آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

هر آنچه نیاز درباره لمینت بدانید

لمینت دندان سرامیکی یک پوسته نازک است که برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته شده و روی دندان قرار می گیرد. لمینت سرامیکی ویژگی هایی دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای اصلاح طرح لبخند تبدیل کرده است.

هر آنچه نیاز درباره لمینت بدانید
27 فروردین 1401
0

لمینت دندان سرامیکی یک پوسته نازک است که برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته شده و روی دندان قرار می گیرد. لمینت سرامیکی ویژگی هایی دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای اصلاح طرح لبخند تبدیل کرده است. لمینت دندان سرامیکی قوی و ماندگار است (طول عمر لمینت دندان بین 15 تا 20 سال می باشد)، صاف (سطح شفاف ظاهری طبیعی را فراهم می کند)، همچنین لمینت سرامیکی دندان به راحتی لکه نمی گیرد. مهمترین مزیت لمینت دندان سرامیکی زیباسازی فوق العاده ی لبخند می باشد و دلیل اصلی افراد برای دریافت لمینت دندان سرامیکی نیز همین می باشد.

همه روکش های لمینت دندان دارای خصوصیات مشترک زیر هستند:

بسیار نازک

بادوام

طبیعی به نظر می رسد

برای هر فرد سفارشی ساخته می شوند

بطور دائمی به قسمت جلوی دندان چسبانده می شود

روکش های لمینت سرامیکی دندان جلوی دندان (یا سطح) دندان را می پوشانند. لمینت سرامیکی به منظور اهداف بسیاری برای بیماران دندانپزشکی زیبایی استفاده می شود، از جمله کاربردهای لمینت سرامیکی اصلاح ناهمواری جزئی دندان ها، ساییدگی دندان و سفید کردن دندان می باشد. لمینت سرامیکی دندان همچنین می تواند شکل دندان های شما را تغییر دهد، تراشه ها را پنهان کند، نسبت نامناسب لثه به دندان را اصلاح کند، فاصله ی بین دندان ها را ببندد و بین دندان ها یکنواختی ایجاد کند. برای نگهداری و مراقبت از لمینت دندان سرامیکی، به طور منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.

لمینت سرامیکی بطور خاص برای دندان های هر فرد و در آزمایشگاه تخصصی ساخته می شود. فرآیند ساخت روکش لمینت سرامیکی تقریبا 3 هفته طول می کشد. روکشهای لمینت سرامیکی مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ دارند و بسیار بادوام هستند.

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

لمینت سرامیکی طبیعی تر به نظر می رسد، زیرا مواد سازنده ی لمینت نور را به روشی بسیار شبیه به مینای دندان بازتاب می دهند.  کامپوزیت دندان هم زمانی که پولیش می شوند طبیعی به نظر می رسند. اگر دندانهای شما بشدت لکه دار شده، آسیب دیده، به صورت نادرست تنظیم شده یا شکاف های بزرگتری دارند، ممکن است دندانپزشک شما لمینت سرامیکی را توصیه کند.

کامپوزیت دندان برای نقص های خفیف تا متوسط ​​مناسب تر هستند. اگر مشکل شما آنقدر شدید است که نمی توان با استفاده از روکش ها آن را درمان کرد، دندانپزشک شما ممکن است به جای کامپوزیت و لمینت گزینه هایی مانند تاج دندان یا درمان ارتودنسی را توصیه کند. در صورت از دست رفتن دندان بهترین درمان حال حاضر، ایمپلنت می باشد. طول عمر لمینت سرامیکی به طور متوسط ​​10 تا 20 سال دوام می آورند، اگرچه وقتی شما بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و دستورالعمل های دندانپزشک خود را انجام دهید، روکش های لمینت حتی می توانند دوام طولانی تری داشته باشند. ونیرهای کامپوزیتی تقریباً نیمی از طول عمر لمینت دندان را دارند، معمولاً 5-7 سال. روکش های لمینت بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت هستند، به این معنی که آنها نسبت به شکسته شدن مقاوم تر هستند. با این حال، لمینت ها نمی توانند مانند روکش کامپوزیت ترمیم شوند. اگر لمینت سرامیکی آسیب دیده باشد، نیاز به تعویض دارد که می تواند نسبتاً پرهزینه باشد.

میزان تراش لمینت سرامیکی

یکی از سوالات شایع در مورد لمینتهای سرامیکی میزان تراش دندان برای آماده کردن فضای مناسب جهت قرارگیری لمینتهاست. بطور معمول میزان تراش دندان برای بیشتر لمینتهای سرامیکی نسل جدید بین 0. 3 تا 0. 5 میلی متر است. یعنی به اندازه عمق شیاری که در تصویر روی سطح دندان ایجاد شده است. (مینای دندان بصورت کامل برداشته نمیشود و بخشی از آن که ضامن اتصال بسیار محکم لمینت به دندان است حفظ میشود) البته در گذشته به دلیل مقاومت کمتر سرامیکها نیاز به میزان بیشتری از تراش دندان بود تا لمینتها ضخیمتر بوده و مقاومت بیشتری داشته باشند اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه لمینتها بسیار نازک تر و با مقاومت فوق العاده بالاتری ساخته میشوند که سبب کاهش قابل توجه میزان تراش دندان شده است. لازم به ذکر است که میزان تراش دندان برای لمینتها در مقایسه با روکشها بسیار بسیار کمتر و محافظه کارانه تر است.

چند لمینت برای من لازم است؟

اگر هدف طراحی و خلق یک لبخند جدید و زیبا باشد، تصمیم گیری برای تعداد لمینتهای لازم از یک فرمول بسیار ساده پیروی میکند.

دندانهایی که در زمان صحبت کردن و خندیدن در معرض دید هستند باید لمینت شوند.

در پستهای بعدی راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری در اختیار شما خواهم گذاشت.

طول عمر لمنت سرامیکی

ماندگاری لمینتهای سرامیکی چقدر است؟ آیا لمینتها نیاز به ترمیم دارند؟

جواب کوتاه این است: در صورتی که لمینتهای سرامیکی درست و با دقت ساخته شوند و تطابق عالی با دندان و لثه داشته باشند میتوانند سالهای طولانی بدون هیچ مشکلی در دهان به وظیفه خود عمل کنند و نیازی به ترمیم نخواهند داشت. سرامیکها ذاتا امکان پوسیده شدن را ندارند و پوسیدگی فقط میتواند در دندان اتفاق بیفتد. شرایط وقوع پوسیدگی در پستهای بعدی توضیح داده خواهد شد.

برای کسب آگاهی بیشتر در این مورد، مطالب بعدی را دنبال کنید.

قیمت لمینت دندان چقدر است؟

بین درمان های زیبایی لمینت دندان و کامپوزیت دندان، لمینت سرامیکی هزینه بیشتری داره تقریبا دو الی سه برابر هزینه کامپوزیت است.

یکی از علت های افزایش قیمت لمینت ساخت آنها در لابراتوار است و به همین دلیل لابراتوار سازنده لمینت بسیار در کیفیت لمینت موثر است.

ما با چندین لابراتوار که جز بهترین ها هستند فعالیت میکنیم که بتونیم لمینتی با بهترین کیفیت رو به شما ارائه بدیم.

از طرفی کار انجام شده و لمینت های ساخته شده در لابراتوار هامون قبل از انجام کارتون بهتون نشون داده میشه تا با خیال راحت انتخاب و اعتماد کنید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!