آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟

مضرات سیگار بر ایمپلنت دندان.ایمپلنت دندان برای افراد سیگاری.ایمپلنت دندان و مضرات آن.نارسائی ایمپلنت در افراد سیگاری

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟
1 مرداد 1399
0

آیا می توان برای افراد سیگاری ایمپلنت انجام داد؟


استعمال سیگار بر روی درمان کاشت دندان تأثیر منفی می گذارد. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید به بیمارانی که سیگار می کشند با کمک به آنها در ترک سیگار قبل از معالجه ایمپلنت، معالجه می شود.
سیگار کشیدن به مدت طولانی است که با انواع شرایط دهانی از جمله بیماری پریودنتال، ریزش استخوان، ریزش بافت، ریزش دندان، لک لک، پری ایمپلنت و نارسایی کاشت دندان همراه است.
نشان داده شده است که نیکوتین موجود در تنباکو باعث کاهش جریان خون در دهان می شود. سیگار کشیدن به دلیل بالاتر بودن درجه حرارتهای ایجاد شده در فک بالا می تواند خیلی خطر ناک باشد. مضرات سیگار بر کسی پوشیده نیست. سیگار باعث کاهش خونرسانی لثه و استخوان می شود و درنتیجه درصد موفقیت ایمپلنت را حدود ۵% کاهش می دهد، البته این مورد بیشتر شامل افراد heavy smoker می باشد. به هر حال در صورتیکه سیگار از یک یا دو هفته قبل از جراحی تا زمان ترمیم محل جراحی(حدود چند هفته) بعد قطع شودنتیجه بهتری بدست میاید.


بیماری پریودنتال


بیست سال تحقیق نشان می دهد که سیگار کشیدن احتمالاً یک عامل خطر واقعی پریودنتیت است. فرد سیگاری 2 تا 3 برابر احتمال دارد که دچار پریودنتیت قابل تشخیص بالینی شود. علاوه بر افزایش شیوع، افراد سیگاری نیز بیماری پریودنتال شدیدتر را تجربه می کنند.
از بین رفتن استخوان و بافت مطالعه ای که تأثیر سندرم سوزش دهان را بر روی کاشت های دندانی بررسی کرده است ، نشان داد که بین ریزش بافت دهان و کشیدن سیگار رابطه مستقیمی وجود دارد. علاوه بر این، سیگار کشیدن تأثیر معنی داری در ریزش استخوان دارد.


از دست دادن دندان و ادنتولیسم


از بین رفتن دندانها و شیوع دندانها در افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری است. از بین رفتن دندان در افراد مسن به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض باکتریهای بیماری زا بیشتر است.


پری ایمپلنت


تشکیل جیب های مخاطی عمیق با التهاب مخاط پری ایمپلنت در اطراف ایمپلنت های دندانی به عنوان پری ایمپلنتیت نامیده می شود. افراد سیگاری که با ایمپلنت دندانی تحت درمان قرار می گیرند، خطر بیشتری برای ایجاد پری ایمپلنتیت دارند. این وضعیت می تواند منجر به افزایش جذب استخوان پری ایمپلنت شود. اگر درمان نشود، پری ایمپلنتیت می تواند منجر به نارسایی ایمپلنت شود. در یک مطالعه گذشته نگر که در دانشگاه وین انجام شد، بافت پری ایمپلنت افراد سیگاری و غیر سیگاری مقایسه شد. افراد سیگاری در شاخص خونریزی با عمق بیشتر جیب پری ایمپلنت و جذب استخوان رادیوگرافیکی قابل تشخیص در اطراف کاشت، به ویژه در ماگزیلا، نمره بالاتری را نشان دادند.


نارسایی ایمپلنت دندان


بسیاری از مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که سیگار کشیدن می تواند منجر به بالاتر رفتن میزان نارسایی ایمپلنت دندان شود.متخصص ایمپلنت دندان کلینیک سیب سفید در مورد عوامل مؤثر بر موفقیت در ایمپلنتهای خوراکی استخوان تجمع یافته، تأیید كردد كه سیگار كشیدن ممكن است منجر به ضعف بالاتر ایمپلنت شود.


ترک سیگار


قطع مصرف سیگار باعث بهبود سلامت پریودنتال و بهبود احتمال شانس بیماران در نتیجه موفقیت آمیز استخوان در ایمپلنت می شود.
هرکدام از دوره های درمانی تصمیم به پیگیری داشته باشند، در صورت ادامه مصرف سیگار در طی دوره بهبودی یا ادامه درمان، می توانند انتظار بهبودی کندتر و احتمال بیشتر نارسایی را داشته باشند. اگر بیماران سه تا چهار هفته قبل از قرار دادن ایمپلنت سیگار کشیدن را متوقف کرده و در طول دوره بهبود از دود سیگار بمانند، نتایج ممکن است بهبود یابد. بعضی از دندانپزشکان کاشت دندان را در افراد سیگاری قرار می دهند، اما این بیماران باید از افزایش خطر احتمالی آنها آگاه باشند.
بسیاری از بیماران سیگاری ما از درمان کاشت به عنوان فرصتی برای ترک سیگار استفاده کرده اند.

برای ویزیت و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09393558965 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09393558965 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. همچنین مرکز سیب سفید جهت رفاه حال بیماران به ارائه ویزیت رایگان و غیرحضوری از طریق واتساپ و تلگرام می پردازد. شما عزیزان می توانید پاسخ سوالات خود را درباره ی روشهای درمانی کامپوزیت، ایمپلنت دندان و لمینت ، قیمت ایمپلنت دندان، قیمت کامپوزیت دندان، قیمت لمینت دندان و نیز اینکه آیا شما واجد دریافت هریک از درمان های ایمپلنت ، کامپوزیت دندان یا لمینت دندان هستید یا خیر، و هر نوع سوال دیگر در واتساپ یا تلگرام دریافت کنید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!