آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چرا باید از ایمپلنت استفاده کنیم؟

چه کسانی نیاز به ایمپلنت دارند؟چرا باید ایمپلنت کنیم؟اگر ایمپلنت انجام نشود چه اتفاقی می افتد؟ایمپلنت دندان چیست؟

چرا باید از ایمپلنت استفاده کنیم؟
25 تیر 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

چرا باید از ایمپلنت انجام دهیم؟

 1. پیشگیری از جابجایی دندان های دیگر:

زمانی که شما یک یا تعدادی از دندان های طبیعی خود را از دست می دهید، برای جلوگیری از حرکت و جابجایی دندان ها در فضای خالی ایجاد شده، باید این فضاهای خالی را ترجیحا با ایمپلنت پر کنید.

 1. حفظ بافت استخوان فک :

پروتز های دندانی و پل های دندانی برای جایگزینی دندان از دست رفته هیچ کاری برای پر کردن فضای خالی ریشه ی دندان کشیده شده انجام نمی دهند در صورتی که ایمپلنت های دندانی به استخوان فک متصل می شوند و در این روش به دلیل جایگزینی ریشه ی دندان کشیده شده، سلامت استخوان فک تضمین می شود.

گاهی اوقات دو یا چند دندان در یک ردیف از بین می روند یا ممکن است بشکنند و نیاز به کشیدن و جایگزین شدن داشته باشند. دراینصورت با توجه به نظر پزشک براساس ارزیابی ها و نتایج عکسبرداری می توان به جای کاشت ایمپلنت های مجزا برای هر دندان از بریج برپایه ایمپلنت استفاده کرد. در این روش ردیفی از تاج های دندانی مصنوعی توسط یک یا دو ایمپلنت نگهداری می شوند.

همچنین ممکن است تحت شرایطی مانند کافی نبودن استخوان فک برای نگهداری ایمپلنت یا نزدیک بودن ناحیه ای که دندان کشیده شده به حفرات سینوسی یا کانال عصبی، پزشک نخواهد از کاشت ایمپلنت دقیقا در همان محل استفاده کند.

در این موارد پزشک می تواند در دوطرف آن منطقه، ایمپلنت هایی را کار بگذارد و یک بریج دندانی از تاج های مصنوعی را روی آنها سوار کند. همچنین بریج برپایه ایمپلنت می تواند مانند بریج سنتی به شکل تاج دندانی که بین دو دندان ایمپلنت شده دیگر معلق است ساخته شود.

 این روش می تواند جایگزین مناسبی برای دندانهای مصنوعی یا بریج های قدیمی که به جای چند دندان از دست رفته در یک ردیف کار گذاشته شده اند، باشد.

ایمپلنت دندان مجموع قطعاتی است که با جراحی داخل فک ثابت می شوند روی آن دندان مصنوعی قرار می گیرد و در نهایت ظاهری مشابه با دندان طبیعی پیدا می کند .

ایمپلنت دندانی برای جایگزین کردن یک یا چندین دندان از دست رفته کاربرد دارد و می تواند برای تمام دندان ها به صورت ثابت یا متحرک استفاده شود. در هر دو حالت فوق کلمه ایمپلنت استفاده می شود اما حالت دوم بیانگر معنی واقعی ایمپلنت می باشد و به مجموعه ای از قطعات ایمپلنت گفته می شود و هر کدام از قطعات به تنهایی نام و کارایی مجزایی دارند که در قسمت نحوه کاشت ایمپلنت، توضیح جامعی را برای تمامی مراحل آن از زمان گرفتن نسخه برای رادیوگرافی تا چسباندن دندان چینی ارائه می دهیم.

ایمپلنت از نظر ظاهری مشابه دندان طبیعی است و در دهان همان حس طبیعی را برای جویدن القا می کند و سوء هاضمه ایجاد شده بر اثر ناتوانی در جویدن غذا را برطرف می کند.

