آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

من کامپوزیت کنم یا لمینت دندان یا بلیچینگ؟

سوال بسیاری از شما:برای زیبایی خنده خود کامپوزیت باید انجام دهم یا لمینت یا بلیچینگ؟ بعد از مطالعه این متن به جواب خود خواهید رسید. بدون نیاز به مراجعه به دندانپزشکی میتوانید تصمیم بگیرید که کامپوزیت انجام دهید یا لمینت و یا بلیچینگ

من کامپوزیت کنم یا لمینت دندان یا بلیچینگ؟
3 فروردین 1399
0

لمینت کنم یا کامپوزیت دندان یا بلیچینگ؟

کدام کار زیبایی دندان برای ما مناسب است برخی از افراد مردد هستند که بهترین کار زیبایی دندان برای آنها کدام است یا به عبارتی برای زیبا کردن دندانشان از بلیچینگ استفاده بکنند یا از کامپوزیت یا از لمینت دندان؟

در این مقاله سعی می‌کنیم که از طریق اطلاعاتی که وجود دارد در اینترنت طبق نظرات مردم و همچنین از طریق مراجعه کنندگان به کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به این سوالات پاسخ دهیم و کمک کنیم تا کسانی که مردد هستند و یا به هر دلیلی نمی توانند تصمیم گیری کنند در این زمینه به راحتی بعد از خواندن این مقاله تصمیم گیری کنند که برای زیبایی دندان های خود از کامپوزیت استفاده کنند یا از لمینت دندان و یا از طریق بلیچینگ اقدام به سفید کردن دندان های خود نمایند.

 در ابتدا لازم است که تفاوت بین کامپوزیت و لمینت و بلیچینگ به اختصار گفته شود:

 به طور کلی در کشور ما سه روش لمینت دندان، کامپوزیت دندان و یا بلیچینگ دندان برای زیبایی دندان ها استفاده می شود. بلیچینگ دندان کاملا متفاوت ازکامپوزیت و لمینت می باشد. بلیچینگ دندان فقط باعث سفید شدن دندان ها میشود و فرم و شکل دندان ها را تغییر نمی دهد. این مهم ترین تفاوت بین بلیچینگ و دو روش دیگر است. پس اگر کسی دندان هایی دارد که کوتاه بلند هستند یا فاصله دار هستند یا مقداری جلو و عقب هستند و یا اینکه رویه دندان ها یعنی روی تاج دندان ها خوردگی وجود دارد، برای زیبایی از بلیچینگ نباید استفاده کنند، بلیچینگ هیچ کدام از این موارد گفته شده را برطرف نمی‌کند و فقط می تواند دندان های شما را سفید کند.

تفاوت بلیچینگ با کامپوزیت و لمینت گفته شد. اما تفاوت کامپوزیت با لمینت دندان طول عمر آنها می باشد، طول عمر کامپوزیت حدودا ۸ سال و طول عمر لمینت دندان حدوداً ۱۶ سال است. به همین دلیل اختلاف قیمت بین این دو روش مهمترین تفاوت آنها می باشد. معمولاً لمینت دندان بین دو تا سه برابر قیمت کامپوزیت دندان می باشد. پس کامپوزیت و لمینت دندان هر دو علاوه بر سفید کردن، می‌توانند فرم دندان های شما را، فاصله بین دندانها را، خوردگی روی دندان ها را، زردی های زیادی که با روش های دیگر قابل سفید شدن نیستند و سایر موارد را برطرف کنند. برای اینکه بتوانیم در تصمیم گیری به شما کمک نماییم بهتر است دسته بندی های متفاوتی از افراد را در نظر بگیریم.

بر اساس اطلاعاتی که ناشی از تجربه مراجعه کنندگان به کلینیک سیب سفید می باشد و نیز بر اساس اطلاعاتی که در سطح اینترنت و در سایت هایی مانند نی نی سایت و سایر انجمن ها که شامل نظرات مردم است، مشاهده شد:

  • کسانی که فقط دندان های بالا در خنده مشخص است.

این افراد به هر طریق که بخندند و یا حرف بزنند فقط دندان های بالا مشخص است و مشکلات فاصله یا زردی بسیار یا خوردگی روی دندان ها و یا کوتاهی بلندی نامتقارن دارند. دندان های پایین آن ها یا دچار مشکلی نیست و یا اگر مشکلی دارد، در خنده مشخص نیستند و یا در حرف زدن اصلا به چشم نمی آیند. این افراد کافیست دندانهای بالای خود را لمینت یا کامپوزیت کنند و نه بلیچینگ. در این حالت 8 یا ده دندان بالا کافیست.

  • کسانی که علاوه بر بالا، دندانهای پایین هم در خنده یا حرف زدن مشخص می باشد.

در این حالت علاوه بر بالا باید 8 یا 10 دندان پایین هم کامپوزیت یا لمینت و یا بلیچینگ شوند. در این دسته اگر دندان های پایین مرتب هستند و به عبارتی خیلی جلو و عقب یا فاصله دار نیستند و قد آنها خیلی مشکلی ندارد، دو راهکار داریم یک آنکه بالا کامپوزیت یا لمینت شود و پایین فقط بلیچینگ شود. به عبارتی برای اینکه دندان های پایین بعد از این که دندانهای بالا کامپوزیت شد، در هنگام حرف زدن یا خندیدن اختلاف رنگ فاحشی با بالا نداشته باشند، بالا کامپوزیت یا لمینت و پایین را می توان برای کمتر شدن هزینه فقط بلیچینگ کرد. راهکار دوم کسانی که هزینه برایشان مشکلی نیست، می توانند بالا را کامپوزیت و پایین هم کامپوزیت کنند. همچنین می توان بالا را لمینت و پایین را کامپوزیت کرد. در کل بستگی به هزینه ای که قرار است متحمل شوید، بهترین حالت فک بالا و فک پایین لمینت، و حالت بعدی برای کاهش هزینه فک بالا لمینت و فک پایین کامپوزیت و حالت بعدی دوتا فک کامپوزیت و حالت آخر اینکه فک بالا کامپوزیت شود و فک پایین فقط بلیچینگ. این ها به ترتیب کاهش هزینه میباشد.

