آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه چیز باعث طبیعی شدن کامپوزیت دندان میشود؟

همانطور که رنگ دندانهای طبیعی منوکروماتیک یا تک رنگ نیست و در قسمتهای مختلف متفاوت است، برای انکه کامپوزیت هم طبیعی بنظر برسد باید از کامپوزیت های مختلف با درجه شفافیت های متفاوت استفاده کرد. به این تکنیک یعنی استفاده از کامپوزیت های متفاوت در لایه های روی هم، تکنیک لایرینگ گفته می شود.

چه چیز باعث طبیعی شدن کامپوزیت دندان میشود؟
25 بهمن 1399
0

چه چیز باعث طبیعی شدن کامپوزیت دندان میشود؟

همانطور که رنگ دندانهای طبیعی منوکروماتیک یا تک رنگ نیست و در قسمتهای مختلف متفاوت است، برای انکه کامپوزیت هم طبیعی بنظر برسد باید از کامپوزیت های مختلف با درجه شفافیت های متفاوت استفاده کرد. به این تکنیک یعنی استفاده از کامپوزیت های متفاوت در لایه های روی هم، تکنیک لایرینگ گفته می شود.

احساس غریبگی و جدید بودن بلافاصله پس از درمان زیبایی مثل کامپوزیت ونیر، یک مسئله کاملا طبیعی است و معمولا یکی دو هفته باید صبر کرد و بعد از این مدت التهاب لثه برطرف می شود و لثه فرم می گیرد و رنگ کامپوزیت هم کمی شفافتر می شود و عضلات جونده و لب و دهان به فرم جدید هماهنگ می شوند و فرد احساس کاملا نرمال و طبیعی به درمان پیدا می کند.

کامپوزیت ونیرها به چه طریق بر روی دندان ها کار می شوند؟

ونیرهای کامپوزیتی را می توان به دو طریق بر روی دندان ها شکل داد:

1 – مونوکروماتیک و با استفاده از کامپوزیت یونیورسال:  این نوع از کامپوزیت ها میزانی از شفافیت را دارا می باشند که هم جهت بازسازی لایه های عاجی و هم لایه های مینایی دندان به کار می روند. در واقع در صورت استفاده از این نوع کامپوزیت ها، لایه های مختلف عاجی و مینایی تنها با استفاده از یک رنگ شکل داده می شوند.

2 – پلی کروماتیک و با استفاده از کامپوزیت های با رنگ های مختلف: گاه برای دستیابی به زیبایی بهینه، ونیرهای کامپوزیت مستقیم باید به صورت لایه لایه و با کمک کامپوزیت هایی با رنگ ها و شفافیت های مختلف بر روی دندان ها قرار داده شوند تا ونیرهای پلی کروماتیک مناسب حاصل شود.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟

بعد از صحبت برای رسیدن به معیارهایتان، نخسین لبخند آزمایشی میتواند انجام بپذیرد. لبخند آزمایشی فرآیندی است که تغییرات در دندان های شما را در یک مدل قالب گیری شده نشان می دهد. براساس شکل و ظاهری که می خواهید روکش کامپوزیت و دندان های شما داشته باشند، کارشنانس دندان پزشکی، با موم، روکش را روی مدل قالب گیری شده از دندان های شما قرار می دهد. این یک نمونه از روکش کامپوزیتی است که شما خواهید داشت و به شما اجازه می دهد تا شکل نهایی دندان هایتان را مشاهده کنید.

این کار با گرفتن یک تصویر از دندان های شما و فرستادن آن به آزمایشگاه انجام میشود. براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد.

در همین حال، اگر تصمیم به سفید کردن دندان هایتان قبل از روکش کردن آن ها داشته باشید، این کار انجام می پذیرد. وقتی دندان های شما سفید شدند، روکش کامپوزیتی به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرند، شکل می گیرند و پولیش میشوند.

تفاوت لمینیت های سرامیکی با ونیر کامپوزیت

لمینت سرامیکی دارای استحکام بالاتری نسبت به کامپوزیت و مقاوم تر در برار تغییر رنگ و سایش دندانها است. ونیر سرامیکی به دلیل ضخامت کمتر داراری زیبایی بیشتر، طبیعی تر و شفاف تر نسبت به کامپوزیت دندان است. اگر کامپوزیت دچار لپ پریدگی و شکستگی شود قابل ترمیم است ولی ونیر سرامیکی باید برداشته و جایگزین شود. عمر مفید لمینت سرامیکی بیشتراست، البته طول عمر در هر کدام از روش ها بستگی به عواملی مانند: رعایت بهداشت دهان و دندان،جنس دندان و مواد استفاده شده برای کامپوزیت یا لمینت دندان و مراقبت های بعد از آن دارد.

روکش های کامپوزیت دندان چه مزایایی دارند؟

شاید برجسته ترین فایده ترمیم دندان با روکش کامپوزیت ونیر، عدم نیاز به آماده سازی دندان باشد. به سادگی و بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته میتوان آن را به دندان چسپاند. برخلاف تاج دندان و لمینت دندان، روکش های کامپوزیتی قابل تعمیر هستند و هر مشکلی در ساختار آن ها به وجود بیاید قابل ترمیم است. اگر به درستی نگهداری شوند یا تعمیر آن ها مناسب باشد تا سالیان سال میتوان از آن ها استفاده کرد.

خیلی از افراد هستند که از ظاهر نامناسب دندانهایشان خوشحال نیستند و زردی رنگ دندانهایشان و نامرتب بودن دندانهایشان روی اعتماد به نفس انها تاثیر گذاشته و باعث کناره گیری و اختلال در روابط اجتماعی انها شده است.

از یکسو از درمانهای دندانپزشکی زیبایی هم دوری می کنند، زیرا تصور می کنند که ممکن است باعث اسیب به دندانها شود و یا نگران تعداد جلسات و طولانی شدن دوره درمان و زمانی هستند که باید برای اینکار بگذارند.

بهتر است بدانید که روش کامپوزیت ونیر یک درمان بسیار محافظه کارانه با حداقل تراش دندان و یا بدون تراش دندانها است که در یک جلسه درمان قابل انجام است و می توانید یکروزه و بدون نگرانی از اسیب به دندانها، لبخندی زیباتر داشته باشید و اعتماد بنفس خودتان را بالاتر ببرید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!