی است.

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان:

جنس کامپوزیت ونیر از ماده ای با بیس رزینی است ولی جنس لمینت لز سرامیک است.

کامپوزیت ونیر یک درمان مستقیم است و مراحل ساخت مستقیم روی دندان بیمار در مطب صورت می گیرد ولی لمینت دندان یک درمان غیر مستقیم است و ساخت آن در لابراتوار انجام می شود و سپس دندانپزشک آن را روی دندان می چسباند.

درمان کامپوزیت ونیر در یک جلسه انجام می شود ولی درمان لمینت سرامیکی معمولا در سه جلسه.

استحکام فشاری لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت ونیر است.

تراش دندان در سیستم لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ونیر است

هزینه کامپوزیت ونیر اقتصادی تر و پایین تر از لمینت سرامیکی است.

لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان، درمان های مشابهی برای اصلاح طرح لبخند هستند و بر اساس شرایط دندان ها اتخاب بین این دو روش صورت می گیرد.لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت ونیر دارای مقاومت بیشتر، هزینه بالاتر و تراش بیشتر بوده و در ضمن لمینت سرامیکی در سه جلسه درمان انجام می شود و کامپوزیت ونیر در یک جلسه. به طور خلاصه هر سیستمی دارای مزایا و ویژگی خاص خودش است که یک دندانپزشک متخصص بر اساس معاینه کلینیکی و انتظار بیمار از درمان، روش مناسب را به بیمار پیشنهاد می دهد.

انواع لمینت سرامیکی دندان :

لمینت‌ های سرامیکی دندان از لحاظ مواد به کار رفته در آنها با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

بعضی از انواع سرامیک‌ها مثل زیرکونیا استحکام بسیار بالایی دارند ولی از نظر زیبایی نسبت به انواع دیگر سرامیک‌ها از زیبایی کمتری برخوردارند. بنابراین برای دندان‌هایی که تحت فشارهای سنگین قرار دارند استفاده می‌شوند.

انواع دیگری از سرامیک‌ها مانند EMAX، هم دارای استحکام قابل قبولی هستند و هم از لحاظ ظاهر طبیعی، زیبا هستند و برای دندان‌هایی که نسج بیشتری دارند استفاده می‌شوند.

برای دندان‌هایی که بافت نسبتا کاملی دارند و تنها تغییرات جزئی در شکل و فرمشان لازم است از انواع کریستالی استفاده می‌شود که حداکثر میزان درخشندگی و ظاهر طبیعی را نشان می‌دهند.

برای انتخاب بهترین سرامیک برای انجام لمینت، پیش از انجام کار باید از دندانپزشک خود راهنمایی بگیرید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!