آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا بين برند هاى مختلف کامپوزيت اختلاف است؟

برند های مختلف کامپوزیت دندان، بهترین برند و بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان، طبیعی بودن کامپوزیت دندان،

آیا بين برند هاى مختلف کامپوزيت اختلاف است؟
29 آذر 1399
0

آیا بین برندهاى مختلف کامپوزیت اختلاف است؟

باید بدانید که کامپوزیت دندان هم دسته بندى دارد. در واقع کامپوزیت ماده اى است که یک بیس رزینى دارد که داخل ان ذرات سرامیکى ریزى وجود دارد. بر اساس سایز ذرات داخل بیس کامپوزیت، کامپوزیت دسته بندى مى شود. سایز این ذرات از دهم میلیمتر تا میکرون و نانو متغیر است.

امروزه در کارهاى زیبایى بیشتر از کامپوزیت هاى با سایز ذرات نانو استفاده مى شود. کیفیت کامپوزیت ها هم متفاوت است و بعضى کامپوزیت ها داراى شفافیت و ماندگارى بالاترى هستند. در ضمن رنگ کامپوزیت ها هم استاندارد مشخصى ندارد و طیف رنگى برندهاى مختلف کمى با هم متفاوت است. بنابراین هم استفاده از برندهاى معتبر توصیه مى شود و هم انکه لازم است دندانپزشک تجربه کار با برندهاى مختلف را داشته باشد و بداند که طیف رنگى هر برند کامپوزیت به چه صورت است. در حال حاضر چند برند معتبر و خوب کامپوزیت وجود دارد که در این مرکز بر اساس شرایط دندان و سلیقه رنگ بیمار، انتخاب بین آنها صورت مى گیرد.

در انتها در مورد رنگ کامپوزیت این نکته را هم اضافه کنم که طیف رنگى بعضى کامپوزیت ها کمى ته رنگ کرم دارد که اصطلاحا رنگ (سفید افتابى) دارند ولى بعضى کامپوزیتها کمى ته رنگ ابى- خاکسترى دارند و یا اصطلاحا رنگ(سفیدمهتابى) دارند. نگرانى و دلشوره خیلى از شما بابت انجام کار لمینت سرامیکی یا ونیر دندان از این است که مبادا بعدا دندانهاى زیر ونیر اسیب ببیند و یا دچار مشکلاتى مثل پوسیدگى و تغییر رنگ شود.

واقعیت اینه که مشکلات ناشى از درمان زیبایى دندانپزشکى دو علت دارد:

١- عدم مراقبتهاى لازم از سوى بیمار

٢-عدم رعایت اصول درمانى از سوى دندانپزشک

در مورد اول، بدیهى است که وقتى شما درمانى انجام مى دهید یکسرى مراقبتها و نکاتى رو باید در نظر بگیرید (مثل بهداشت خوب و یا نخوردن چیزهاى سخت) و عدم رعایت انها موجب بروز مشکلاتى براى دندانها مى شود. در مورد دوم هم باید بدانید که دقت و اجراى دقیق درمان از سوى دندانپزشک و انتخاب روش صحیح و اجراى درست هم در سلامتى دندانها تاثیر گذار است.

خلاصه انکه اگر دندانپزشک کارش رو درست انجام دهد و بیمار هم رسیدگى درست را انجام دهد به قطعیت و با اطمینان مى گم که هیچ مشکل و آسیبى با انجام لمینت یا ونیر براى دندان پیش نخواهد امد. این روشها همه جزء اصول و درمانهاى دندانپزشکى هستند و سالها مطالعه و تحقیق پشتوانه انها است و در تمامى دانشکده هاى دندانپزشکى دنیا در رشته هاى تخصصى در حال کار شدن است، پس نمى توان کار غلط و غیر اصولى یک همکار بى تجربه و نابلد را به کلیت درمان تعمیم داد.

 

بعضى افراد فکر مى کنند که هر خمیر سفیدى که روى دندان چسبانده شود، اسمش کامپوزیت ونیر است.

گاهى با درمانهایى مواجه مى شوم که برایم بسیار عجیب است که چطور ممکن است فردى حاضر به انجام چنین کارى شود و قطعا پذیرش دندانهاى زرد و شکسته بهتر است از دندانهایى که انگار رویش ادامس چسبانده اند. مسئله اینجاست که درمانهای، لمینت دندان و کامپوزیت ونیر جزء درمانهاى تخصصى و نیازمند دانش و تخصص و صرف وقت و حوصله زیاد توام با دقت است. بعضى از همکاران با شرکت در یکى دو کلاس اموزشى، خودشان را دندانپزشک زیبایى مى پندارند و اقدام به درمان مى کنند. مى باید در برابر وعده هاى اغواگرانه مثل ساده و یا کم هزینه جلوه دادن درمان به دیده تردید نگریست و بهتر است این درمانها توسط یک دندانپزشک با تجربه و در یک مرکز مجهز انجام شود.

وقتى صحبت از درمانهایى مثل کامپوزیت ونیر یا لمینت مى شه، بعضى تصور مى کنند که لزوما نتیجه این درمانها، دندانهایى با رنگ خیلى سفید و یا اصطلاخا هالیوودى خواهد شد و با توجه به اینکه دوست دارند که نماى دندانهایشان غیر طبیعى نباشد از اقدام به درمان سر باز مى زنند و با وجود ظاهر خیلى نامناسب دندانهایشان، حاظر نیستند که کار زیبایى لازم را انجام دهند.

ولى باید دانست که مى توان رنگ و فرم کامپوزیت یا لمینت دندان را طورى طبیعى انتخاب کرد که حتى دیگران متوجه انجام کار روى دندانهایتان نشوند. بهر صورت این موضوع یک امر شخصى و سلیقه اى است که بعضى دوست دارند که رنگ دندانهایشان خیلى روشن باشد و بعضى طبیعى را دوست دارند. باید بدانیم در درمانهاى زیبایى یکى از فاکتورهاى مهم انست که نماى دندان تا حد ممکن طبیعى بنظر بیاید. یکى از عوامل طبیعى بنظر رسیدن کامپوزیت ونیر استفاده از تکنیک لایه به لایه و استفاده از کامپوزیتهاى متفاوت در رنگ و شفافیت است.

توضیح ان اینطور است که رنگ دندان در نواحى طوق کمى زردتر است، و در نواحى لبه برنده دندان کمى شیشه اى است. براى ایجاد این حالتها، از کامپوزیت اوپاک در بیس دندان، کامپوزیت نسبتا شفاف براى لایه رویى و کامپوزیت کاملا شفاف در لبه برنده دندان استفاده مى شود.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 1900 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 530 هزار تومان به تعداد محدود تا 10 دی ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!