درچه شرایطی توصیه می شود دندانی کشیده شود وبه جای آن ایمپلنت کاشته شود؟

پوسیدگی شدید دندان

بیماری های دهان و دندان یا پریودنتال

پیشگیری از آسیب رسیدن به سایر دندان ها

اختلال در تصب اوردنچر برای کل فک

کشیدن دندانی که زیرلثه باقی مانده

جلوگیری از روی هم افتادن دندان ها

بسیاری از بیمارانی که با درد شدید دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند نگرانند که آیا دندانشان باید کشیده شود و ملزم به کاشت ایمپلنت هستند. در دندانپزشکی کشیدن دندان راه حل درمانی نیست بلکه دندانپزشک از روشهای مختلفی مانند پرکردن دندان پوسیده، عصب کشی، روت کانال و غیره برای درمان آن استفاده می کند. دندانپزشکی به این نتیجه رسیده است که باقی ماندن دندان آسیب دیده در دهان می تواند مشکلات جدی برای دهان و سایر دندان ها ایجاد کند.

با این وجود تا جایی که امکان پذیر باشد و بتوان دندان آسیب دیده را درمان کرد؛ از کشیدن دندان خودداری می‌کند. دندانپزشک می تواند بهترین راه حل را برای حفظ دندان یا کشیدن آن به شما توصیه می کند. کشیدن دندان تنها به چند دلیل محدود مانند آسیب دیدگی بسیار جدی، عفونت شدید، بیماری لثه یا قرار گرفتن دندان زیر خط لثه و بیرون نیامدن آن انجام می‌گیرد.

نکات مفید برای بالا بردن میزان موفقیت درمان ایمپلنت:

 • پس از کاشت ایمپلنت به مدت یک روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری نمائید.
 • شستن دهان تا ۸ ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمی شود.
 • بهتر است روز بعد از جراحی، از محلول دهانشویه کلرهگزیدین استفاده گردد.
 • بعد از جراحی آب دهان خود را قورت دهید و آن را به بیرون تخلیه نکنید. مکیدن و تف‌کردن باعث تشدید خونریزی می‌شود.
 • تورم بعد از جراحی معمولی است. تورم تا ۷۲ساعت پس از جراحی افزایش می یابد.
 • ایجاد کبودی و بی‌حسی در اطراف لب و ترشح خونابه پس از جراحی طبیعی است.
 • بهترین راه برای کنترل خونریزی ایجاد فشار بر روی ناحیه جراحی توسط یک تکه گاز استریل کوچک و مرطوب شده با سرم شستشو به مدت ۲ساعت می باشد.
 • نوشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است و مایعات خنک و پر انرژی برای ۲۴ساعت اول توصیه می‌شود.
 • بعد از جراحی، باید از نوشیدن قهوه و چای در سه روز اول و کشیدن سیگار و مواد مخدر و الکل پرهیز شود.
 • داروهای تجویزی را دقیقا مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

هزینه ایمپلنت تمام دندان ها چقدر میشود؟

با چک کردن عکس‌های فک و دهان شما، مشخص می‌شود که نیاز به چند پایه ایمپلنت وجود دارد و در نهایت هزینه‌ی چنین کاری مشخص می‌شود.

در واقع هزینه ایمپلنت کامل مانند تک دندان نیست که شفاف و مشخص اعلام بشه.

لذا برای مشخص شدن دقیق ایمپلنت کل دندان‌ها نیاز به مراجعه حضوری شما و تهیه عکس‌های مورد نیاز می‌باشد.

چرا استراحت بعد از ایمپلنت دندان مهم است؟

عدم‌ استراحت کافی بعد از جراحی ایمپلنت موجب می‌شود پایه‌ زیر ایمپلنت به‌ درستی با استخوان فک جوش نخورد و در صورت عدم‌ رسیدگی، بافت‌های اطراف ایمپلنت عفونی شده و تا خود ایمپلنت پیشروی می‌کند و در نهایت می‌تواند موجب از دست رفتن آن شود.در آخر باید بگوییم برای بالا بردن میزان موفقیت در عمل ایمپلنت دندان باید اول به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید که ما کلینیک دندانپزشکی سیب سفید را که ارائه دهنده ی خدمات دندانپزشکی زیبایی و درمانی می باشد را پیشنهاد می دهیم که با کمترین هزینه ایمپلنت دندان اقساطی انجام دهید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 4.000.000 به جای 4.400.000 فقط تا 18 دی ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!