آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

ایمپلنت در واقع محدودیت سنی ندارد یعنی هر فردی که بتواند بهداشت دهان خود را رعایت کند و به سن رشد هم رسیده باشد، می تواند به جای دندانی که از دست داده است، از آن استفاده کند.

آیا ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟
16 اسفند 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

آیا ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

ایمپلنت در واقع محدودیت سنی ندارد یعنی هر فردی که بتواند بهداشت دهان خود را رعایت کند و به سن رشد هم رسیده باشد، می تواند به جای دندانی که از دست داده است، از آن استفاده کند. به عبارتی اگر کودکی بعد از رویش دندان های دایمی خود در اثر حادثه ای دندانش را از دست داد، پس از اینکه به ۱۶ سالگی رسید، می تواند برای جایگزینی دندان خود به متخصص ایمپلنت در این حوزه مراجعه کند. از سوی دیگر همانطور که گفته شد، افراد در هر سنی می توانند اقدام به این کار کنند.

چه تعداد ایمپلنت نیازداریم؟

اگر شما فقط یک دندان از دست رفته دارید، فقط به یک ایمپلنت نیاز دارید. اگر دو یا چند دندان از دست رفته دارید ممکن است برای هر دندان، یک ایمپلنت احتیاج نداشته باشید، تعداد کاشت مورد نیاز با توجه به حجم استخوان در محلی که قرار است ایمپلنت گذاشته شود تعیین می شود. در فک فوقانی، حجم استخوان به طور کلی ضعیف تر است، بنابراین معمولاً کاشت دندان بیشتر از قوس پایین مورد نیاز است. در فک پایین معمولاً چگالی استخوان وجود دارد، بنابراین کمتر به کاشت بالاتر از قوس فوقانی نیاز است.

شکاف سه دندان از دست رفته در هر نقطه از دهان به طور معمول منجر به دو ایمپلنت دندان می شود که از  سه دندان پشتیبانی می کنند.

شکاف چهار دندان از دست رفته در جلوی دهان به طور معمول منجر به دو ایمپلنت دندان می شود که  از  چهار دندان پشتیبانی می کنند.

شکاف چهار دندان از دست رفته در پشت دهان به طور معمول منجر به سه ایمپلنت دندانی می شود که از چهار دندان پشتیبانی می کند.

اگر شما همه ی دندان های خود در یک فک یا هر دو فک را از دست داده اید، میزان کاشت دندان مورد نیاز برای قوس کامل دندان ها به چند عامل بستگی دارد:

 • کدام فک تحت درمان قرار می گیرد
 • مقدار استخوان موجود
 • سیستم عضلانی بیمار در هنگام جویدن غذا
 • طراحی پروتز (ثابت یا قابل جابجایی)

انتخاب ایمپلنت دیجیتال به جای به ایمپلنت سنتی

معمولا اولین انتخاب بیماران به علت هزینه بالا، ایمپلنت دندان سنتی است اما ایمپلنت دیجیتال با وجود اینکه گران است پروتز دندانی مدرنی است که ظریف ترین نوع پروتز موجود با توجه به تکنولوژی روز دنیا است. ایمپلنتولوژی دیجیتال به معنی استانداردهای بسیار ظریف، داشتن ظاهر کاملاً طبیعی، عملکرد و احساس راحتی دندان های مصنوعی و مدت عمل جراحی بسیار کوتاه تر است.

مهمترین مزیت ایمپلنت دندان دیجیتال مدت زمانیست که صرف انجام کاشت ایمپلنت و سوار کردن پروتز دندان مصنوعی می شود. برای مقایسه این دو روش می توان گفت کاشت ایمپلنت سنتی بیش از ۱۰۰ دقیقه زمان می برد در صورتیکه کاشت ایمپلنت دیجیتال به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دیجیتال به معنای راحتی بیشتر برای بیمار، مدت زمان ریکاوری کوتاهتر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.

ایمپلنت های دندانی دیجیتال یک روند درمانی بدون درد و راحت را به بیمار پیشنهاد می دهد تا بتواند در کوتا‌ترین زمان ممکن، زیبایی لبخند و عملکرد طبیعی دندان های خود را باز گرداند. چون  ایمپلنت دندان دیجیتال با دقت و ظرافت خاصی در استخوان فک کاشته می شود؛ صحبت کردن، خوردن و جویدن را به مراتب برای بیمار راحت‌تر کرده و پروتز دندانی قرار گرفته روی پایه های ایمپلنت دیجیتال که به بهترین شکل ممکن به استخوان فک جوش خورده اند؛ بسیار مستحکم و بادوام می شود.

مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال

 • حفظ بهداشت دهان و دندان بهتر
 • درصد موفقیت بالاتر
 • بهبود اعتماد به نفس
 • نتایج طولانی مدت تر
 • امکان کاشت چند پایه ایمپلنت طی یک جلسه
 • ایمپلنت های دندانی با ظاهری کاملا طبیعی
 • عدم نیاز به چسب یا هرگونه ماده اضافه ای هنگام کاشت
 • جلوگیری از تحلیل استخوان و تحلیل لثه حفظ پایداری و عملکرد پروتز دندان مصنوعی در بهترین حالت

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 2.200.000 به جای 3.000.000 فقط تا 29 اسفند ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!