آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

فیلم:وقتی دندانی نداریم یا دندان های کج و نامرتب داریم چه کنیم؟

مشاهده این فیلم دوبله شده به شما نشان میدهد اگر دندانی ندارید و یا دندان های کج و نامرتبی دارید چه باید کرد؟راه زیبایی دندان شما اگر دندانتان کج است و یا دندان های جلو عقب دارید چیست و یا دندان از دست رفته را چگونه پر کنیم؟

فیلم:وقتی دندانی نداریم یا دندان های کج و نامرتب داریم چه کنیم؟

راهکارهای زیبایی پیش روی شما وقتی یک دندان ندارید یا دندان های پوسیده و نامرتب دارید کدامند؟  پس از مطالعه این مطلب و با بررسی هر دو فیلم زیر که توسط کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به فارسی دوبله شده است میتوانید به راحتی در این زمینه تصمیم گیری کنید.

وقتی یک دندان نداریم؟روش های پرکردن یک دندان خالی:

در ابتدا بررسی میکنیم وقتی یک دندان ندارید، برای پرکردن جای خالی چه روشهایی در دندانپزشکی وجود دارد. حتما فیلم زیر راببینید تا متوجه شوید. این فیلم به فارسی دوبله شده است.

اولین گزینه:دندان مصنوعی

یک گزینه دندان مصنوعی تکی میباشد که پیشنهاد نمیشود و نتیجه این کار از بین رفتن استخوان به دلیل نبود، ریشه طبیعی دندان است. در حقیقت نیروی جویدن باعث حرکت و جابجایی آن خواهد شد زیرا طراحی آن فاقد یک اتصال ایمن و مطمئن یا همان ریشه دندان است. خیلی از بیمارانی که دندان مصنوعی دارند، ممکن است ناراحتی یا سوزش لثه را تجربه کنند.

دومین گزینه:اتصال به دندان های کناری

در گزینه دوم که به عنوان یک پیوند اتصال به رزین یا کامپوزیت شناخته می شود، از یک مته با سرعت بالا برای برش و اتصال به پشت دندان های همسایه استفاده می شود و یک پروتز به پشت دندانهای طبیعی شما اضافه می شود که البته به خاطر نبودن ریشه طبیعی دندان، استخوان بالای تاج شروع به کوچک شدن می کند، و نیرویی که جویدن وارد میکند، به مرور زمان با فشار وارده، باعث شل شدن و حتی افتادن مکرر آن میشود.

سومین گزینه:بریج دندان

در گزینه سوم که به عنوان یک پل ثابت یا همان بریج دندان شناخته میشود، بوسیله یک مته ی سرعت بالا، مقدار قابل توجهی از ساختار طبیعی دندان های همسایه تراش داده میشوند که  این دندان ها را برای نصب یک پل سه واحدی ساخته شده در محل، آماده می کند، اما به زودی تحلیل استخوان رخ می دهد و البته تشکیل پلاک در زیر حاشیه تاج ها نیز متداول است.

دندانهای همسایه فاقد ساختار مناسب دندان هستند و نیز تراش خورده اند که باعث می شود ضعیف تر و مستعد پوسیدگی دندان شوند و این پوسیدگی ممکن است به کانال دندان هم برسد که در نهایت میتواند باعث فدا شدن دندان های همسایه و افتادن پل شود.

این پل با تراش یک دندان دیگر و اتصال به یک پل چهار واحدی قابل تعمیر است اما تحلیل استخوان مجدد اتفاق می افتد و هنوز عواقب پوسیدگی دندان اضافی و بیماری ریشه وجود دارد که منجر به خراب شدن مجدد پل میشود.

چهارمین گزینه:ایمپلنت یا کاشت دندان

گزینه چهارم که ایمپلنت دندان جایگزین ریشه طبیعی میشود و در سوراخی که در لثه ایجاد شده قرار میگیرد و سپس پروتز یا روکش ساخته شده روی آن قرار میگیرد.

گزینه ایمپلنت دندان از طراحی و عملکرد دندان طبیعی شما تقلید می کند. ایمپلنت ایمن ترین گزینه با یک پایه محکم در استخوان است که آن را ثابت نگه می دارد و با داشتن پایه ای محکم در استخوان امن ترین گزینه در برابر نیروی وارد شده  ناشی از گاز گرفتن  و جویدن است. کاشت دندان احساس و عملکرد یک دندان طبیعی را به شما میدهد و ثابت شده است که از تمام گزینه های دیگر بادوام تر و موثرتر است.

روش های زیبایی دندان برای دندان های کج و نامرتب:

در بخش دوم از این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که اگر دندان های کج و نامرتب و یا پوسیده دارید چه گزینه هایی پیش روی شماست برای زیبایی دندان. فیلم دوبله شده زیر را حتما مشاهده کنید تا متوجه شوید.

زمانیکه دندان شما زرد یا کج یا دندانه دندانه است، شما میخواهید که آنها را سفید، مرتب و صاف کنید که بسته به شدت هرکدام از اینها روش های مختلفی وجود دارد که نیاز به بررسی دارند:

حالت اول: ایمپلنت

اگر دندان ها به شدت آسیب دیده باشند ممکن است امکان ترمیم آنها وجود نداشته باشد و دندان خراب کشیده شود و ایمپلنت با یک تاج زیبا و دائمی جایگزین دندان از دست رفته شود.

حالت دوم: ارتودنسی

اگر دندان های به شدت کج شده باشند با ارتودنسی میتوان در یک بازه زمانی آنها را مرتب(ردیف) کرد و بعد در صورت نیاز آن را سفید کرد.

حالت سوم:روکش

اگر دندانتان پوسیده و دندانه دار شده است، میتوان ابتدا با تراش دندان، پوسیدگی را برطرف کرد و سپس دندان ساخته شده از سرامیک یعنی روکش سرامیکی روی آن قرار داد که جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت.

حالت چهارم: لمینت یا کامپوزیت

اگر دندان های شما فقط کمی لب پر یا کج شده اند و مشکل اصلی رنگ آنهاست، لمینت یا کامپوزیت دندان بهترین انتخاب است که معمولا فرآیندی بدون درد هستند اما گاهی اوقات لازم است یک لایه نازک از دندان تراشیده شود و سپس لمینت سرامیکی ساخته شده با چسب به دندان شما چسبیده میشود. در نهایت لبخندی با دندان های سفید، مرتب و بسیار زیبا خواهید داشت با ماندگاری چندین ساله.

برگرفته از فیلم زیر:

https://www.youtube.com/watch?v=aTtfh6HKIDw

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟
فیلم وقتی دندان های نامرتب داریم چه کنیم؟
فیلم گزینه های ما برای دندان خالی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!