آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

جایگزینی کامپوزیت با لمینت

جایگزینی کامپوزیت با لمینت یکی از مهم‌ترین دغدغه افرادی است که به دلایل مختلف قصد تغییر روکش دندان خود را دارند که در این مقاله به تفصیل درباره آن توضیح خواهیم داد.

جایگزینی کامپوزیت با لمینت

جایگزینی کامپوزیت با لمینت یکی از مهم‌ترین دغدغه افرادی است که به دلایل مختلف قصد تغییر روکش دندان خود را دارند که در این مقاله به تفصیل درباره آن توضیح خواهیم داد.

رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از مهم‌ترین مباحث در حفظ زیبایی دندان و حفظ سلامتی بدن در برابر ویروس‌ها و بیشتر بیماری‌های عفونی است؛ استفاده از مسواک باعث سلامت دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها می شود.

در گذشته برای رفع مشکلات دندان، روش‌های زیادی وجود نداشت اما امروزه برای رفع تمامی مشکلات مربوط به دهان و دندان و بیشتر زیبا‌سازی دندان‌ها روش های مختلفی وجود دارد که از متداول‌ترین روش‌ها برای زیبا‌سازی دندان می‌توان به لمینت‌های دندان و انواع کامپوزیت‌ها و ونیر اشاره کرد.

لمینت یا کامپوزیت از مهم ترین درمان های زیبایی دندان هستند که هر دو روش به افزایش زیبایی و تغییر ظاهر دندان‌ها کمک می‌کنند. در هر دو روش برای تغییر رنگ و اندازه دندان، لایه نازکی از مواد و یا روکش به دندان‌های جلویی چسبانده می‌شود.

فرقی نمی‌کند که افراد با توجه به شرایط خود و دندان‌هایشان چه روشی را برای زیباسازی آن‌ها انتخاب می‌کنند چرا‌که در هر روشی ممکن است بنابر دلایلی به فکر جایگزینی آن با روش دیگر شوند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که فرد نیاز به جایگزینی لمینت با کامپوزیت دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی و با بهره‌گیری از راهنمایی‌های دندانپزشک، بهترین روش درمان را انتخاب کنید.

در بالا نیز به این نکته اشاره شد که گاهی با توجه به شرایطی که برای فرد به وجود می‌آید بعد از مدتی امکان اینکه بخواهد کامپوزیت دندان های خود را با لمینت دندان تعویض نماید وجود دارد.

همان طور‌که گفتیم هر دو روش مناسب‌ترین روش‌ها برای برطرف کردن معایب ظاهری دندان‌های معیوب هستند که تفاوت‌های فراوانی نیز با هم دارند.

عمده ترین تفاوت لمینت با کامپوزیت در جنس لایه‌ای آن است و از همین رو نیز مراحل انجام این درمان‌ها و همین طور ویژگی هر کدام از این‌ها متفاوت است که در ادامه به بررسی نحوه جایگزینی کامپوزیت با لمینت خواهیم پرداخت.


فرایند جایگزینی کامپوزیت با لمینت

کامپوزیت دندان با توجه به این که روش کم تهاجمی است و در این روش دندان نیاز به تراش ندارد و معمولا نسبت به لمینت نیز هزینه کمتری دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

مراحل درمان و جایگزینی لمینت با کامپوزیت پس از بررسی توسط دندانپزشک آغاز می شود. در مرحله نخست، پزشک با روشی مناسب، لمینت دندان را برمی دارد.

سپس سطح دندان‌ها با استفاده از مواد مخصوصی پاکسازی می شوند. و بعد از معاینه دندان در صورت بروز پوسیدگی چنانچه دندانی پوسیده شده باشد پوسیدگی آن درمان می‌شود.

چون در روش کامپوزیت دندان نیازی به تراش نیست پس از آماده سازی سطح دندان ها قالبی از دندان ها تهیه شده و طی مراحلی روکش کامپوزیت توسط دندان ساز آماده می‌شود.

ساخت کامپوزیت دندان بر خلاف لمینت که در لابراتوار ساخته می‌شود پروسه طولانی ندارد و همان‌جا در مطب توسط دندانپزشک قالب‌گیری و سپس با استفاده از نور آبی سخت می‌شود؛ پس از پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل حال نوبت به چسباندن آن ها روی دندان می‌شود.

درواقع می‌توان گفت پروسه کامپوزیت دندان بین 40 دقیقه تا 1 ساعت به طول می‌انجامد.


