آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

هیدروژن پراکسید، مزایا و معایب استفاده از آن

سفید کردن دندان با هیدروژن پراکسید. هیدروژن پراکسید و استفاده از آن. استفاده از هیدروژن پراکسید و مزایای آن. مزایا و معایب استفاده از هیدروژن پراکسید. سفید کردن دندان در خانه. راه‌های طبیعی سفید کردن دندان. بلیچینگ دندان. سفید کردن دندان در خانه.

هیدروژن پراکسید، مزایا و معایب استفاده از آن
2 اسفند 1397
1
دسته بندی: بلیچینگ,

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

مزایا و معایب استفاده از هیدروژن پراکسید برای سفید کردن دندان‌ها:

هر فردی می‌خواهد لبخندی زیبا و بی‌نقص داشته باشد تا باعث شود ظاهری بهتر از همیشه داشته باشد. به هرحال، بسیاری از مردم دارای دندان‌های زرد رنگ هستند که می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اولین و اصلی‌ترین دلیل آن، پلاک‌های دندانی است. در این مورد مهم است که همیشه دندان‌های خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید. از دلایل دیگر تیره و یا زرد شدن رنگ دندان‌ها می‌توان به کشیدن بیش از اندازه دخانیات و یا مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای رنگی که می‌تواند رنگ دندان‌ها را تغییر دهند، اشاره کرد. در این موارد شما باید سراغ درمان‌هایی مانند بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها بروید. یکی از این روش‌ها استفاده از هیدروژن پراکسید برای سفید کردن دندان‌ها است.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، انواع ارتودنسی دندان، سوالات متداول لمینت دندان، ارتودنسی دندان نیش، عقب رفتگی لثه

همه ما می‌دانیم که هیدروژن پراکسید یک ماده شیمیایی است که از ترکیب هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است. هیدروژن پراکسید می‌تواند علاوه بر سفیده کردن دندان‌ها به عنوان ضدعفونی کننده دهان و دندان، تسکین گلو درد، بهبودی زخم‌های کوچک داخل دهان و یا کاهش درد و التهاب لثه‌ها استفاده شود.

از هیدروژن پراکسید بیشتر به عنوان عنصر اصلی در مواد بلیچینگ برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید این ماده را از داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌های لوازم بهداشتی خریداری کنید. شما به هیدوژن پراکسید با غلظت 3% به عنوان ماده سفیدکننده دندان و حفظ بهداشت دهان و دندان نیاز دارید. به علاوه می‌توانید هیدروژن پراکسید را برای کاهش و یا از بین بردن باکتری‌های داخل دهان غرغره کنید. انجام درمان سفید کردن دندان‌ به وسیله هیدروژن پراکسید بسیار آسان می‌باشد و می‌توانید خودتان آن را انجام دهید.
تمام کاری که باید انجام دهید این است که مسواک خود را به محلول هیدروژن پراکسید آغشته کنید و دندان‌های خود را با آن مسواک بزنید. باید توجه داشته باشد که هنگام استفاده از محلول هیدوژن پراکسید آن را تصادفا قورت ندهید زیرا می‌تواند مشکلاتی جدی و خطرناک در دستگاه گوارش به وجود آورد. همچنین بعد از مصرف، کاملا دهان را با آب شستشو دهید.
همچنین، استفاده مکرر و زیاد از هیدورژن پراکسید همانند هر ماده شیمیایی دیگری می‌تواند علاوه بر مفید بودن، زیان‌ها و آسیب‌هایی را در پی داشته باشد. عواقب ناشی از استفاده زیاد از این ماده می‌تواند شما را با داشتن دندان‌ها و لثه‌های حساس مواجه کند که باعث ناراحتی شما می‌شود.

شما می‌توانید از این مواد در موارد ضروری که می‌خواهید نتیجه سریع بگیرید، استفاده کنید. مثلا اگر می‌خواهید به مراسم و جشن‌های خاص و یا به قرار ملاقات‌های مهم بروید. به یاد داشته باشید که استفاده از این ماده شیمیایی تبدیل به عادت نشود. فعل و انفعالات زیاد هیدروژن پراکسید در مواد بلیچینگ میتواند دندان‌ها را ضعیف و منافذی را در آنها ایجاد کند.
از معایب دیگر استفاده از ترکیب هیدروژن پراکسید با مواد بلیچینگ این است که می‌تواند ظاهری مصنوعی به دندان‌ها بدهد. به طور کلی همانند همه محصولات دیگر، این ماده هم مزایا و معایبی دارد و این بستگس به تصمیم خودتان دارد که آیا می‌خواهید از آن استفاده کنید یا خیر.

 

شرایط اقساط دندانپزشکی: 70 درصد از مجموع هزینه دندانپزشکی شما به صورت بلند مدت و تا 10 ماه اقساط  می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

 453 451 44 -021  و  471 461 44 - 021 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!