  • کسانی که لثه های آنها دیده می‌شود و به عبارتی لبخند لثه ای دارند.

لبخند لثه ای کسانی هستند که در حین خندیدن یا حرف زدن لثه های آن ها مخصوصاً لثه های بالا دیده می شود. برای زیبایی لازم است ابتدا لثه ها برداشته شوند و طول دندان ها افزایش پیدا کند. به عبارتی ارتفاع تاج دندان افزایش پیدا کند، که این امر نیازمند جراحی لثه و یا لیفت لثه می باشد. اگر تنها یک یا دو میلی متر از لثه برداشته شود لیفت لثه می گویند و اگر میزان لثه زیاد باشد و قرار باشد مقدار بیشتری از ۲ میلیمتر برداشته شود، جراحی لثه لازم است. به عبارتی جراحی لثه با برداشتن استخوان. هیچ کدوم از این دو حالت جای نگرانی ندارند. خیلی ساده هر یک از این دو کار انجام می شود و بعد از آن کار کامپوزیت یا لمینت صورت می گردد. تفاوت چهره این افراد قبل و بعد از انجام کار زیاد است و خیلی زیباتر میشوند.

  • کسانی که یک یا دو عدد از دندانهای بالا که در حین خنده مشخص هستند را ندارند.

 این دسته از افراد باید ابتدا تکلیف اون یک یا دو دندانی که ندارند را مشخص کنند و بعد تصمیم بگیرند برای کامپوزیت یا لمینت و یا موارد دیگر. دندان هایی که ندارند دو راهکار دارد: یا ایمپلنت که همان کاشت دندان است یا بریج که همان روکش دندان است که به دندان های کناری متصل می شود. بریج بهتر است یا ایمپلنت دندان را قبلا بررسی کرده ایم. در حالت بریج، دندانی که خالی است به دو دندان کناری خود متصل می شود به این گونه که هر یک از آن دو دندان تراش می خورند و بعد روکش می شوند و دندان وسط یک روکش چسبیده به آن دو خواهد بود. هزینه آن هم هزینه ۳ عدد روکش است. در این حالت چون دندان های جلو هستند بهتر است از روکش زیرکونیا یا روکش های فول سرامیکی استفاده شود. در نظر داشته باشید در این حالت ها برای زیبایی بقیه دندان هایی که روکش نیستند، می توان برنامه ریزی کرد. به عبارتی اگر یک نفر از ۸ تا دندان بالا یک دندان ندارد و بخواهد ایمپلنت بکند همان یک دندان ایمپلنت می شود و هفت دندان دیگر کامپوزیت یا لمینت و اگر بخواهد آن یک دندان را بریج بکند آن یک دندان و 2 دندان کناری بریج و پنج دندان دیگر کامپوزیت یا لمینت میشود.

  • کسانی که دندانهای کج دارند.

این دسته از افراد باید حتماً از طریق ویزیت حضوری یا عکس دیده شوند. کجی دندان اگر زیاد باشد و مقداری بیش از یک چهارم دندان در اثر کجی روی دندان های کناری رفته باشد، برای انجام کامپوزیت یا لمینت باید تراش زیادی بخورد و ممکن است در اثر تراش، دندان حساس شود و نیازمند عصب کشی باشد. اگر کجی دندان زیاد نیست و دندان ها کمی انحراف یا کجی دارند به طوری که خیلی روی دندانهای کنار نیامده‌اند، با کامپوزیت یا لمینت قابل برطرف کردن می باشد.این دو مطلب را بررسی کنید:کامپوزیت برای دندان های کج و یا لمینت برای دندان های کج

  • کسانی که دندان های با فاصله زیاد دارند.

برخی افراد دندان هایشان دارای فاصله زیادی است به گونه ای که مرددند که میشود فاصله ها را به زیبایی با کامپوزیت پر کرد برای طرح لبخند یا خیر؟ اگر فاصله ها کم باشد یعنی کمتر از 2 میلیمتر باشد معمولا مشکلی برای انجام کامپوزیت یا لمینت نیست. اگر بیشتر باشد باید دکتر ویزیت کند و نظر قطعی دهد.

  • کسانی که دندان های جلو یا عقبتر دارند.

در حالت کلی وقتی دندان ها جلوتر یا عقب تر از دندانهای کنار هستند، باید از ارتودنسی استفاده کرد. در برخی موارد که جلو عقبی کمی وجود دارد یا به عبارتی یک دندان کمی جلوتر یا عقب تر از دندان کناری اس در حد یک میلیمتر یا کمتر، میتوانید با کامپوزیت مشکل را برطرف کنید و علاوه بر زیبایی طرح لبخند، این دندان ها را در یک راستا قرار داد.

این متن تکمیل می شود...

 

 

اطلاعیه:قیمت کامپوزیت دندان هر واحد 300 هزار تومان به تعداد محدود تا 15 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

برگرفته از صفحات زیر

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!