کاربرد های کامپوزیت دندان

همه افراد دوست دارند تا دندان های سفید و منظمی داشته باشند؛ داشتن دندان سفید و درخشان نه تنها یک حسن به حساب می آید بلکه باعث می شود تا اعتماد به نفس افراد نیز افزایش یابد از این رو افراد زیادی به دنبال انجام کامپوزیت دندان هستند.

امروزه یکی از روش های مناسب و کم هزینه نسبت به سایر روکش های دندان، کامپوزیت دندان است که نه‌تنها باعث منظم شدن فرم دندان‌ها می‌شود بلکه باعث می شود تا دندان ها دیگر زردی نداشته باشند و سفید و درخشان باشند.

این روش بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود از این رو طرفداران بسیاری دارد. معمولا بیشتر افرادی که دارای مشکلاتی مانند فاصله زیاد بین دندان ها، بد فرم بودن مادرزادی دندان‌ها، بدرنگی دندان و.. می باشند مناسب ترین گزینه برای انجام کامپوزیت دندان هستند.

همان طور که درباره کامپوزیت دندان گفتیم در این روش درمانی علاوه بر ترمیم زیبایی لبخند برای رفع سایر مشکلات دندان نیز استفاده می شود؛ مناسب ترین کاربرد های کامپوزیت عبارت است‌از:

مناسب برای پر کردن و رفع انواع خرابی های دندان
مناسب برای ترمیم دندان‌های شکسته
مناسب برای پر کردن فضای خالی بین دندان‌ها
مناسب برای ترمیم ترک خوردگی دندان
رفع بد رنگی دندان ها و سفید شدن آن‌ها
رفع بد فرمی دندان های جلو و صاف شدن آن ها

 

کامپوزیت و لمینت دندان چه تفاوت هایی دارند؟

ممکن است برای شما نیز این سوال به وجود بیاید که کامپوزیت و لمینت دندان چه تفاوت هایی دارند که گاهی افراد نظرشان را تغییر می‌دهند و به فکر جایگزینی کامپوزیت با لمینت می‌افتند؟ در اینجا چند مورد از این تفاوت ها را بیان می کنیم.

تفاوت عمده لمینت با کامپوزیت در نوع جنس آن‌ها است. جنس کامپوزیت دندان از مواد رزینی است در حالی که لمینت از سرامیک دندان پزشکی ساخته می شود.
مدت زمان طول درمان در دو روش متفاوت است. لمینت دندان به چند جلسه درمانی و دوره درمان طولانی تر نیاز دارد، کامپوزیت دندان معمولا در طی یک جلسه انجام می شود.
یکی از مراحل آماده سازی دندان‌ها جهت لمینت، تراش دادن آنها است. اما در ترمیم دندان ها به روش کامپوزیت نیازی به تراشیدن دندان‌ها نیست.
لمینت دندان قابلیت ترمیم ندارد اما کامپوزیت دندان قابل ترمیم است.
هزینه لمینت دندان از کامپوزیت دندان بیشتر است.
میزان استحکام لمینت از کامپوزیت بیشتر است.

 

جمع‌بندی

یکی از روش های زیباسازی دندان استفاده از کامپوزیت دندان است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ بنابراین افراد زیادی به دنبال استفاده از این روش برای داشتن دندان های زیبا و در عین حال لبخند زیبا هستند.

از مزایای کامپوزیت دندان می توان به این مورد اشاره داشت که همه دندان ها نیازی به کامپوزیت ندارند و برای پوشاندن زردی از روکش کامپوزیت استفاده می شود.

با توجه به این که در روش استفاده از کامپوزیت، نیازی به تراشیدن و جراحی دندان نیست و کامپوزیت به صورت مستقیم بر روی دندان قرار داده می شود؛ این روش قابل برگشت است و در صورت پشیمانی می‌توان کامپوزیت را از روی دندان برداشت.

طول عمر مفید کامپوزیت دندان در صورت رعایت و انجام مراقبت‌های اصولی و مداوم از دیگر ویژگی های این روش است؛ البته انجام آن توسط یک دندان پزشک متخصص و ماهر یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید رعایت شود.

از آن جایی که کار زیبایی دندان کار هر دندان پزشکی نیست از این رو در انتخاب کلینیک و دندان پزشک باید بسیار تحقیق کنید. مطمئنا دندانپزشک ماهر و باتجربه علاوه بر این که از بهترین نوع و برند کامپوزیت برای زیبایی لبخند، رفع زردی، بدرنگی دندان و... استفاده می کند بلکه تمام عیوب دندان را نیز رفع می نماید.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!