آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه افرادی می توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند؟

ایمپلنت دندان یک پیچ فلزی است که جایگزین قسمت ریشه دندان از دست رفته می شود. یک دندان مصنوعی (تاج) بر روی قسمت پیچ (پایه) قرار می گیرد و به شما نمای دندان واقعی می بخشد.

چه افرادی می توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند؟
17 بهمن 1400
0

چه افرادی می توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند؟

ایمپلنت دندان یک پیچ فلزی است که جایگزین قسمت ریشه دندان از دست رفته می شود. یک دندان مصنوعی (تاج) بر روی قسمت پیچ (پایه) قرار می گیرد و به شما نمای دندان واقعی می بخشد.

ایمپلنت دندان چیست؟

برخی از افراد به هر دلیلی ممکن است دندان های خود را از دست بدهند. همان طور که در عکس بالا مشخص شده است، ایمپلنت دندان یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان آن فرد به جای ریشه از دست رفته قرار داده می‌شود. فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند. این فیکسچر ها با دقت بسیار زیادی ساخته می شوند که کاملا طبیعی به نظر برسند.

دو قسمت اصلی ایمپلنت دندان که در عکس بالا مشخص شده است، Fixture و Abutment می باشند. قسمتی که از داخل استخوان فک قرار می‌گیرد که اصطلاحاً Fixture نامیده می‌شود و قسمتی تاجی که بالای لثه قرار می‌گیرد Abutment نامیده می شود. روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می‌گیرد. جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم است. از آنجا که تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها با استخوان فک کاملا سازگاری دارد، ایمپلنت ها باعث لغزش، سر و صدا یا آسیب استخوانی نمی شوند.

چه افرادی می توانند دندان های خود را ایمپلنت کنند؟

در صورتی که کلیه دندان های فک جلو و یا فک عقب از بین رفته باشد.

در صورتی که یکی از دندان های جلو از بین رفته باشد و فاصله ایجاد شده از دندان های کناری آن طبیعی باشد.

در صورتی که بیش از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله بین دندان های کناری طبیعی باشد.

درصورتی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک طرف، دندان طبیعی باشد.

افرادی که نمی توانند از دندان های مصنوعی استفاده کنند.

افرادی که می خواهند گفتار خود را بهبود ببخشند.

ایمپلنت دندان محدودیت سنی خاصی نداردو هرفردی که قادر به رعایت بهداشت دهان خود باشد، می تواند دندان های خود را ایمپلنت کند. اگر فرد به سن رشد رسیده باشد، می تواند به جای دندانی که ازدست داده است، از ایمپلنت استفاده نماید. مثلا اگر کودکی که در سن کودکی دندان دائمی خود را در اثر حادثه ای از دست داده باشد می تواند بعد از آن که به سن ۱۶ سال رسید، از ایمپلنت استفاده کند.

ایمپلنت ها امروزه بعنوان بهترین درمان برای بازسازی دندانهای از دست رفته و ایجاد و بهبود عملکرد جویدن در دندانهای خلفی و گاهی برای مقاصد زیبایی در دندانهای قدامی از دست رفته بکار می روند و نسبت به درمانهای پروتزی مانند بریج و یا پروتز متحرک برای نواحی بی دندانی برتری بیشتری دارند، طی پروسه ی ایمپلنت بعد از بررسی کلیشه های رادیوگرافی اختصاصی و ارزیابی ضخامت و ارتفاع استخوان، یک و یا چند پایه بنا به نیاز بیمار داخل فک جاگذاری می شوند و بعد از گذشتن زمانی حدود دو الی سه ماه به منظور هم جوشی و استحکام بیشتر پایه ی ایمپلنت و استخوان و بعد از نصب اباتمنت یا تاج فلزی به روی پایه قالب گیری انجام شده و روکش بیمار آماده ی تحویل می باشد.

‌ایمپلنت داشتین تا حالا؟

بیش از ۴۰ سال است که از ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌شود. با آنکه استفاده از آنها بسیار رایج است، اما سه باور غلط همیشه درباره‌ی آنها وجود داشته است:

  1. ایمپلنت‌ دندان درد دارد:

باور غلط. اکثر بیماران بعد از انجام ایمپلنت می‌گویند: از آنچه فکر می‌کردم ساده‌تر بود. وجود یا عدم وجود سه مورد می‌تواند در پیش‌بینی این مسئله که آیا استفاده از ایمپلنت برای شما مناسب خواهد بود یا خیر به شما کمک کند. نخست به سهولت یا دشواری وضعیت منحصر بفرد شما مربوط است. عامل دوم قابلیت شما در بهبودی بوده و عامل سوم مهارت و تجربه‌ی دندانپزشکی است که ایمپلنت انجام می‌دهد. ‌

  1. ایمپلنت دندان گران است:

باور غلط. ایمپلنت‌های دندانی هزینه‌ای بیشتر از سه بریج دندانی ندارند. در برخی موارد، این هزینه تقریبا همین قدر است. هزینه‌های طولانی مدت برای انجام ایمپلنت در برابر انجام یک بریج دندانی بسیار پائین‌تر است، چرا که بریج را باید هر ۷ تا ۱۵ سال یک بار عوض کرد. اما ایمپلنت شما هرگز نیازی به تعویض نخواهد داشت.

  1. ایمپلنت دندان زمان‌بر است:

باور غلط. انجام ایمپلنت اغلب به طور متوسط ۲ تا ۴ ماه طول می‌کشد. اما انجام بریج ۳ تا ۶ هفته کار می برد. التیام استخوان‌ها به طور طبیعی معمولا زمان‌بر است. استخوان اطراف ایمپلنت هم برای ترمیم نیاز به زمان دارد.

چرا ایمپلنت؟! اصلا چه ضرورتی داره دندان های ما ایمپلنت شود؟!

در پاسخ به این سوال باید گفت که زیبایی فقط یکی از اهداف ایمپلنت هست و ایمپلنت ها اغلب با اهداف درمانی انجام میشن، از جمله

  1. پیشگیری از جابجایی دندان های دیگر

زمانی که شما یک یا تعدادی از دندان های طبیعی خود را از دست می دهید، برای جلوگیری از حرکت و جابجایی دندان ها در فضای خالی ایجاد شده، باید این فضاهای خالی رو با ایمپلنت پر کنید.

  1. حفظ بافت استخوان فک:

ایمپلنت های دندانی به استخوان فک متصل می شوند و در این روش به دلیل جایگزینی ریشه ی دندان کشیده شده، سلامت استخوان فک تضمین میشه و ایمپلنت دندان از هر گونه آسیب به بافت استخوان فک جلوگیری میکنه.

پس اگه به هر دلیلی دندونتون رو از دست دادین، حتما برای ایمپلنت اقدام کنید.

‌‌

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 5.200.000 به جای 6.200.000 فقط تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09363558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!